Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samogradnja kablov
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kidhoward



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 11:09
Prispevkov: 35
Kraj: Lesično

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2011 15:33    Naslov sporočila: Samogradnja kablov Odgovori s citatom

Ali se je morda kdo lotil samogradnje kablov na podoben način kot je opisano tule?

http://www.laventure.net/tourist/cables.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2011 16:30    Naslov sporočila: Re: samogradnja kablov Odgovori s citatom

kidhoward je napisal/a:
Ali se je morda kdo lotil samogradnje kablov na podoben način kot je opisano tule?

http://www.laventure.net/tourist/cables.htm


kar nekaj forumašev ima te kable.predvsem interkonekte z činči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2011 18:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pri zvoč. kablih mene edino zanima ali je bolje da je kabel sestavljen iz dveh "močnih" vodnikov, npr. 2 x cca 1,5-2mm fi, ali pa iz recimo 6 (ali več) prepletenih po cca 0,8mm fi.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 28, 2011 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič ni boljše od drugega. So pa efekti različni.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kidhoward



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 11:09
Prispevkov: 35
Kraj: Lesično

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 09:55    Naslov sporočila: Re: samogradnja kablov Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
kidhoward je napisal/a:
Ali se je morda kdo lotil samogradnje kablov na podoben način kot je opisano tule?

http://www.laventure.net/tourist/cables.htm


kar nekaj forumašev ima te kable.predvsem interkonekte z činči.



Bi me zanimalo, če so jih kupili v ZDA ali pa so se lotili samogradnje in material poiskali kje bližje. Mogoče tudi komentar kako so zadovoljni. Kje bi lahko dobil te teflonske cevke?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

teflonske cevke:
http://www.cinkarna.si/991

Sem jim poslal povpraševanje ker se tudi sam lotevam tega.
Sem pa tudi klical prijatelja zlatarja za žice Smile in še javim rezultat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 11:09    Naslov sporočila: Re: samogradnja kablov Odgovori s citatom

kidhoward je napisal/a:
Ali se je morda kdo lotil samogradnje kablov na podoben način kot je opisano tule?

http://www.laventure.net/tourist/cables.htm
TE interkonekte sem "pripeljal" v SLO, izdelal in stestiral budget hifi in hiend verzijo povezovalnega TE in ju leta nazaj dal na razpolago zainteresiranim na HL in nato na AK forum.
Grobo rečeno, že budget hi fi verzija za 20-30EU(odvisno kje jemlješ materijal) grdo pomede z povezovalnimi kabli dosti dražjega ranga.
Zadnja hiend verzija je že toliko bolj nadgrajena od TE originala, da bo zelo verjetno postala v doglednem času lasten proizvod za širši trg.
ZS. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 11:30    Naslov sporočila: Re: samogradnja kablov Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
kidhoward je napisal/a:
Ali se je morda kdo lotil samogradnje kablov na podoben način kot je opisano tule?

http://www.laventure.net/tourist/cables.htm


kar nekaj forumašev ima te kable.predvsem interkonekte z činči.

+1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 11:34    Naslov sporočila: Re: samogradnja kablov Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
kidhoward je napisal/a:
Ali se je morda kdo lotil samogradnje kablov na podoben način kot je opisano tule?

http://www.laventure.net/tourist/cables.htm


kar nekaj forumašev ima te kable.predvsem interkonekte z činči.

+1


Kaj pomeni ta +1 ?
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi jaz sem se jih lotil..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
tudi jaz sem se jih lotil..


Je to šolska ocena ali ocena, ko v Mariboru ocenimo nekaj izjemnega z "ajnc a plus"?
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
tudi jaz sem se jih lotil..
Pečen si. Ne boš se jih več znebil, ker prirastejo na uha. Laughing
Bratove Transparente za 200EU so namazali na kruh in jih izpljunili, pa sem mu naredil samo basic verzijo z najcenejšimi Neutriki NYS373.
"Mali" Neutrik je med poceni činči pravi cukrček.
Še Eichmann Silver Bullet na isti žici, ga ni "spravil v sramoto", ampak samo blago "deklasiral", kar je dober rezultat, če primerjamo ceno Eichmann SB in NYS373.
Zelo zanimiv se mi zdi Neutrik NF2CB-2 ProFi RCA Plug.

Description: Neutrik NF2CB/2, This is the PRO-FI RCA plug, with gold contacts, a clutch type strain relief, movable external collar makes and releases the ground contact before the pin.

Po trditvah Neutrikovih inženirjev je učinek ground before pin rešitve manjši šum kot pri RCA standard plugih.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
..pa sem mu naredil samo basic verzijo z najcenejšimi Neutriki NYS373..


točno to varianto mam (še na tej mikro avatar slikci se vidijo, kako štrlijo iz NuForca) Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Špilferderber je napisal/a:
tudi jaz sem se jih lotil..


Je to šolska ocena ali ocena, ko v Mariboru ocenimo nekaj izjemnega z "ajnc a plus"?
Zanimivo, da TE interkonekti pokažejo kaj znajo, do amena, bolj v sistemih nad srednjim cenovnim rangom, vse od Densnov, Haflerjev, do v USA na roko narejenih eksotik.

Kar jasno kaže, da TE, kot vsi dobri kabli, neusmiljeno pokažejo maluse komponent in ostalega ožičenja v sistemu, v sistemih, ki imajo manj raznih"malusov", pa znajo po "živahnosti" in prezenci biti celo rahlo podobni Yamamuram.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2011 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Špilferderber je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
..pa sem mu naredil samo basic verzijo z najcenejšimi Neutriki NYS373..


točno to varianto mam (še na tej mikro avatar slikci se vidijo, kako štrlijo iz NuForca) Smile

TEja se da še dosti bolj "izmolst", kar je sicer povezano z radikalno večjimi stroški(več denarja, več muzike, a še vedno ti ni treba zanj žrtvovat ledvice), vseeno pa med Loeschevo in Yamamurino kabel filozofijo konec koncev ni tako velikih razlik, le v pristopu in aplikatu samem je-radikalna.

TE je edini kabel, ki že v osnovni, Neutrik verziji, pošteno "kaže zobe" dražjim kablom.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe