Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LP vs. CD
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2011 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ljubitelji vinila, kolikšen odstotek plat bi rekli, da vam igra brez pokanja, praskanja?

Nimam izkušenj z LPjkami, vendar na sejmu v Ljubljani ni bil noben gramofon imun, niti Kuzmin z novo ročico. Zastopim, da je močno odvisno od ohranjenosti LPjke, zanimajo me vaše izkušnje.

Osebno bi me med poslušanjem bolj motili taki šumi, kot pa "hladnejši/manjši" digitalni zvok. Trenutno ne vidim razloga plačevanja "ogromnih" zneskov za gramofon in pripadajočo opremo, če potem med glasbo poslušam motnje.

Prosim ne vzeti mojega komentarja kot napad ali izzivanje, je samo to kar je - moje mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kidhoward



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 11:09
Prispevkov: 35
Kraj: Lesično

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2011 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekatere nove izdaje praktično brez pokanja in šumov. Bom pa rekel takole, da sem po kar nekaj testih in primerjavah zelo dragih sistemov bil presenečen kaj so uspeli nekoč narediti vrhunski inženirji. O tem sem pisal v drugi temi. Mogoče si preberi kakšen članek o tem kako so snemali pri Decci po koncu vojne. In takrat ti bo jasno, da danes ni več denarja za takšne stvari. Ko bereš intervjuje imaš občutek, da so dirigenti, založbe in snemalni mojstri kar tekmovali med seboj kdo bo boljši. Tako, da sem po tem presenečenju prenehal razbijati svojo glavo in danes CD poslušanm samo kot ozadje in spremljavo, resno pa samo še LP in še to predvsem posnetke iz zlate dobe 58 - 65. Saj za kaj več tako ni časa. Tehnika ni pomembna...važen je le užitek ob poslušanju glasbe in kaj posamezniku paše.

http://www.qualityrecords.com.au/Why%20Vinyl.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2011 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole sem vzel kot humoristični vložek in ravno tako prosim, da se mi ne zameri ironičnega prizvoka:

Peterpan, naj 'poustvarim' tvoje razmišljanje / vprašanje / trditve / fobije :

V isti sapi si zaskrbljen za avdiofile, ki so moteni s strani motenj na LP (za to empatijo sem ti hvaležen, morda še kdo) - in hkrati odločen, da take motnje tebe že ne bodo motile. Sploh pa ne za velik denar.

Ampak se boš raje prepustil hlajenju hladnega zvoka iz CD-ja.

Ko sem prebral tvoj prispevek je prvi vtis bil kot zgoraj povedano..
Ker pa si to trditev/vprašanje/fobijo javno povedal - sem prišel do sklepa (če drži da to ni provokacija) da te močno zanima, kaj žene nekatere, da potrošijo veliko denarja za gramofone in kljub (groznim) motnjam vidno uživajo.

Še posebej je moteče dejstvo, da skoraj vsi gramofonisti imajo doma tudi (nemoteč) CD player. Boljši je gramofon, manj je CD moteč (v smislu da ga skoraj nikoli ne vklopiš - torej ne more motiti).

No, in ker sem se naveličal duhovičiti, bom povedal tudi svoje mnenje:

Odgovor na tvoje vprašanje je v glasbi sami.

Tu bi se ustavil s pripombo, da veliko število 'kao audiofilov' posluša efekte - ne glasbo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2011 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador, hvala za tvoje mnenje in da nisi vzel mojega posta kot provokacije, ker to res ni bil namen.

Naj za razlago na hitro povzamem moje doživetje gramofonov na letošnjem sejmu:

1. Pred sejmom LP nisem slišal že kakih 20let, nazadnje na starem Triglav lampaškem radiu, na starih platah od očeta - normalno da je šumelo.

2. Komaj čakam na sejem, da se prepričam, kako je pa to sedaj verjetno čisto nekaj drugega. Saj je minilo 20 let in cena komponent je tudi ohoho

3. Se usedem v sobo kjer je igral Kuzmin nov gramofon s 4Point ročico, plata je Harry Belafonte Live at Carnegie Hall

4. Ročka se spusti, glasba začne igrati in... pok... spet glasba... pok pok...

Moja reakcija v glavi: " Shocked WTF?? Si ti ja nor, tolk dnarja pa še zmeri poka?? A niso pogruntal nič, da bi to odpravli?"

In potem sem imel stalno v mislih pokanje in koliko denarja lahko daš, pa ni nič bolje, tako da žal nisem mogel uživati v drugače super posnetku.

Zato me resno zanima to, kar si ti rekel, kaj vseeno žene nekatere v gramofone. Je res toliko bolj prijetna glasba, da spregledaš druge pomanjkljivosti. Moje kratko srečanje z gramofoni na sejmu me žal ni prepričalo, zato sprašujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2011 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peterpan je napisal/a:
Ljubitelji vinila, kolikšen odstotek plat bi rekli, da vam igra brez pokanja, praskanja?

Nimam izkušenj z LPjkami, vendar na sejmu v Ljubljani ni bil noben gramofon imun, niti Kuzmin z novo ročico. Zastopim, da je močno odvisno od ohranjenosti LPjke, zanimajo me vaše izkušnje.

Osebno bi me med poslušanjem bolj motili taki šumi, kot pa "hladnejši/manjši" digitalni zvok. Trenutno ne vidim razloga plačevanja "ogromnih" zneskov za gramofon in pripadajočo opremo, če potem med glasbo poslušam motnje.

Prosim ne vzeti mojega komentarja kot napad ali izzivanje, je samo to kar je - moje mnenje.


LP

Meni se vzdi vprašanje-pripomba kar na mestu ...
Večina, tistih , ki nimajo nič ali malo stikov z "vinilom" in gramofoni in vsem kar sodi zraven ne morejo vedeti kaj-kje je prednost ... Tudi tisti, ki občasno poslušajo LP povečini ne vedo v čem je "štos" ... Star obrabljen gramofon nižjega cenovnega razreda in novodobni gramofoni tipa "plastik fantastik" nudijo slabši zvok od CD predvajalnika... Zvok je sicer "lep", "mehak", "poslušljiv" ampak to ni prednost, kot večina misli. To je zvok bolj za ozadje za tiho neaktivno poslušanje. Ker z "modo" pride količina je trg preplavljen z gramofonskimi izdelki in kupec-poslušalec je zelo zmeden kaj je kaj... V temi o gramofonih smo omenjali nekaj pristopov pri konstruiranju gramofona-ročke-glave in končnega rezultata zvoka, tako, da ne bi spet ponavljali... Preveč je takih gramofonov, ki za CD navajene zvoka ponujajo gramofone, ki igrajo podobno kot CD predvajalnik, ker je to bolj "in"... To je zvok s "površinsko" resolucijo, transparenco, nenarvnimi, vsiljenimi timbri, nenaravnimi dinamičnimi kontrasti in ploščatim zvokom...

Dober gramofon, ni sam po sebi dober ampak je samo toliko dober kot je njegov sistem, prostor kjer se posluša, kam je postavljen in kako je nastavljen... Ko se vse to "poklopi" lahko poslušamo vse vrste in kvalitete LPjev in prasketanje postane "sekundarna" slabost, ki jo ne slišimo več, ker je nemotljiva. Užitek pa postane ker padeš v čas-dogodek, ko je glasba nastala, ker se to sliši kako je bila posneta, timbri posmeznih instrumentov, ki so obarvani različno od plošče do plošče, tako slišiš različen "zvok" benda v različnih obdobjih ali zvok različnih koncertnih dvoran klasične glasbe, različnih pristopov dirigentov do glasbene vsebine. Tako te potem ne moti, da je posnetek star in v mono tehniki... CDje v tem pogledu bolj povprečno "siv", nima takih "karakternih" razlik. Slišne razlike med Sony, Verve ali RR produkcijo so na CDju manj "barvite" na LPjih pa točno veš kaj je Verve, Blue Note ,RCA itd, da karakternih razlik med "bendi" na LP ali CDjih niti ne omenjam ...

Žal pa resnic o gramofonu ne moreš slišat na sejmu v 5 min poslušanja ... Za to si je treba vzeti zelo, zelo dosti časa... Tudi branje testov in kupovanje renomiranih proizvajalcev brez vedeti za kaj gre ne prinese pravih rešitev ...
Trije gramofoni vsi z 5***** lahko zvenijo popolnoma drugače, bolj drugače kot različni CDpredvajalniki ... ... Ko enkrat padeš noter lahko ločiš zrno od zrna in zrno od plevela, da ni nunjno, da stane gramofon kot polovico stanovanja, da igra dobro in, da se ne poslušajo samo "audiofilske izdaje LPjev ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 02:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
peterpan je napisal/a:
Ljubitelji vinila, kolikšen odstotek plat bi rekli, da vam igra brez pokanja, praskanja?

Nimam izkušenj z LPjkami, vendar na sejmu v Ljubljani ni bil noben gramofon imun, niti Kuzmin z novo ročico. Zastopim, da je močno odvisno od ohranjenosti LPjke, zanimajo me vaše izkušnje.

Osebno bi me med poslušanjem bolj motili taki šumi, kot pa "hladnejši/manjši" digitalni zvok. Trenutno ne vidim razloga plačevanja "ogromnih" zneskov za gramofon in pripadajočo opremo, če potem med glasbo poslušam motnje.

Prosim ne vzeti mojega komentarja kot napad ali izzivanje, je samo to kar je - moje mnenje.


LP

Meni se vzdi vprašanje-pripomba kar na mestu ...
Večina, tistih , ki nimajo nič ali malo stikov z "vinilom" in gramofoni in vsem kar sodi zraven ne morejo vedeti kaj-kje je prednost ... Tudi tisti, ki občasno poslušajo LP povečini ne vedo v čem je "štos" ... Star obrabljen gramofon nižjega cenovnega razreda in novodobni gramofoni tipa "plastik fantastik" nudijo slabši zvok od CD predvajalnika... Zvok je sicer "lep", "mehak", "poslušljiv" ampak to ni prednost, kot večina misli. To je zvok bolj za ozadje za tiho neaktivno poslušanje. Ker z "modo" pride količina je trg preplavljen z gramofonskimi izdelki in kupec-poslušalec je zelo zmeden kaj je kaj... V temi o gramofonih smo omenjali nekaj pristopov pri konstruiranju gramofona-ročke-glave in končnega rezultata zvoka, tako, da ne bi spet ponavljali... Preveč je takih gramofonov, ki za CD navajene zvoka ponujajo gramofone, ki igrajo podobno kot CD predvajalnik, ker je to bolj "in"... To je zvok s "površinsko" resolucijo, transparenco, nenarvnimi, vsiljenimi timbri, nenaravnimi dinamičnimi kontrasti in ploščatim zvokom...

Dober gramofon, ni sam po sebi dober ampak je samo toliko dober kot je njegov sistem, prostor kjer se posluša, kam je postavljen in kako je nastavljen... Ko se vse to "poklopi" lahko poslušamo vse vrste in kvalitete LPjev in prasketanje postane "sekundarna" slabost, ki jo ne slišimo več, ker je nemotljiva. Užitek pa postane ker padeš v čas-dogodek, ko je glasba nastala, ker se to sliši kako je bila posneta, timbri posmeznih instrumentov, ki so obarvani različno od plošče do plošče, tako slišiš različen "zvok" benda v različnih obdobjih ali zvok različnih koncertnih dvoran klasične glasbe, različnih pristopov dirigentov do glasbene vsebine. Tako te potem ne moti, da je posnetek star in v mono tehniki... CDje v tem pogledu bolj povprečno "siv", nima takih "karakternih" razlik. Slišne razlike med Sony, Verve ali RR produkcijo so na CDju manj "barvite" na LPjih pa točno veš kaj je Verve, Blue Note ,RCA itd, da karakternih razlik med "bendi" na LP ali CDjih niti ne omenjam ...

Žal pa resnic o gramofonu ne moreš slišat na sejmu v 5 min poslušanja ... Za to si je treba vzeti zelo, zelo dosti časa... Tudi branje testov in kupovanje renomiranih proizvajalcev brez vedeti za kaj gre ne prinese pravih rešitev ...
Trije gramofoni vsi z 5***** lahko zvenijo popolnoma drugače, bolj drugače kot različni CDpredvajalniki ... ... Ko enkrat padeš noter lahko ločiš zrno od zrna in zrno od plevela, da ni nunjno, da stane gramofon kot polovico stanovanja, da igra dobro in, da se ne poslušajo samo "audiofilske izdaje LPjev ...


Ajka - lepo napisano.

Vendar - tako kot se ljubitelji vinila navadite na pokanje in šumenje in vas več ne moti (tudi jaz sem imel nekaj let Stabija, kupil pa sem ga takrat, ko je bil CD na višku) - pa se lahko tudi "digitalci" navadimo na hladen, analitični zvok in uživamo v glasbi.
Verjamem pa, da takrat, ko imaš doma analogni in digitalni zvok daješ prednost prvemu.
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kidhoward



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 11:09
Prispevkov: 35
Kraj: Lesično

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 08:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Meni se vzdi vprašanje-pripomba kar na mestu ...
Večina, tistih , ki nimajo nič ali malo stikov z "vinilom" in gramofoni in vsem kar sodi zraven ne morejo vedeti kaj-kje je prednost ... Tudi tisti, ki občasno poslušajo LP povečini ne vedo v čem je "štos" ... Star obrabljen gramofon nižjega cenovnega razreda in novodobni gramofoni tipa "plastik fantastik" nudijo slabši zvok od CD predvajalnika... Zvok je sicer "lep", "mehak", "poslušljiv" ampak to ni prednost, kot večina misli. To je zvok bolj za ozadje za tiho neaktivno poslušanje. Ker z "modo" pride količina je trg preplavljen z gramofonskimi izdelki in kupec-poslušalec je zelo zmeden kaj je kaj... V temi o gramofonih smo omenjali nekaj pristopov pri konstruiranju gramofona-ročke-glave in končnega rezultata zvoka, tako, da ne bi spet ponavljali... Preveč je takih gramofonov, ki za CD navajene zvoka ponujajo gramofone, ki igrajo podobno kot CD predvajalnik, ker je to bolj "in"... To je zvok s "površinsko" resolucijo, transparenco, nenarvnimi, vsiljenimi timbri, nenaravnimi dinamičnimi kontrasti in ploščatim zvokom...

Dober gramofon, ni sam po sebi dober ampak je samo toliko dober kot je njegov sistem, prostor kjer se posluša, kam je postavljen in kako je nastavljen... Ko se vse to "poklopi" lahko poslušamo vse vrste in kvalitete LPjev in prasketanje postane "sekundarna" slabost, ki jo ne slišimo več, ker je nemotljiva. Užitek pa postane ker padeš v čas-dogodek, ko je glasba nastala, ker se to sliši kako je bila posneta, timbri posmeznih instrumentov, ki so obarvani različno od plošče do plošče, tako slišiš različen "zvok" benda v različnih obdobjih ali zvok različnih koncertnih dvoran klasične glasbe, različnih pristopov dirigentov do glasbene vsebine. Tako te potem ne moti, da je posnetek star in v mono tehniki... CDje v tem pogledu bolj povprečno "siv", nima takih "karakternih" razlik. Slišne razlike med Sony, Verve ali RR produkcijo so na CDju manj "barvite" na LPjih pa točno veš kaj je Verve, Blue Note ,RCA itd, da karakternih razlik med "bendi" na LP ali CDjih niti ne omenjam ...

Žal pa resnic o gramofonu ne moreš slišat na sejmu v 5 min poslušanja ... Za to si je treba vzeti zelo, zelo dosti časa... Tudi branje testov in kupovanje renomiranih proizvajalcev brez vedeti za kaj gre ne prinese pravih rešitev ...
Trije gramofoni vsi z 5***** lahko zvenijo popolnoma drugače, bolj drugače kot različni CDpredvajalniki ... ... Ko enkrat padeš noter lahko ločiš zrno od zrna in zrno od plevela, da ni nunjno, da stane gramofon kot polovico stanovanja, da igra dobro in, da se ne poslušajo samo "audiofilske izdaje LPjev ...[/quote]

Ta tvoj post in še prešnja dva iz začetka teme.... se popolnoma strinjam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej bolj kot labodji spev Cd-ja
hvalospev Lp-ju??
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ko je prišel cd so govorili.....kaj bom tiste plošče stalno menjal....vtaknem cd in z daljincem pritiskam dalje.
zdaj ko je cd v zatonu pravijo....kaj bom cd-je menjal ,imam eno fuul hudo high tech mašino gor priklopljeno,ker se mi ne da vstajat.
po drugi strani pa večina ure in ure preživi v dvoranah,na kolesu ,v hribih...
men tole vse skup ni čist jasno ....kaj se res komu ne da več??

za uživanje v glasbi si je treba vzet čas in se vsaj malce potrudit ....

se splača... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdor ima malo očuvane plošče in očiščene ve, da je na solidnem gramofonu kakega prasketanja in pokanja minimalno ali nič, to kar je za demo na raznih sejmih pa je malo drugo, neočiščene tisočkrat na istem komadu preigrane plošče.... malo kdo plošče za vsak sejem očisti in izbere res take v solidnem stanju, tudi konec koncev se par dni prašijo a sejmu nonstop na gramofonu......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajmo po vrsti:

-pokanje je izključno posledica poškodbe plošče (risi in odrgnine) in se ponavlja pri vsakem obratu plošče

-prasketanje je lahko posledica prahu v brazdi (čiščenje!) ali obrabljene plošče

-enakomerno šumenje je posledica trenja igle v brazdi in se z dobro poliranimi diamanti zelo zmanjša tako da je že primerljiva s šumom master traku, na katerega so najprej posneli dogodek

Za predvajanje plošč brez motečih šumov in pokov je potrebno zagotoviti:

1. čiste plošče (pri čemer je pomembno prvo pranje pred prvo uporabo, da ne razmažeš 'šmir' (od izdelave) po brazdah !)
2. glavica z res dobro narejeno iglo
3. neobrabljena igla in plošča
4. Dobre nastavitve glave in ročice (vta močno vpliva, tangencialna napaka, antiskating in obtežba)

Potem je tu še stara bolezen MC glav: za pravilno delovanje mora phono vhod predstavljati pravilno (električno) breme. Praviloma se MC glave na tranzistorskem vhodu obnašajo 'živčno' s poudarjenimi visokimi toni (in seveda krepko poudarjenimi šumi in poki).
Staro pravilo je, da se za 'step up' uporabi transformator ali vsaj res dober solid state phono (kot je Nibiru)

Ko se je MC pojavil na hifi trgu sredi sedemdesetih let, so se avdioifili razdelili : večina je kritizirala, da to ne velja nič, ker je reprodukcija razbalansirana, navita na visoke tone in samo pobira defekte plošče. In ti jih vrže v nos (ali ušesa).

Zato se je začela vojna MM proti MC.

Vsi tisti ki jih moti šum plošče se lahko mirno odločijo za MM glavico in z malo avdiofilske higiene krasno uživajo v glasbi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CD eri se bliža neizbežni konec.

Prodaja LP je v lanskem letu v ZDA narasla na 9 miljonov primerkov.

Hm
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 01:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
ko je prišel cd so govorili.....kaj bom tiste plošče stalno menjal....vtaknem cd in z daljincem pritiskam dalje.
zdaj ko je cd v zatonu pravijo....kaj bom cd-je menjal ,imam eno fuul hudo high tech mašino gor priklopljeno,ker se mi ne da vstajat.
po drugi strani pa večina ure in ure preživi v dvoranah,na kolesu ,v hribih...
men tole vse skup ni čist jasno ....kaj se res komu ne da več??

Točno to sem že pisal Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 01:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
CD eri se bliža neizbežni konec.

Prodaja LP je v lanskem letu v ZDA narasla na 9 miljonov primerkov.

Hm

Se pravi, da se je prodalo manj vinilov, kot v enem letu proda CDjev bolj znana pop zvezda...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ljudje smo pač takšni, da se radi vkopamo na neke svoje pozicije in potem trdimo, da je tako in nič drugače.Gre pa v bistvu za neke osebne preference, ki za nekoga veljajo, za drugega pa zopet ne.A vseeno verjetno vsakega od nas prime, da bi želel, da ljudje kar povprek sprejemajo njegove argumentacije in se hitro rodi kak prepir, če temu ni tako.V teh pogledih je veliko subjektivnosti, ki pa jih potem na vso silo želimo podpreti z nekimi (vsaj mislimo si tako) objektivnimi argumenti.
LP ima kot medij svoje očitne slabosti.Predvsem je zelo izpostavljen vidnim in manj vidnim površinkim poškodbam, ki potem neizbežno vplivajo na reprodukcijo.A nekdo sprejema "pucketanje" plošče kot simpatičen dodatek, ki ne vpliva na sam zvok in je celo nek šarmanten dodatek, nekoga drugega pa bo to zelo motilo.CD je bil kot medij že v startu silovito atakiran s strani "analog fanov", predvsem se mu je očital "kliničen" podhlajen zvok.In to se je nekako zabetoniralo.Dotični tule pa zelo dobro veste, da se da z zvokom že v nastajanju manipulirat, pa da obstajajo "hladni" in "topli" ojačevalniki in boxi(nekateri boste k temu dodali tudi kable), ki tudi vplivajo na zvok.
Zame osebno je CD neke vrste "kompromisni" medij med nostalgičnim, vrednim, a za vzdrževanje zahtevnim LP-jem in "brezosebnimi" elektronskimi datotekami.Čeprav imam iPad, pač nisem iPod generacija. Bi pa bilo z moje strani zgrešeno, če bi sedaj skušal kogarkoli prepričevati, da imam generalno prav. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Naslednja
Stran 1 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe