Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri ojačevalec?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiomaniac je napisal/a:
@ Antony

Unico SE je močnejši (140w) in po mojih izkušnjah tudi bolj ''umirjen'' ojačevalec, in bi šelmorda bolje skupaj s SF, Secondo pa je nekoliko manj močan (100 w) in vsaj po testiranjih nekoliko bolj živahna skoraj ''živčna'' zverinica !? Laughing

Nisem ga še slišal s SF ... tako, da ...!? Sad

Sicer pa vsak mora poskusiti sam, saj 'vsake oči imajo svojga malarja' , a ne !? Wink


Tu se vsekakor ne strinjam. SF zvočniki z izjemo top modelov imajo precej koloriran in na višini rahlo zaprt zvok. Basi so sorazmerno globoki in precej razmazani. Dinamika dokaj slaba. Zvok sicer očara,vendar postane na dolge proge nezanimiv. V kolikor se to kombinira z umirjenim ter koloriranim ojačevalcem se njegove slabosti še stopnjujejo. Zato vsekakor priporočam navtralen in potenten ojačevalec. Nakako bi se izogibal hibridov tipa Unico in Pathos. Večino pa so soforumaši že omenili. Vsekakor sprobati:

- Burmester 051
- MBL7008
- Bryston B100SST
- Gryphon Diablo (noro dober amp,ki se rabljen zelo ugodno prodaja)
- Ayre AX-7e
- Audio Research VSi 60 (zelo nevtralen in dinamičen lampaš)

Da ne bo pomote,vse to so zgolj ugibanja. Pred nakupom obvezno sprobat!

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ZZBOY



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 21:48
Prispevkov: 120
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Kuzmi se je včasih dobil, http://www.karan-acoustics.com/kai180.htm, vredno poskusit!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povezava ne deluje, moraš izbrati preko menija: http://www.karan-acoustics.com/kai180.htm

Tudi sam sem imel v mislih ta ojačevalec, vendar se mi zdi da jih Kuzma nima na zalogi in tako tudi ne moreš preizkusiti. To pa je zame ključnega pomena. Sem pa slišal, da je to zelo dobra roba. Kzma ima njihove monobloke v svojem referečnem sistemu.

@audiomaniac: unico SE ne poznam. Secondota pa sem imel doma in mi je bil všeč.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe