Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nekaj vprašanj in sistem do 500€
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
guliwer



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 17:02
Prispevkov: 26
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 10:50    Naslov sporočila: Nekaj vprašanj in sistem do 500€ Odgovori s citatom

Živjo

Sem že enkrat nekaj spraševal o sistemu in sem takrat dognal da je bil budget premajhen

Torej kar na bistvo imam sobo 3x4m in bi rad nek sistem za poslušanje glasbe..cena nekje max 450-550€ rajš vidm kakšen evro manj

Zanima me še nekaj...glasbo bom vrtel z računalnika - je kvaliteta zvoka dovolj dobra ali si je bolje omisliti predvajalnik?

In še nekaj..vsi, ki imate tako drage sisteme...ali vam je kvaliteta glasbe na MP3 formatu zadovoljiva ali si priskrbite boljše formate

Najraje bi videl da je sistem 2.1, ki bo kasneje nadgradljiv na 5.1, če je možno

Hvala za pomoč
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pajac



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 13:04
Prispevkov: 23
Kraj: Peče

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tem cenovnem razredu in glede na tvoje želje, da bi imel kasneje tudi 5.1 sistem lahko pogledaš za Yamaho RX-V463 ali pa za Onkyom TX-SR506 katerega si lastim tudi sam. Oba staneta 250€. Glede zvočnikov ti bodo pa najverjetneje odgovorili drugi člani foruma Smile.
_________________
lp, Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:11    Naslov sporočila: Re: Nekaj vprašanj in sistem do 500€ Odgovori s citatom

guliwer je napisal/a:
In še nekaj..vsi, ki imate tako drage sisteme...ali vam je kvaliteta glasbe na MP3 formatu zadovoljiva ali si priskrbite boljše formate


Kaj je že to mp3? Very Happy

To je preživeto, poskusi s FLAC.

Do 500€ boš težko našel kaj primernega. Morda kaj second hand, pa še to bo bolj "tenko" piskalo.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni osebno je, in sicer 320kbps+ (manjše pa tudi za moje skromno uho ni v redu), najde se tudi kak FLAC, vendar jih imam malo zaradi velikosti formata.

Večino glasbe itak poslušam na šihtu na nekem spodobnem mini sistemu, čemur mp3-ji čisto zadostujejo. Doma poslušam pa original plošče.

Za kaj je pa namenjeno teh 500€, za tak denar dobiš ravno Logitech z5500 in neko dobro zvočno kartico, odvisno pa čemu je namenjen sistem, če si do sedaj poslušal mp3 128kbps, bo to tud zadostovalo, če te pa zanima bolj resno poslušanje muzike, pa kaj rabljenega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri boljših sistemih se že sliši slabosti mp3 formata. Kakšno pa imaš zvočno kartico? Pri teh financah je ločen predavalnik škoda kupovat.

Za ta denar dobiš stereo ojačevalec ali pa surround reciever ter dva zvočnika(rabljeno). Lahko tudi novo, ampak tisto bo bolj tako/tako.

Jaz bi ti priporočal da vzameš stereo ojačevalec za glasbo, ampak če res misliš nagradit, potem pa res raje reciever. V rangu 200€ dobiš kakšno rabljeno yamaho, onkyo.. Zvočniki najbodo po tvojem okusu. Pri taki sobi ti prav pride kak 2.1 sistem, ali pa samo dva stereo zvočnika(samostoječa).

Tole so recimo odlični zvočniki za ta denar:
http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=426
pa prištej še kakih 150-200€ za rabljen reciever, za ostanek pa si lahko kupiš še woofer.

Je pa še ena alternativa, ki ti bo mogoče všeč, mogoče ne. Je pa na bolhi težko dobit tako da bo treba novo vzet..

http://www.bigbang.si/zvok/glasbeni-stolpi/mikro-glasbeni-stolpi/407165-yamaha-pianocraft-320bb
ali
http://www.bigbang.si/zvok/glasbeni-stolpi/mikro-glasbeni-stolpi/412352-yamaha-pianocraft-320-white
Za ostanek pa si omisliš nizkotonec(glasbena stolpa imata izhod za nizkotonec, no, vsaj nekaj modelov jih je imelo.. ne me drćat za besedo). Nekaterim izgledajo hecno te male komponente, meni pa so prijetne za pogledat. Zvok pa je za ta denar.. HUD. Moči ni za koncertno glasnost, ampak v moji sobi(3x4m), je bilo dovolj. Imej v mislih da nizkotonec nekako pomeni še dodatne watte, ki prav pridejo. Pojdi poslušat. Če ti bo všeč kupi, če ti ne bo, pa si se nekaj novega naučil:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:18    Naslov sporočila: Re: Nekaj vprašanj in sistem do 500€ Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
guliwer je napisal/a:
In še nekaj..vsi, ki imate tako drage sisteme...ali vam je kvaliteta glasbe na MP3 formatu zadovoljiva ali si priskrbite boljše formate


Kaj je že to mp3? Very Happy

To je preživeto, poskusi s FLAC.

V.

To se mi zdi samo delno res. Meni je FLAC skorajda neuporaben, album zavzame 500mb prostora. Tiste albume kateri so mi dragi, si jih pa kupim ali jih imam na lp-ju.

Avdiofile razumem da stremijo k FLAC-u, ampak za uporabnika kot se mi zdi da je on pa mislim da mp3 čisto zadostuje, sicer naj pa sam pove kaj sploh želi od sistema in čemu bo namenjen.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
guliwer



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 17:02
Prispevkov: 26
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a ta FLAC format dobis na netu al kje

pa lahko en konkretno predlaga nekaj do 500€..sj ne rab bit zdj ne vem kako dobr sam pač da ni glih tisto skropucalo od stolpa all in one ...pa če se da ne rabljeno k mam slabe izkušnje s tem rabljenimi stvarmi

zvočna je vkrajena ampak mislm kupt novo


Nazadnje urejal/a guliwer Čet Jan 15, 2009 11:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo bolj konkreten bodi, kak sistem, kaka glasba, je pomembna glasnost, bas,...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
guliwer



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 17:02
Prispevkov: 26
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kakšna glasba..ja poslušam mešano ...od rocka, danca, vse živo uglavnem...

drgač mislm da se nismo dobr razumel jst bi to kupu pač ker nimam nobenih pametnih zvočniku...kasneje bi upgradu to zato hočm tak sistem da bo možno upgradat...

pa na onkyo lahko jst dobim neki popusta tako da ce je kj od onkya primernega lahko linkate
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam v 16m2 veliki sobi nisem bil zadovoljen s tako velikim sistemom, tako da vprašanje če se splača gradit full size sistem v tako mali sobi.

Pa še vedno ne vemo ali želiš imeti floorstanderje, bookshelfe, satelite, sub...žal moraš malo več povedat kake so želje, ker teh stvari je ogromno in je težko karkoli potem predlagat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
guliwer



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 17:02
Prispevkov: 26
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kakšni so sploh ti zvočniki..sploh ne poznam teh pojmu lahko kdo mal razloži
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-Floorstanderji stojijo na tleh so visoki od 80cm naprej in so primerni za večje prostore
-Bookshelf so namenjeni manjšim prostorom in rabiš za njih stojala oz, jih postaviš na "polico za knjige" kar že ime pove Laughing (igranje potem vprašljivo)
-sateliti so pa tisti mali seti 5.1 katere ponavadi prišravfaš na steno

Tako na hitro.

Se mi zdi da imaš ti na voljo 2 varianti, prva so te Logitech Z5500 (se mi zdi da boljšega sistema za 300€ novega ni) in res dobro zvočno kartico in si ravno nekje na 500€. Zaavzame malo prostora in idelano za malo sobo in se mi zdi za tvoje potrebe, in ne rabiš več nič dokupovat. Sestaviš konkreten sistem kasneje če ti bo premalo po kvaliteti zvoka.

Druga varianta pa da si sestviš en spodoben stereo sistem in začneš z dobrim ojačevalcem rabljenim za 250€ in spodobnimi malimi zvočniki tudi za 250€, kasneje pa dograjuješ s kabli, plajerjem...

Tako bi vsaj jaz naredil.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

guliwer je napisal/a:
kakšni so sploh ti zvočniki..sploh ne poznam teh pojmu lahko kdo mal razloži

Floorstander - samostoječ zvočnik
bookshelf - zvočnik za na polico ali na stojalo
satelit - tisti, čisto mali zvočniki
woofer - nizkotonec (tista .1 na surround sistemu, bas zvočnik).

Premisi o tisti Yamahi ki sem jo omenil. Če pa bi rad da si nadgrajuje(sicer 5.1 nima smisla v taki sobi, pa tudi stereo se za glasbo bolje obnese), pa si kupi onkyo(recimo) reciever, ter neke zvočnike. Bi pa skoraj upal rečt da bi od samostoječih zvočnikov za ta denar dobil več kot z dvema majhnima in nizkotoncem.

Če hočeš novo kupi od zvočnikov recimo Dali Concept 8, pa boš imel kar soliden zvočnik (199€ na kos v Big Bangu), ter dokupi še reciever. V tem rangu je tudi Jamo C405(155€ za kos). Saj nekih slabih zvočnikov ni, le pravega zase moraš najt.

Ampak, za ta denar boš več dobil rabljeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
guliwer



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 17:02
Prispevkov: 26
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb hvala ti največ sem zvedel zdle od tebe...zanima me kakšen je pa ta sistem k je v novi bigbangovi reklami(prilagam skenerano) .. ali je uredu cena/kvaliteta

Enako hvala tebi prestilence nism prej vidu tvojga posta..nagibam se k onkyu da bi si kupu nek stereo sistem...




Nazadnje urejal/a guliwer Čet Jan 15, 2009 12:04; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa ti predlagam kombinacijo, ki jo prodajam na malih oglasih in sicer:

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=1138
in
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=1135

in še pripadajoči center zvočnik KEF Coda 80 ti dam zraven za super ceno. Lahko pa tudi forumaši povedo, koliko ej to vredno.

Imel boš super receiver in zvočniški sistem 2.1 odprt za kasnejše nadgrajevanje. Pa še sistem je utečen.

Če sem s tem kršil kakšna pravila foruma se opravičujem. Sem ti poslal tudi na ZS.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe