Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HDMI 1.3 kabel: PC -> DVI -> HDMI 15m! -> TV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
spodletela



Pridružen/-a: Sre Jan 2012 11:52
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 12:07    Naslov sporočila: HDMI 1.3 kabel: PC -> DVI -> HDMI 15m! -> TV Odgovori s citatom

Oj, rad bi priklopil drugi izhod na grafični kartici na TV (1920x1080, za racunalnik me ne skrbi da bi zmogel, ampak glede HDMIja pa pojma nimam) Načeloma bi rad imel gor desktop (+wireless tipkovnica in miška), zaradi mulca pa tudi kakšno igrico.

Preko SPDIF lahko priklopim audio na grafično kartico (GTX275) in prek DVI izhoda na HDMI, tezavo pa imam, da zaradi prostora ne morem prestaviti racunalnika blizje TVju in rabim 15m HDMI kabel, tu pa se zatakne.

HDMI 1.4 kabli so prav nemarno dragi (in bom potopil "projekt", če bi se izkazalo, da ga potrebujem), ne vem pa ali imajo 1.3 kabli (nekajkrat cenejši) dovolj bandwidtha.

Mi lahko kdo pomaga?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlika med 1.3 in 1.4 kablom je samo ta, da 1.4 podpira 3D in pa višjo ločljivost kot 1080p , 1.3 pa ne. Ker vlečeš HDMI na TV, ki podpira max 1080p, ti svetujem, da nabaviš kak boljši (zaradi dolžine) HDMI 1.3 kabel.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
spodletela



Pridružen/-a: Sre Jan 2012 11:52
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja... tezava je v tem, da ta 3d pomeni 2xfullHD slika, kar pomeni da ima (vsaj) dvakratni bandwidth, je pa res, da sem tudi sam cincal v smeri te razlage... Vsekakor HVALA!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če nameravaš predvajati tudi 3D potem pa nimaš prav veliko izbire. 1.4 ti ne uide. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
spodletela



Pridružen/-a: Sre Jan 2012 11:52
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Soundfreak je napisal/a:
Če nameravaš predvajati tudi 3D potem pa nimaš prav veliko izbire. 1.4 ti ne uide. Wink


Malo sem bil nejasen, sklepal sem da je 1.3 dovolj ravno zaradi 3D, ki je glavni razlog za 1.4, kar sem napisal kot odgovor je misljeno v tem kontekstu.

Mi na kraj pameti ne pade, 3D je trenutni hype, ker se proizvajalci/marketingarji ne morejo spomniti nič več """revolucionarnega""" za prodati, dejansko je pa, vsaj zame, zadeva skrajno annoying (nocem flame war-a ampak enako velja za surround, dokler rabis imeti prav specifične pogoje za uporabo in vleči km kablovja vsepovsod je uporabnost omejena, čakam sicer na usmerjen zvok ampak mislim da je to še daleč, po kvaliteti in ceni) . O 3D se bomo lahko pogovarjali, ko boš ali brez očal ali pa brez TVja (displaya v očalih, kar pa odpade saj naj bi povzrocalo dezorientiranost in glavobole). Bottom line, cena bo še 10 let previsoka, da bi se splačalo kupiti, ergo: neuporabno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hoj en nasvet, pojdi na ebay.co.uk, vpisi HDMI 1.4, 15m in ti bo dalo normalne cene.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spodletela



Pridružen/-a: Sre Jan 2012 11:52
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2012 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
hoj en nasvet, pojdi na ebay.co.uk, vpisi HDMI 1.4, 15m in ti bo dalo normalne cene.

lp, d.


Točno to delam Very Happy Že nekaj let nisem kupil ničesar od elektronike v Sloveniji, si vsi nabijejo ubijalske marže, EOSa sem kupil po taki ceni, da bi ga danes v Sloveniji za isto ceno za šalo prodal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe