Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Povezava HTPC - reciever

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damjan80



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 9:56
Prispevkov: 11
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 10:04    Naslov sporočila: Povezava HTPC - reciever Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem skupaj! Sem nov na forumu (ki je super) in imam eno vprašanje.
Konèno sem htpc sestavil in nastavil v nulo, je zdaj prišla potreba po dobrem zvoku. Nekako sem se glede na moje potrebe odloèil za zvoènike infinity primus in ojaèevalec marantz sr5003 ali HK avr255. Maranz mi sicer malo bolj diši, ker je dobrih 100€ cenejši.
No moje vprašanje pa je kako povezat htpc z reciverjem? Raèunalnik ima spdif izhod, zvoèna je realtek HD integirana. Moram bit pozoren na bilo kaj pri takšni povezavi, ali je to samo prenos signala in vse ostalo opravi reciver? Koliko ima zvoèna kartica sploh pomena pri takšni kombinaciji? Služi samo prenosu zvoka, ali ima tudi kaj veze z kvaliteto, glasnostjo,...?
Sistem bo namenjen predvsem predvajanju blueray, zato mora obvezno delat truehd zvok.
hvala za pomoè!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TrueHD preko SPDIF ne boš dobil zaradi pasovne širine, ki jo SPDIF omogèa. TrueHD boš dobil preko HDMI (1.0) v veèkanalnem PCM zapisu in preko HDMI 1.3 v bistream obliki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvo, za k Infinity Primus HCS kupi Harmana, ker dela z Infinity-ji boljše kot Marantz, pa še bolje opremljen je. AVR255 in Primus HCS dobiš skupaj v BB za 799€.
Novi kodeki (Dolby TrueHD in DTS HD MA) pa zahtevajo HDMI povezavo. (ali pa 7.1 analogno, samo mislim, da raèunalniške katice še ne znajo odkodirat HD audia). Mogoèe ti pa HTPC zna (tako kot PS3) pretvorit TrueHD v multichannel PCM. Ta format pa ti je bolj ali manj enak kot True HD.

Preko SPDIF-a boš sicer dobil "samo" navaden Dolby in DTS.
Kolikor vem zaenkrat ne obstaja zvoèna kartica, ki bi imela HDMI za bitstream prenos HD Audia. Ostane edino, da za cca. 250€ kupiš kak Blu Ray player ali pa se zaenkrat zadovoljiš z navadnim Dolby in DTS-om.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjan80



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 9:56
Prispevkov: 11
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Omenjeno kombinacijo hk255 in infinity sem sprobal v bigbangu in zvok je za moje pojme bomba. Verjetno bom res tega vzel.
Kar se tièe htpc, cel sistem sem si zamislil za v prihodnost, da ne rabim èez 3 leta vse na novo kupovat. zato èe še kaj trenutno glede htpc ni izvedljivo, se paè kasneje zamenja kaka komponenta. Receiver pa mora bit v nulo, tam kasneje veè nimaš kaj menjat Sad
pc ima integrirano zvoèno realtek HD 7.1 z spdif out in 7.1 analogno out. Zdaj èe je to to in zna dekodirat trueHD, ali samo lepo napisano, nimam pojma Rolling Eyes
Ima pa raèunalo integriran tudi HDMI 1.3, preko katerega je trenutno povezan na TV na 1080p.
Se da potem ta hdmi ponucat in ga priklopit na receiver, sliko pa naprej iz njega na tv poslat?
hvala za pomoè!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 00:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, to seveda probaj. Verjetno ti vgrajen HDMI zna dati ven vsaj DD in DTS, mogoèe pa celo tudi Multikanalni PCM. Potem sploh ne rabiš ekstra SPDIF povezave.
Poleg tega pa je fajn da povežeš PC preko receiverja, zato ker boš potem videl recimo indikator za glasnost in vse ostale nastavitve receiverja direktno na sliki iz PCja - Harman ima namreè res posreèen in uporaben On-screen display.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjan80



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 9:56
Prispevkov: 11
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bo treba tako izvest ja, pa magari poèakt da pride ven ena spodobna zvoèna kartica, èe ta hdmi prikljuèek ni sposoben dat iz sebe pcm.
Zanima me, èe mogoèe kdo ve, ali se da na receiverju nastavit, da pošlje naprej na tv samo sliko in ne zvoka? Za mene je to zelo pomembno, ker ima tv serijsko napako in èe dobiva zraven še zvok, kot izvor iz pcja, se recimo ob preklopu kanala, slika veè ne pokaže in je treba raèunalnik resetirat Evil or Very Mad
zdaj to ni problem, ker zvoka itak ne rabim na tv in se da to na plati izklopit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 00:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, na Harmanih in Yamahah se da izklopit HDMI zvok.
V meniju imaš nastavitev "HDMI Audio to TV" in ga preprosto izklopiš. Receiver bo takrat na TV poslal samo sliko, brez zvoka.
Tudi pri Yamahi in pomoje tudi na vseh novejših receiverjih imaš možnost izklopa zvoka.

Poglej si v teh navodilih na str. 38:
http://manuals.harman.com/HK/Owner%27s%20Manual/om_avr_255_avr_355english.pdf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe