Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konec CD dobe - zares?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Pestilence, tudi bi se lahko malce vzdržal. Če govorim o kulturnosti nakupa glasbe, še ne udriham po nekomu, ali pač?

Nihče ni omenjal tebe, tako da ne vidim problema kjer si ga ti našel.

Ampak če gledam na splošno, je v večini tem kjer se omenja HD vs CD vsaj nekaj postov ki obsojajo kopiranje in "krajo," čeprav v tisti temi o tem sploh ni govora.

Ta forum je res šel na dol zadnje mesece. Nihče ne ve če zbiram original CDje ali poslušam piratsko glasbo, pa sem označen za pirata, zraven dobim še psihoanalizo ter komentarje da je z mano nekaj narobe:) Oh ja, ljudje imajo res probleme.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Škofija loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jest sem tudi zato da se zaščiti avtorje in tudi da se razbije monopoliste recimo nobeden nebi smel imeti več kot pet procentnega svetovnega deleža.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:


Ta forum je res šel na dol zadnje mesece.


Se ne bi bolj mogel strinjati z napisano izjavo.

Zanimivo bi bilo narediti analizo kaj je temu botrovalo, ampak nehote se postavlja vprašanje, če ima tako početje sploh smisel, ker bi se zopet oglasili varuhi reda na forumu in definirali analiziranje kot neko brezvezno filozofijo, ki ji ni mesta na tem forumu.

Teme kot so glasbena estetika zvoka in z njim pogojena akustika snemalnih in poslušalnih prostorov ( ne glede na zvrst ) ter odnos poslušalcev do samih posnetkov so že daleč nazaj zapustile ta prostor. Meni osebno se zdi škoda, nekateri drugi bi po vsej verjetnosti napisali na srečo. Tako pač je Confused. V deželi je baje demokracija.

Zdi se, da smo res prišli v obdobje, ko mora biti človek zelo " praktičen in varčen". Očitno včasih tudi v razmišljanjih.

LP

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:

Ta forum je res šel na dol zadnje mesece. Nihče ne ve če zbiram original CDje ali poslušam piratsko glasbo, pa sem označen za pirata, zraven dobim še psihoanalizo ter komentarje da je z mano nekaj narobe:) Oh ja, ljudje imajo res probleme.

Kdo te je označil za pirata?
Ljudje imajo probleme, res je. Take in drugačne Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2012 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
Pestilence. je napisal/a:


Ta forum je res šel na dol zadnje mesece.


Se ne bi bolj mogel strinjati z napisano izjavo.


Kaj pa je bilo boljšega recimo pred enim letom?

Meni je npr. debata o gramofonih (Ambasador,Avdiofrik...) nekaj več-česar včasih ni bilo.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 02:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
vintagesonic je napisal/a:
Pestilence. je napisal/a:


Ta forum je res šel na dol zadnje mesece.


Se ne bi bolj mogel strinjati z napisano izjavo.


Kaj pa je bilo boljšega recimo pred enim letom?

Meni je npr. debata o gramofonih (Ambasador,Avdiofrik...) nekaj več-česar včasih ni bilo.


Jazz, z veseljem bi ti lahko argumentiral moje stališče ampak slutim, da bi se debata spet zapeljala v neka "čudna" z emocijami nabita prepričevanja prepričanih, zato se bom v dobrobit splošnega počutja na forumu temu definitivno izognil.

Kar se tiče tvoje druge ugotovitve ti tudi jaz pritrjujem, vendar kljub temu da ponoči svetijo zvezde na nebu, še vedno ne moremo reči, da je zunaj svetlo, kajne?

Sicer pa, če si tako navdušen nad trenutno situacijo foruma, ti na nek način lahko samo zavidam. Uživaj !

LP

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
Kar se tiče tvoje druge ugotovitve ti tudi jaz pritrjujem, vendar kljub temu da ponoči svetijo zvezde na nebu, še vedno ne moremo reči, da je zunaj svetlo, kajne?

Sicer pa, če si tako navdušen nad trenutno situacijo foruma, ti na nek način lahko samo zavidam. Uživaj !

LP

Vintagesonic

Da gre forumu na slabše, sem pisal že davno-davno, pa saj si to že prebral(ali pa takrat še nisi sodeloval). Ne vidim pa, da bi se zadnje tri mesece kaj spremenilo na slabše-s tem še nisem izjavil, da sem s forumom zadovoljen. Moje mnenje-že večkrat izrečeno je, da zaradi prepucavanj(recimo z napajalnimi kabli) audiofili z izkušnjami nočejo sodelovati.In tudi v prihodnosti ne bodo. Tu in tam se "izrodi" kakšna tema, kot je ta z gramofoni.
Torej, sam niti slučajno nisem navdušen nad forumom in mi ni potrebno zavidati. Uživam pa vseeno-zaradi glasbe-in nekaj forumaških prijateljev. Wink
Tudi sam imam nekaj predlogov za boljši forum(nekaj sem jih že napisal), ampak lahko izpadem nedemokratičen ali še kaj drugega, kar se mi še večkrat pripisuje.
lp Iztok
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2012 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko so prišli kasetofoni, (mimogrede veliko bolj praktični od vinilk), so bili množično sprejeti. Ogromno original kaset se je takrat prodalo, pa tudi presnemavalo se je na veliko. Glasbene industrije to ni motilo kljub neplačanim avtorskim pravicam. Posel je cvetel.
Tudi sam sem si kaj presnel - predvsem zato, ker je bilo veliko kaset (ali vinilk), kjer me je zanimala samo ena skladba in se mi ni plačevalo celote zaradi enega 'komada'.

Na trg so poslali CD, ki je bil obupno drag in je trajalo destletja, da se je cena 'očlovečila'. Posel ni več cvetel. Malo se jih je odločalo za CD player - prosim, ne glejte ozko - kasete so imeli tudi starejši ljudje (tudi Bepi na njivi). Pa so začeli 'strgati' denar pri avtorskih pravicah. Z zaščito SCMS (samo enkrat si lahko presnel v digitalni obliki) so jasno pokazali, da jih ne moti če si nekdo za lastne potrebe kaj posname.

V bistvu se CD ni 'prijel' niti približno kot kasete, čeprav cena že dolgo ni več ovira. Zato mora ven, še posebej ker ima naslednika v MP3 in derivatih.
Poleg tega je reprodukcija iz CD postala 'nevarno' dobra v očeh založnikov.

A glej ga zlomka, pogoltnost založnikov ni zaostala za ostalim poslovnim svetom. Sedaj hočejo čisto vsaki fajl pokasirati. Njihov lastni SCMS jim je postal odveč. Tudi zato mora CD umreti.

Če drugo ne, bo možno kupiti odlične CD-je za male pare. Tako kot je bilo nekoč z vinilkami.
Kupil si bom super CD predvajalnik, ki bo postal dostopen - dovolj poceni (kot se je to zgodilo s super kasetarji v zatonu kaset) in...gas..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2012 23:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo Ambasador!

Treba je najprej pogledat kam teće denar in šele potem tulit.Jamrat o nekih avtorskih pravicah je isto,kot da bi "ZAVEC",namenoma z velikimi črkami,jokal,da mu vse poberejo,trenerji,menedžerji,sparing partnerji ipd.,fani pa,namesto da bi hodili na dvoboje v živo,jih gledajo po TV.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2012 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Treba je najprej pogledat kam teće denar in šele potem tulit.Jamrat o nekih avtorskih pravicah je isto,kot da bi "ZAVEC",namenoma z velikimi črkami,jokal,da mu vse poberejo,trenerji,menedžerji,sparing partnerji ipd.,fani pa,namesto da bi hodili na dvoboje v živo,jih gledajo po TV.

Zavec dobi denar od vstopnic na dvoboju in od TV prenosa(pravice in reklame). Ampak problem ni v Zavcu, ki je popularen, tudi v glasbi lahko zvezde služijo z marsičem. Kaj pa klasiki, jazzerji...

Razlika med kasetami, CDji in datotekami je očitna: zaradi interneta so datoteke dostopne celemu svetu, kasete in CDRi pa samo naslovnikom-pa še tisti, ki kopira, ima delo z njimi...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2012 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj ravno zato, ker so fajli dostopni po celem svetu so zaslužki enormni. Založniki vlagajo samo še v odvetnike za izterjavo.

Včasih je bilo potrebno imeti fabrike za nosilce zvoka, distribucijsko mrežo, zaloge, transport, neprodani izvodi ! , sklepanje pogodb z drugimi založbami, prevoz matric in masterjev in še in še.. Vse to je bilo financirati. In zdaj ? Samo objava na internetu..

Po mojem je cena fajlov vsaj 20x previsoka, avtorske pravice tudi tako. Nesorazmerno pobere birokracija za svoje 'delovanje' - isto kot pri dobrodelnih ustanovah - z donacijami najprej nafutrajo direktorja, tajnice, fikus, službene avte in potovanja in šele potem, če kaj ostane gre v dobrodelne namene na teren. Če ostane preveč, se izmisli dodatne stroške..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2012 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Letos sem kupil osem LPjev, zadnji je prispel maloprej in sicer:
Mark Knopfler - CAL
Že vrsto let imam tale soundtrack na cd-ju, a se nisem mogel upreti vinilu v near mint stanju. Very Happy

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2012 03:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Saj ravno zato, ker so fajli dostopni po celem svetu so zaslužki enormni. Založniki vlagajo samo še v odvetnike za izterjavo.

Včasih je bilo potrebno imeti fabrike za nosilce zvoka, distribucijsko mrežo, zaloge, transport, neprodani izvodi ! , sklepanje pogodb z drugimi založbami, prevoz matric in masterjev in še in še.. Vse to je bilo financirati. In zdaj ? Samo objava na internetu..

Po mojem je cena fajlov vsaj 20x previsoka, avtorske pravice tudi tako. Nesorazmerno pobere birokracija za svoje 'delovanje' - isto kot pri dobrodelnih ustanovah - z donacijami najprej nafutrajo direktorja, tajnice, fikus, službene avte in potovanja in šele potem, če kaj ostane gre v dobrodelne namene na teren. Če ostane preveč, se izmisli dodatne stroške..

Da so datoteke predrage opozarjam že ....Višji KHzji bodo veliko dražji od 44.1 dokler bo folk to preplačeval.
Cena bi bila lahko okoli 3-5 evrov za katerikoli format
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NORDIC



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 22:26
Prispevkov: 124
Kraj: Vetrno

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2012 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko berem tole in temo o avtorskih pravicah imam slabo vest...

Čeprav poslušam samo originalne CDje in LPje, slednje kupujem izključno rabljene. Torej avtor nima nič od mene, je pa vsaj enkrat imel. Po drugi strani me pa en drek briga, kdo si danes prste oblizne, če kupim Coltanea.

Kljub dejstvu, da se avtorstvo ne, oz. slabo in nepošteno plačuje, bo res kvalitetna glasba preživela, tako kot je tudi do sedaj. Neglede na format.

In če glasbenik lahko koncentira, špila na veselicah, ohcetih, otvoritvah, si tako prisluži nekaj €. Kaj pa pesnik, pisatelj? Nekaj posameznikov kupi knjigo, ostalo se izposoja v knjižnjicah. Ko je to prodal, se lahko obriše pod nosom. Slikar?

Pravzaprav je velika večina ljudi na nek način izkoriščenih in prevaranih, zato pretirano jamranje o glasbenikih ne drži vode. Ne zato, ker ni opravičeno,pač pa zato, ker živimo v visoko izkoriščevalski družbi, v kateri vsak skrbi le za svojo rit in je to trda realnost vseh.

Ljudje vzamemo, kar nam prija in kakor nam paše. Je kdo razmišljal o peku, ko je žvečil svež kruh za zajtrk? Tako večina razmišlja tudi o muskontarjih, pa čeprav jih celo pozna po imenih. Glavno, da grejo kocine pokonci ob njihovi muski, če se da zastonj, zakaj pa ne....

Takoj, ko bo normalen, zaposlen človek, brez vsakega razmišljanja odštel 15€ za CD vsakokrat, ko bo začutil željo ali zanimanje, takrat bodo tudi glasbeniki bolje živeli. Dokler pa je to predrago za njihove oz. naše plače, se bo kradlo.

LP, z
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2012 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NORDIC je napisal/a:
Čeprav poslušam samo originalne CDje in LPje, slednje kupujem izključno rabljene. Torej avtor nima nič od mene, je pa vsaj enkrat imel. Po drugi strani me pa en drek briga, kdo si danes prste oblizne, če kupim Coltanea.

Avtorske bi lahko znižali na krajše obdobje.

NORDIC je napisal/a:
Kljub dejstvu, da se avtorstvo ne, oz. slabo in nepošteno plačuje, bo res kvalitetna glasba preživela, tako kot je tudi do sedaj. Neglede na format..

Hmmm. Dokler bodo za njimi stali "sponzorji" ja, drugače pa bo dobre glasbe vedno manj nastajalo. Fantje morajo na koncu od nečesa živeti.

NORDIC je napisal/a:
In če glasbenik lahko koncentira, špila na veselicah, ohcetih, otvoritvah, si tako prisluži nekaj €
.
Sej taki niso in ne bodo problem. Misliš, da bi danes Coltrane, Parker, Young lahko naredili toliko dobrih stvari, kot so včasih? Jaz se bojim, da ne.

NORDIC je napisal/a:
Takoj, ko bo normalen, zaposlen človek, brez vsakega razmišljanja odštel 15€ za CD vsakokrat, ko bo začutil željo ali zanimanje, takrat bodo tudi glasbeniki bolje živeli. Dokler pa je to predrago za njihove oz. naše plače, se bo kradlo.

Tu pa nastopijo prevelike marže.Pri normalnih bi se CD komot prodajal po 10 evrov, pri "zvezdah" pa še dosti pod 10.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 9 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe