Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HDMI-connect problem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 02:44    Naslov sporočila: HDMI-connect problem Odgovori s citatom

Dva dni nazaj sem snel pokrov plasme, da jo oĆØistim.
Po ĆØiÅ”ĆØenju (gasoff) ,mi plasma noĆØe veĆØ sprejeti signala prek HDMI.
Vsakih par sekund "proba" dobiti signal, nekako tako kot pri slabem kontaktu HDMI kabla.Tudi na AV reciverju se HDMI indikator na ekr. prižiga in ugaŔa.
To se dogaja na vseh HDMI vhodih TV-ja.(Panasonic TH46PZ8)
Morda kdo ve za kaj gre?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Fuoco Fatuo



Pridružen/-a: Čet Dec 2011 14:21
Prispevkov: 6
Kraj: Kranjsterdam

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stari ne sekiraj se, skadi en joint. ƈe ne pomaga skadi Å”e enga. ƈe ne pomaga vzami Apaurin. Delalo tak nebo ampak sekiral se ne boÅ” veĆØ Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 666666
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OĆØisti kontakte na kablu ali pa poskusi z drugim.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To sem že poiskusil in to s tremi kabli.Tudi oĆØistil sem.Vseeno hvala Berni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 00:12    Naslov sporočila: Re: HDMI-connect problem Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
Dva dni nazaj sem snel pokrov plasme, da jo oĆØistim.
Po ĆØiÅ”ĆØenju (gasoff) ,mi plasma noĆØe veĆØ sprejeti signala prek HDMI.
Vsakih par sekund "proba" dobiti signal, nekako tako kot pri slabem kontaktu HDMI kabla.Tudi na AV reciverju se HDMI indikator na ekr. prižiga in ugaŔa.
To se dogaja na vseh HDMI vhodih TV-ja.(Panasonic TH46PZ8)
Morda kdo ve za kaj gre?

Pozdravljen
Kot piÅ”eÅ” je problem nastal, ko si snel pokrov in oĆØistil ???
Karkoli si poĆØel, je možno, da si premaknil kakÅ”en flet kabel. Ker ne poznam konstrukcije samo ugibam, verjetno je med ploÅ”ĆØo, kjer so hdmi prikljuĆØki in med matiĆØno ploÅ”ĆØo kakÅ”na flet povezava, ki si jo pri ĆØiÅ”ĆØenju delno izvlekel iz ležiÅ”ĆØa. ƈe je taka konstrukcija, pazljivo potisni vse flat povezave v njihovo ležiÅ”ĆØe. Nekateri flet kabli imajo zaskoĆØni mehanizem pri takih se to ne bi smelo narediti, so pa tudi taki, ki se samo potisnejo v konektor pri teh je verjetnost da jih premakneÅ” veliko veĆØja. Preglej ĆØe je kaj na tem, in mnogo uspeha.
Pazi, da ne delaÅ” pod napetostjo!
Lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PrviĆØ sploh zasledim to, da nekdo snema pokrov na plazmi da bi jo "ĆØistil"! Confused Težava, ki jo imaÅ” sedaj, je paĆØ božja kazen za takÅ”no poĆØetje in edini nasvet, ki ti ga ĆØlovek lahko da, je, da stvar sedaj peljeÅ” na RTV servis in da potem tudi nehaÅ” za vedno Å”arit po aparatu, kar te lahko stane ne le nedelujoĆØega vhoda, temveĆØ Å”e ĆØesa drugega! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2011 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Jože, ravno pregledujem, ampak kot vidim, so vsi flat kabli na mestu -vsaj kar je vidnega.
ƈistil sem jo par dni preden sem odkril napako, in nisem siguren, ĆØe sem prek HDMI povezave kaj gledal te dni (imam tudi component vezavo za kabelsko).
Tako je ĆØisto možno ,da napaka ni posledica ĆØiÅ”ĆØenja.ƈistil sem z dust off sprejem, niĆØesar se nisem dotikal.
Zgleda, da bomo ĆØez praznike "abstiniral" od video vsebin.

V duhu praznikov se distanciram od provokacij "krokar".
***Želim sreĆØno novo leto, tebi in vsem soforumaÅ”em.***
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe