Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli - kateri ?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 02, 2008 20:56    Naslov sporočila: Zvočniški kabli - kateri ? Odgovori s citatom

Kaj se priporoča glede zvočniških kablov glede na PRICE : PERFOMANCE
za en vstopni sistem ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Eno je price/performance, drugo pa primeren kabel za tvoj sistem. Kaj te moti pri sistemu, kakšne kable imas sedaj?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kable mam Van Den Hull Royal Yade
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 11:26    Naslov sporočila: Re: Zvočniški kabli - kateri ? Odgovori s citatom

megane je napisal/a:
Kaj se priporoča glede zvočniških kablov glede na PRICE : PERFOMANCE
za en vstopni sistem ?


Predvidevam da z vstopnim sistemom misliš na neki budget sistem, torej za nekoga ki vstopa v hifi vode?

Če je temu tako, potem je po moje zapravljanje denarja za neke dražje kable od običajnih potrata denarja. To pa zato ker je tekom razvijanja poceni hifi naprav, ki sestavljajo neki budget sistem bilo vmes vse preveč kompromisov. Recimo šparanje proizvajalca na stroških razvoja kar že v samem štartu potegne za sabo slabšo zasnovo naprave, vgrajuje se poceni material slabše kvalitete, itd... vse to pa krepko negativno vpliva na zvočni domet takšne naprave. Vsled opisanega se pri teh ne more govoriti o neki rezolutnosti (sposobnost naprave da natančno prikaže zvočno sliko z vsemi detajli in niansami), zaradi česar z menjavo kablovja pri takšnih napravah tudi ni mogoče kar tako opaziti nekih velikih razlik, oziroma so te dosti manj izrazite kot v nekem rezolutnem sistemu kjer je slišna vsaka še tako majhna finesica.

Pa tudi vsak kabel na vsak sistem ne bo vplival enako, zatorej se po moje ne da reči ta in ta je pa najboljši za denar. Pri nekomu ja pri drugemu pa ravno obratno. Probat je treba več tega in videti kako se obnašajo v sistemu. Če ni slišne razlike ki bi opravičevala investicijo v dražje kable, potem je bolje ostati na pocenih kablih in preostali denar investirati kam drugam - recimo v kakšen tweak ki pa bo dejansko rezultiral v večjem zvočnem napredku sistema.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš majhno razdaljo med zvočniki in ojačevalcem bi si jaz kupil kar več različnih kablov, ter eksperimentiral. Tistih nekaj metrov ne pride tako drago(če ne gre za neke res super kable). Če pa imaš 10m ali kaj podobnega, pa bo to malo težje:/

Če imaš bolj trd sistem, si kupi kake kable ki malo mehčajo, če je mehak sistem, potem pa taki kabli ne bodo primerni. Tudi po netu si malo preberi, najdi nekaj kablov za katere se ti zdi da bi pasali v sistem, jih kupi, ter potem poslušaj.

Se pa da zanimive kombinacije dobit ven z različnimi kabli.
Za hec si poveži doma... če imaš pri roki kak UTP kabel, ali kakšno navadno žico za hišne inštalacije. Probaj z vsemi naenkrat povezat, z dvema, tremi kabli... poskušaj in poslušaj različne kombinacije.

Jaz imam doma pod A speakers zvezan normalen kabel za zvočnike, pod B speakers pa UTP, na koncu pa gresta oba na iste konektorje na zvočniku. Pa kdaj mi paše A, kdaj B, občasno tudi A+B.

Kabel pa je poceni Vivanco 2x2,5mm^2 ter CAT 5e UTP.

UTP je res narejen za čisto nekaj drugega, vendar sestavljen pa je iz kar kvalitetnega bakra(ne ravno na nivoju QED, Van Den Hul, in podobnih odličnih kablov), ima pa nek zanimiv zvok zaradi debelih licen. V drage sisteme ne paše, v kake cenejše pa... je zadovoljivo dober.

Kakšen sistem pa imaš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
11duc



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 22:40
Prispevkov: 84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ravno tako kot komponente imajo tudi kabli različen karakter. ker imajo ponavadi slabše komponente več pomankljivosti, se na njih bolje ˇslišiˇ kabel nižjega razreda, zato ker enostavno barva (ni neutralen, ampak določene stvari dodaja, določene odvzema). referenčni kabli so propustni in to zna motiti. je pa tudi dobra plat uporabe kvalitetnega kabla. dober kabel ti bo realno pokazal kaj se dogaja v tvojem sistemu (kakšne so napake). tudi pri menjavi naslednje komponente, boš lahko hitro ocenil karakter komponente in vedel kako bolje sestaviti sistem.

najbolje je, če si lahko rentaš nekaj kablov in probaš. drugače sem zagovornik nakupa kvalitetnih kablov (seveda če je ponudba ugodna in če je denar na razpolago)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 06, 2008 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa če greš pogledat na TNT audio pa si tam malo prečitaš in si jih sam narediš? Pa še kaj zanimivega najdeš poleg kablov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Iščem kable. Do max 10€/meter.

Sistem je Yamahin ojačevalec, kmalu pa se mu bodo pridružili System Audio zvočniki. Povsod berem da nordost pašejo zraven, a toliko denarja nimam.

Ima kdo kako idejo?

Gledel pa sem QED Silver Annyversary, ter Kimber 4.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 01:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat se ne obremenjuj s kabli. Ko dobiš zvočnike se zraven prinese nekaj vrst kablov, tako da probaš kakšen je zvokovni odziv. Torej kable ne kupuješ kar tako, ampak jih naprej preizkusiš in to je to - marsikaj se da zmenit z nekaterimi zastopniki.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 10:51    Naslov sporočila: Preizkus kablov pred nakupom je OBVEZEN Odgovori s citatom

Šele, ko dobro poznaš zvok trenutnega sistema, je smiselno preizkusiti druge kable, saj sicer ne boš vedel kaj je v sistem prinesel kabel in kaj morebitna druga nova komponenta.
Nikar ne kupuj "kr'neki" samo da je dražje in specialno za audio, ker se ti lahko zgodi kot meni pred kakšnim desetletjem in pol. Takrat sem imel neke kable, govorim o zvočniških, kupljene v Avstriji precej debele 2,5 mm in 1,5mm - biwiring v prozorni izolaciji, kakršni se na veliko uporabljajo v automobilskih audio sistemih. Pa sem kar na slepo kupil "prave HI-FI" kable Van Den Hull - the Snowtrack (biwire, posrebren baker). Crying or Very sad Katastrofa!!! Crying or Very sad V mojem takratnem sistemu z ojačevalcem AKAI AM-65 in zvočniki INFINITY reference RS-50 bi, milo rečeno spremembo, zvoka opisal takole: kot da poslušaš kaseto s kasetofona z izrabljeno glavo. Ti kabli so dobesedno ubijali visoke tone. Lahko da v kakšnem drugem sistemu igrajo bolje (z agresivnim visokotoncem). Moj namen ni bil kritizirati ta kabel, ampak opozoriti da kabel renomiranega proizvajalca ni nujno boljša rešitev od "navadnega" kabla. Vsekakor je treba kabel prej preizkusiti. Mislim pa, da bi moral preizkusiti kakšen Kimber ali Audioquest, ki že z cenejšimi kabli žanjeta odlične ocene na testih v revijah po celem svetu.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sistem nekak poznam... ker 1150 že imam, 1130 pa bom še kupil, preventivno malo sprašujem... Ker mulcev ponavadi v trgovinah ne jemljejo resno kadar si je treba kaj sposodit.

Bom pa res malo počakal:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 12, 2008 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Lep pozdrav!

Iščem kable. Do max 10€/meter.

Sistem je Yamahin ojačevalec, kmalu pa se mu bodo pridružili System Audio zvočniki. Povsod berem da nordost pašejo zraven, a toliko denarja nimam.

Ima kdo kako idejo?

Gledel pa sem QED Silver Annyversary, ter Kimber 4.


Lahko probaš z VDH clearwater kabli. Nazadnje ko sem jih jaz kupil so bili po 8€ na m

Lp, G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 12, 2008 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kabli pokažejo svoj zvokovni pečat na vseh sistemih, tvoj okus in zvrsti glasbe in ostale komponente pa so osnovni faktorji ki vplivajo na odločitev. Ni nekih 100% receptov o uspehu. Kimber 4pr povprečen allround kabel, nikjer ne iztopa zame preveč temen in počasen, drugače pa v redu za ta denar. audioquest type 4 je bil edini ki ga lahko ocenim, presenetljiv na basu slab na visokih, trdolicnast kabel z čvrstim zvokom, vdh precej mehča zvok, oz napihuje ob mazanju detajlov, dražji modeli stremijo k čistini. qued silver aniversary povprečen kabel malo čistejši od vdh z čvrstejšim basom. Mogoče za odtenek tanjši. Nisem pa probal novega z Q tehnologijo.
profile ...bakreni nič posebnega , posrebren profile 12 pa predrag za to kaj ponuja, čeprav je trenutno na mojem sistemu ker je bil zelo poceni ( akcija...reakcija hehe). Taralabs prism prijetnega zvoka vendar omehčani visoki toni ne navdušujejo. Neotech occ štartni hi-end kabel zelo natančnega zvoka in čvrstih polnih basov , vendar mu manjka pridih atmosfere barvitosti in briljantnosti hi-end kablov. Šou off kabel ki pali na prvo uho zagotovo nordost red dawn bi-wire in kimber 4tc. Načeloma drži da dajejo trdolicnasi kabli čvrstejši zvok, finolicnasti pa mehkeši karakter sploh če so debelega preseka, najbrž zaradi cross flow tokov. Trdolicnasti sploh če je vsaka licna posebej v tefloskem ovoju nimajo teh problemov. Res pa je da preseki vsake licne ne smejo bit preveliki. Me pa zanima če je kdo poskusil kable diy iz recimo tritec žice ali pa folije. Namreč kupiš folijo za kretnice razdreš pa nardiš kabel... enako tritec... probat ni greh Very Happy
Skratka prinesi si kable domov sprobaj in se odloči. Če ne pa si prineseš svojega v trgovino in poslušaš in se odločiš. Pa ne jih preveč, ker ti na koncu ne bo več nič jasno....
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 07, 2008 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom





No,prišla sta dva vzorca DYNAVOX kablov za zvočnike,ki bosta za testiranje !
Cena,ki jo priporoča proizvajalec je 79,00 EUR,vendar bo za zainteresirane forumaše 69,00 EUR !Če kdo želi oz.že poseduje kvalitetne in drage kable in bi rad primerjal,naj mi sporoči,imam pa trenutno samo dva kosa na razpolago !
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 07, 2008 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je cena za meter ali celoten terminiran kabel?

Mogoče sem izpadel smešno, ampak ne poznam cen teh kablov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 1 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe