Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Marantz SR 5003
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lm44



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 12:18
Prispevkov: 11
Kraj: senovo

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 12:33    Naslov sporočila: Marantz SR 5003 Odgovori s citatom

Selim se v novo stanovanje, večji prostori, novo ozvočenje. Odločil sem se za nabavo novega AVR-ja, in sicer Marantz 5003. Upam, da bo to dolgoročna rešitev (nabava Blu ray predvajalnika v prihodnosti). Ker pa so proračunska sredstva s to nabavo zelo okleščena, se je zataknilo pri zvočnikih Crying or Very sad Prva dva zvočnika morata biti samostoječa (že zaradi samega izgleda, in v črni barvi).
Verjamem, da bi ob takem AVR-ju spadali spodobni zvočniki, vendar so sredstva omejena na cca 600 EUR za 5.1 sistem. Sistem bo namenjen tako gledanju filmov, kot poslušanju glasbe.
Zagledal sem se v sistem od System Fidelity SF-3050 (na Mimovrste 550 EUR). Izgled mi ugaja, same karakteristike pa so mi, pošteno povedano, španska vas Embarassed ...
Prosim vas za nasvet, kaj se da v okviru navedenih financ narediti, oz. ali je moj izbor vsaj za začetek dober.

Hvala in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam na podoben receiver zvezan set Tannoy-evih zvočnikov in sem v razmerju filmi/glasba zelo zadovoljen. Se mi zdi da kar paše k Marantzu.

Za ta denar bi dobil glih kak rabljen sistem, nacdušen sem bil pa tudi nad Dali-ji ko sem poslušal sistem ali dva v BigBangu.

Imam pa sistem v 34m2 veliki sobi,ppsredaj sta floorstanderja, zadaj bookshelf iste velikosti, in center se mi zdi zelo dober in močen v tej seriji. Serija je pa Mx ali nekaj takega.

V glavenm to imam postavljeno že kakih 5 let in mi zadostuje, in se mi zdi dokaj uravnotežen sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lm44



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 12:18
Prispevkov: 11
Kraj: senovo

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, iskati rabljene zvočnike, ko niti ne veš, kaj natančno iskati...Ob tem, da sem omejen z barvo, ceno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakor hočeš, ampak za 500€ boš veliko več dobit rabljenega kot novega. Črna je pa tudi marsikatera serija.

Je bil samo predlog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lm44



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 12:18
Prispevkov: 11
Kraj: senovo

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, predlog je popolnoma na mestu. Kje pa iskati rabljene zadeve? Bolha, morda trgovine z audio opremo...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tem foruma imaš kar zanimive zadeve, in na bolhi se tudi kaj najde.

So pa v neki drugi temi hvalili cene v TechnoMarketu, tam bi tudi mogoče kaj našel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti paket niti ni tako slab (System Fidelity). Le z Marantzem ne vem kako bi se ujel. Sem pa slišal z Onkyjem(nekim cenejšim), pa je prav solidno igralo.

Razmisli še o tem, za fronte, če bi rad samostoječe:
http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=596 Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Niso črni Smile

Pa težko je pomoje potem še center dobit iste serije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa je tako nujno met center iste serije? jst mam vse "mešano na žaru" pa sem zelo zadovoljen! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič ni nujno Wink
...ampak driverji imajo iste karakteristike, moč, impedanco, isti zvok,... dobro je še če so iste velikosti in v isti liniji...

Do sedaj so mi še vsi svetovali tako, tako ljubitelji kot tudi znani hi-endisti, ne bom pa trdil ker sem do sedaj poslušal sprednje+center samo v kompletu, za zadnje in sub pa res ni pomembno.

Ne vem, če ne bi bilo pomembno bi imel lahko tudi levi in desni zvočnik različen...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Nič ni nujno Wink
...ampak driverji imajo iste karakteristike, moč, impedanco, isti zvok,... dobro je še če so iste velikosti in v isti liniji...



Malokatera serija uporablja enake driverje za center zvočnik in fronte. Tudi če pogledaš frekvenčni razpon, je velikokrat drugačen od frontov, sploh večjih (samostoječi). Res je, da gre največ zvoka ravno skozi fronta in center pri filmih, to pa ne pomeni, da opravljajo enako delo. Zato pa je sistem 5.1. Da vsak zvočnik opravi svoje delo, vsak ima svoj spekter frekvenc.

Upam, da me prav razumeš. to ti govorim zato, da se ne bi odpovedal dobremu nakupu frontov zarad dejstva da se ne dobi center zvočnika , ki je iste serije! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, potem se pa naprimer v Vklopu pač ne spoznajo na stvari, kot tudi ne razni strokovnjaki v člankih, kot tudi ne kolegi in znanci ki se profesionalno ukvarjajo s tem, pa spremljam 5.1 že kakih 10 let.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tega nisem reku... lepo znaš obračat besede!

Ignoriraj kar sem napisal!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa tud grdo zgleda če ni vse v isti seriji, kaj bodo pa babnce rekle Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

merhy je napisal/a:
Tega nisem reku... lepo znaš obračat besede!

Ignoriraj kar sem napisal!

LP

Ni treba ignorirat, ker imaš absolutno prav! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe