Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PomoĆØ pri nakupu A/V opreme

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
modman



Pridružen/-a: Tor Jan 2012 15:02
Prispevkov: 3
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 15:12    Naslov sporočila: PomoĆØ pri nakupu A/V opreme Odgovori s citatom

živijo, prijatelj kupuje AV receiver ter zvoĆØnike. Malce sem si ogledal receiverje ter zvoĆØnike. Težko pa kaj izberem ker nikogar ne poznam ki bi kaj od tega ali temu podobnega imel doma Smile

Torej, kar se tiĆØe Receiverja sem gledal za tem dvema modeloma
Onkyo tx-nr809 (1000 ā‚¬) ter Yamaha RX-A2000
Glede na to da se Yamahe ne da kupiti v Sloveniji (vsak niker nisem naŔel) ostane samo Ŕe Onkyo (poleg seveda Marantz, Pionner, ... ).
"ViÅ”je" modele receiverjev gledam iz staliÅ”ĆØa povezljivosti, da mi ne bo ĆØez pol leta rekel, "ja, tega pa ne morem" prikljuĆØiti ali pa "zmanjkalo mi je prikljuĆØkov".
Glede na to da bo imel NAS, mi je pomembno da ima tudi Ethernet prikljuĆØek. Kot razumem lahko novejÅ”i receiverji predvajajo filme iz teh naprav.

No, za zvoĆØnike pa res nisem vedel kje sploh gledati. V eni temi na tem forumu sem videl dva 5.1 sistema -
Jamo A120 HCS6 (350 ā‚¬)
Heco music colors cinema 5.1 (600 ā‚¬)
Rad bi take kompaktne zvoĆØnike Smile

Vrjetno razmerje med ceno receiverja ter zvoĆØnikov ni ravno pravilno, a vseeno. Imate Å”e kakÅ”ne predloge? Cena naj bo podobna temu zgoraj.

PS: je kje blizu Ljubljane kakŔen salon te opreme, da bi si lahko Ŕel ogledat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maxxim



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:54
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen

Yamaho se da kupiti v Big-Bangu.Ce je nimajo se da narociti,ker sem jaz tako kupil rxv-3067.Lp ALes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

www.electronic4you.at
V dveh dneh dobiÅ” na dom ali pa se zapeljeÅ” na izlet do Celovca.
Zadnji, ki sem mu to svetoval, me je vpraÅ”al "kako pa lahko stvar spravim ĆØez mejo?"! Confused
Potem se pa Å”e ĆØudimo, ĆØe AmeriĆØani ne vejo kje je Slovenija! Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
www.electronic4you.at
V dveh dneh dobiÅ” na dom ali pa se zapeljeÅ” na izlet do Celovca.
Zadnji, ki sem mu to svetoval, me je vpraÅ”al "kako pa lahko stvar spravim ĆØez mejo?"! Confused
Potem se pa Å”e ĆØudimo, ĆØe AmeriĆØani ne vejo kje je Slovenija! Embarassed

MogoĆØe na pamet veÅ” koliko znaÅ”a poÅ”tnina, ter ĆØe je doloĆØena z težo/ceno izdelka?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Å”tevilnih aparatih ne stane niĆØ!(kjer je oznaĆØeno "kostenlose lieferung")
Pa Å”e bolj natanĆØen link do AV receiverjev:
http://www.electronic4you.at/hi-fi-heimkino/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SpraŔujem ker ne znam nemŔko.

hvala.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2012 11:47    Naslov sporočila: Re: pomoĆØ pri nakupu akustike Odgovori s citatom

modman je napisal/a:
živijo, prijatelj kupuje AV receiver ter zvoĆØnike. Malce sem si ogledal receiverje ter zvoĆØnike. Težko pa kaj izberem ker nikogar ne poznam ki bi kaj od tega ali temu podobnega imel doma Smile

Torej, kar se tiĆØe Receiverja sem gledal za tem dvema modeloma
Onkyo tx-nr809 (1000 ā‚¬) ter Yamaha RX-A2000
Glede na to da se Yamahe ne da kupiti v Sloveniji (vsak niker nisem naŔel) ostane samo Ŕe Onkyo (poleg seveda Marantz, Pionner, ... ).
"ViÅ”je" modele receiverjev gledam iz staliÅ”ĆØa povezljivosti, da mi ne bo ĆØez pol leta rekel, "ja, tega pa ne morem" prikljuĆØiti ali pa "zmanjkalo mi je prikljuĆØkov".
Glede na to da bo imel NAS, mi je pomembno da ima tudi Ethernet prikljuĆØek. Kot razumem lahko novejÅ”i receiverji predvajajo filme iz teh naprav.

No, za zvoĆØnike pa res nisem vedel kje sploh gledati. V eni temi na tem forumu sem videl dva 5.1 sistema -
Jamo A120 HCS6 (350 ā‚¬)
Heco music colors cinema 5.1 (600 ā‚¬)
Rad bi take kompaktne zvoĆØnike Smile

Vrjetno razmerje med ceno receiverja ter zvoĆØnikov ni ravno pravilno, a vseeno. Imate Å”e kakÅ”ne predloge? Cena naj bo podobna temu zgoraj.

PS: je kje blizu Ljubljane kakŔen salon te opreme, da bi si lahko Ŕel ogledat?


Po mojem so v tej fazi nasveti dokaj neumestni. Iz veĆØ razlogov:

1. povezljivost in kompatibilnost ti pove in pokaže trgovec
2. budžet, videz, dimenzije in osebni faktor sam najbolje poznaŔ
3. naprave so si v vstopnem cenovnem razredu dokaj enakovredne (niti Yamah, niti Onkyo, Marantz, Sony ne bodo dopustili zaostajanje za konkurenco)
4. Å”ele kadar zaĆØetnik priĆØne uporabljati svoj prvi hifi se mu zaĆØne oblikovati ideja kaj sploh hoĆØe - poskusi sam reÅ”iti a ne zna - takrat je ura za nasvete
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modman



Pridružen/-a: Tor Jan 2012 15:02
Prispevkov: 3
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2012 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potemtakem s tako kombinacijo kot sem jo napisal ne morem prav veliko zgreŔiti? Super Smile

Ja, vrjamem da je težko dati kakŔen konkreten nasvet. Vseeno me zanima Ŕe za kakŔno (preizkuŔeno) alternativo moji kombinaciji. Bom pa vsekakor poiskal kje okoli Ljubljane je kakŔna trgovina da si lahko to ogledam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2012 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ne kupuje tega miŔ-maŔa tvoj prijatelj??

Confused
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modman



Pridružen/-a: Tor Jan 2012 15:02
Prispevkov: 3
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2012 01:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, res ga kupuje moj prijatelj. Sem len in se mi ne da uporabljati dvojine Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2012 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

modman je napisal/a:
Potemtakem s tako kombinacijo kot sem jo napisal ne morem prav veliko zgreŔiti? Super Smile

Ja, vrjamem da je težko dati kakŔen konkreten nasvet. Vseeno me zanima Ŕe za kakŔno (preizkuŔeno) alternativo moji kombinaciji. Bom pa vsekakor poiskal kje okoli Ljubljane je kakŔna trgovina da si lahko to ogledam.


Vsak ti bo povedal svojo varianto in jo hvalil. To pomeni, da je za zaĆØetek vsaka varianta dovolj dobra. Seveda enakovredno ne pomeni enako. Ker ima vsaka kombinacija doloĆØene prednosti, se ob njih hitro razvadiÅ” - in ko posluÅ”aÅ” druge kombinacije ti ravno to manjka. Odtod razhajanja v mnenjih.

Vedno zagovarjam da si vsak sam oblikuje svoje staliÅ”ĆØe in se zanaÅ”a na lastna uÅ”esa in zdravo logiko. ƈe pa si po naravi negotov, se Å”e vedno lahko odloĆØiÅ” in kupujeÅ” vse od enega (priznanega) proizvajalca. Yamaha na primer, ker ima tudi zelo spodobne zvoĆØnike. Njihov NS10 je Å”e vedno standard v studijskih krogih.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe