Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabli - kje tiĆØi "trik"
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 161, 162, 163  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 08:01    Naslov sporočila: Napajalni kabli - kje tiĆØi "trik" Odgovori s citatom

Torej kje je tista bistvena fizikalna lastnost, ki vpliva na zvok pri napajalnih kablih? Kako vpliva ferit na napajalnem kablu na zvok? Je pri napajalnem kablu bolj pomemben oplet zaradi sevanja EM na ostale kable? Sploh vplivajo na zvok napajalni kabli pri vasem sistemu? Katere napajalne kable uporabljate? VaŔe mnenje je...
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ak



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 06:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker sem ravno Ŕtromar, se mi zdi nabava vrhunskih (beri: dragih) napajalnih kablov metanje denarja stran. Res pa je, da se marsikomu zdi tudi celotne moj hi-fi hobi metanje denarja stran.

Napajalni kabel je po mojem samo podaljÅ”ek celotnega omrežja in ker prihaja do moje hiÅ”e kabel "po luftu", po hiÅ”i pa tik pod ometom, ki tudi ni neka huda bariera za EM smatram, da zadnji meter kabla ne bo kaj dosti vplival na pridelavo ali odpravo motenj. Vsaka dostojna komponenta pa naj bi imela kolikortoliko spodoben napajalni sklop, da tiste Å”umĆØke pofiltrira.

Drugo so seveda nihanja v napajalni napetosti, ki gotovo motijo delovanje naprav, tista ekstremna jih lahko celo skurijo. Zato se mi zdi bolj smiselna uporaba kakih resnih filtrov, zaÅ”ĆØit ali celo baterijskih napajalcev. Å e posebej, ĆØe imamo na isti veji kot hi-fi priklopljen Å”e hladilnik, pralni stroj in po možnosti kaj s frekvenĆØno regulacijo obratov. Te zadeve pa znajo (ĆØe so bolj Å”lampasto konstruirane) vraĆØati v omrežje kake viÅ”je harmonike (predvsem lihe) in to gotovo ni dobro za zvok.

Gotovo pa ne bi rinil skupaj napajalnih kablov in interkonektov. Ali pa vsaj oboje dobro zaÅ”ĆØitil s kakimi opleti...

Opazil pa sem, da se zelo veliko hi-fi-istov ne strinja z mano. Kaj ĆØmo, nihĆØe ni popoln Cool
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ak

moraŔ sliŔati, pa boŔ verjel Confused. Nimam želje debatirati o dragih HIEND napajalnih kablih. Ampak kako neverjetno razliko lahko v sistemu naredijo, to mi je pa jasno kot beli dan.

Tisti, ki tega ne verjamejo imajo neresolutivne sisteme, so trmasti in tega ne bodo priznali ali pa so gluhi Very Happy ...

Pa brez zamere ... veliko se o tem govori, veĆØinoma pa so negativno nastrojeni samo tisti brez izkuÅ”enj.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno imam doma en Kimberjev power kabel, ostalo pa je DIY po naĆØrtu TNT audia: trojni Pirelijev visokokvalitetni oklopljeni kabel, zvezan v kitko, oklopi na eni strani so povezani na maso, s tem se naredi nekakÅ”na "kletka". S kabli sem pridobil predvsem veĆØji prostor med instrumenti, ki tudi lepÅ”e odzvenijo. To je seveda "budget" kabel.

Dober napajalni kabel priĆØara veĆØjo delikatnost posnetka, mikrodetajli se dvignejo, resolucija pa s tem poveĆØa. Po mojih izkuÅ”njah je obogaten tudi srednji spekter, nekoliko pravilnejÅ”i je tudi oder (postavitev instrumentov).

Trenutno sem v fazi nabave Acoustic Zen Krakator, okoli 500ā‚¬ po metru. V cenovnem segmentu 500ā‚¬ so to eni najboljÅ”ih napajalnih kabov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ak
Citiram:
Opazil pa sem, da se zelo veliko hi-fi-istov ne strinja z mano. Kaj ĆØmo, nihĆØe ni popoln Cool


Sam imam popolnoma enak obĆØutek in zagovarjam enake principe glede napajalnih kablov. Definitvno pa si bom privoÅ”ĆØil narediti tistega poceni oklopljenga ter nato Å”e sam izdelal enega totalno krÅ” ter jih nato poskuÅ”al loĆØiti pri meni doma. ƈe ne bo Å”lo pa bom odfural do prijatelja ki ima zelo visok rang opreme in ĆØe Å”e tam ne bo Å”lo...

Za digitalni interkonekt si morem Å”e vzeti ĆØas in si resniĆØno želim to preizkusti. Verjetno ne bo sliÅ”al razlike a pustimo se presenetiti. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejS



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:07
Prispevkov: 115
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo!

Vili je vse zelo lepo napisal Very Happy
Jaz tudi nisem verjel, dokler nisem probal. Sedaj imam doma DIY kabel in sem srecen z njim. Toplo priporocam vsem!

Zakaj je tako? Najbolj mi je blizu naslednja obrazlozitev: kabel deluje kot RF antena (tudi dolzina je ravno primerna).

Hitro delat kable Wink

Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Trenutno sem v fazi nabave Acoustic Zen Krakator, okoli 500ā‚¬ po metru. V cenovnem segmentu 500ā‚¬ so to eni najboljÅ”ih napajalnih kabov.

Vili, kaj pa Oyaide Tunami kabel, ki stane okoli 350 ā‚¬ (dolžina 1.8m). Obvezno preveri ! Ima ga Canyon Audio(v LJ dela v ponedeljkih in sredah). Obenem vzemi na test Acoustic Revive interkonekte in zvoĆØniÅ”ke kable, pa njihov Schumanov resonator RR-77.

Na testu sem imel Kimber napajalni kabel(okoli 600 ā‚¬ ?) . Deluje kot vsi Kimber kabli, poudarjeni basi in visoki.

Razlike med kabli(interkonekti, zvoĆØniÅ”kimi, digitalnimi in napajalnimi) so velike. Ne vedno v korist dražjih. Vseeno pa dober sistem to razliko pokaže.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Vili, kaj pa Oyaide Tunami kabel, ki stane okoli 350 ā‚¬ (dolžina 1.8m). Obvezno preveri ! Ima ga Canyon Audio(v LJ dela v ponedeljkih in sredah).


Super Iztok, bom sprobal.


Oyaide Tunami GPX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
ak

moraŔ sliŔati, pa boŔ verjel Confused. Nimam želje debatirati o dragih HIEND napajalnih kablih. Ampak kako neverjetno razliko lahko v sistemu naredijo, to mi je pa jasno kot beli dan.

Tisti, ki tega ne verjamejo imajo neresolutivne sisteme, so trmasti in tega ne bodo priznali ali pa so gluhi Very Happy ...

Pa brez zamere ... veliko se o tem govori, veĆØinoma pa so negativno nastrojeni samo tisti brez izkuÅ”enj.

Vili


Vili, pod tole se pa podpiŔem. Vzel si mi besede iz ust.

Po moje gre v teh primerih najveĆØkrat za lastnike budget sistemov z malo ali skoraj niĆØ osebnih izkuÅ”enj z rezolutnimi sistemi, saj so ti nažalost neprimerno dražji in s tem težje dostopni.

Vendar pa vsakdo ki ima veselje in je pripravljen za ta naÅ” ljubi hobi tudi nekaj raskirati, bo skozi kilometrino prej ali slej spoznal, da zvoĆØne razlike v napajalnih kablih so. Prav tako tudi v digitalnih interkonektih, da ne govorim o analognih interkonektih in zvoĆØniÅ”kih kablih...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ak je napisal/a:
Ker sem ravno Ŕtromar, se mi zdi nabava vrhunskih (beri: dragih) napajalnih kablov metanje denarja stran. Res pa je, da se marsikomu zdi tudi celotne moj hi-fi hobi metanje denarja stran.


Kako bi kot Å”tromar brez posluÅ”anja preveril zvokovno lastnost napajalnega kabla (lahko preskrbim tri kable razliĆØnih zvokovnih karakteristik)? Kaj pa interkonektov in zvoĆØniÅ”kih kablov? Pa karakteristike ostalih "mikro komponent", npr. kondenzatorjev ? Že davno je od tega, ko nas tehniĆØni podatki pri HIFIju ne zanimajo veĆØ- v bistvu nam povedo premalo. Zakaj?

Imel sem prijatelja fizika(doktor - sedaj ima uspeÅ”no firmo, ki se ukvarja s pospeÅ”evalniki). Jasno, kabli mu s fizikalnega staliÅ”ĆØa niso pomenili skoraj niĆØ. Ko pa je kupil sistem, se je po soniĆØnih preizkusih odloĆØil za zelo drago varianto kablov. Verjetno na zaĆØetku nobeden od nas ni verjel v soniĆØne izboljÅ”ave kablov. Tako, kot se danes gleda na napajalne, se je pred pardesetimileti gledalo na interkonekte in zvoĆØniÅ”ke. PaĆØ, s Å”tromarskega staliÅ”ĆØa so bili OK. Pa danes? Verjamem, da bodo ĆØez nekaj ĆØasa kvalitetni napajalni kabli obvezni element vsakega sistema.

Vsi, ki se vam te stvari zdijo samo zapravljanje denarja, si privoÅ”ĆØite kvaliteten demo na ustreznem sistemu. MogoĆØe vam izkuÅ”nje nekoĆØ pridejo prav.

ƈe bi vĆØasih izobražence vpraÅ”ali o poletu na Mars... kaj mislite, kakÅ”en bi bil odgovor? Mislimo, da vse vemo, pa nam Å”e veliko manjka !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah,hecno je prebirat razne komentarje Å”tromarjev ter raznih zaĆØetnikov,
ki ponavadi gledajo na napajalne kable kot nejeverni Tomaži.
Zakaj je tako težko verjeti,da lahko en kos kabla na koncu el. sistema
drastiĆØno spreminja zvok hifi sistema? Vsekakor ĆØiste teoretiĆØne razlage
ni. Zadevo je potrebno probat v kvalitetnem sistemu in se tako prepriĆØat.
Nažalost pa neizkuŔeni posluŔalci težko opazijo razliko ker enostavno
ne znajo posluŔati oz. ne prepoznajo razlik.

VeĆØina mojih znancev,ki imajo vrhunske sisteme se ogromno ĆØasa ukvarjajo z menjavanjem napajalnih kablov, ter tako poizkuÅ”ajo fino ĆØimbolje uglasiti sisteme. Malo Electraglide pa Acoustic Zen, pa enkrat Elrod, pa drugiĆØ zopet Fusion Audio, pa konektroji Oyaide kombinacije vseh barv,ter tako mali milijon varijant zvoka.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sicer verjamem v spremembo zvoka z napajalnimi kabli, saj jih ima veliko filterske lastnosti -delujejo kot tiste Å”katlice, pomembno pa je tudi to da imajo oklop -z tem pa ne motijo ostalih audio povezav na zadnji strani recieverja. Mislim pa da nikoli ne bi dal nekaj 100ā‚¬ za tak kabel.

Me pa ĆØaka v prihodnosti kakÅ”na cenejÅ”a DIY verzija.

Mam pa eno vpraÅ”anje.. Velikokrat zasledim feritne obroĆØke na razliĆØnih kablih. KakÅ”en vpliv pa imajo oz. na kakÅ”en princip delujejo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Jaz sicer verjamem v spremembo zvoka z napajalnimi kabli, saj jih ima veliko filterske lastnosti -delujejo kot tiste Å”katlice, pomembno pa je tudi to da imajo oklop -z tem pa ne motijo ostalih audio povezav na zadnji strani recieverja. Mislim pa da nikoli ne bi dal nekaj 100ā‚¬ za tak kabel.

Pa bi dal za napajalni kabel veĆØ, ĆØe bi imel npr. predojaĆØevalec za 5000 Evrov, ojaĆØevalec za 8000 .... in bi zaznal obĆØutno spremembo zvoka?

Moji napajalni kabli in razdelilne letve so brez "tistih Ŕkatlic". Filter pa je itak vsak kabel, tudi tisti najcenejŔi.
kaj pa praviŔ na zvokovni vpliv konektorjev na napajalnih kablih. Dražji Oyaide so po skoraj 100 Evrov komad. Si kdaj preveril razlike med njimi? Ali niso navadni konektorji veliko hujŔi filter kot pa npr. kvalitetni Oyaide ali Furutech?

Sam imam Å”e en DIY napajalni kabel(enakega kot Vili), ki je zelo soliden, pa bo poĆØasi moral oditi ... kot so morale oditi cenejÅ”e izvedbe Transparent kablov.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da ne bi dal veĆØ kot nekaj 100ā‚¬, pa ne zato ker ne bi verjel v spremembo, paĆØ pa zato ker glasba ki jo veĆØinoma ĆØasa posluÅ”am na zelo resolutivnih ter transparentnih sistemih ne zveni tako dobro, tako da zelo dvomim da bom dal nekaj 1000ā‚¬ za sistem. So pa mi blizu tisti ki stanejo tam okoli 2kā‚¬.

Dragi sistemi z visoko resolucijo so super, a kaj ko je potem ĆØlovek omejen samo na odliĆØne posnetke.. slabÅ”e posneti komadi pa zvenijo bolj slabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:

Dragi sistemi z visoko resolucijo so super, a kaj ko je potem ĆØlovek omejen samo na odliĆØne posnetke.. slabÅ”e posneti komadi pa zvenijo bolj slabo.



NajhujŔe je, ko spoznaŔ,da obstajajo sistemi na katerih slabo
producirani albumi igrajo dobro. Takrat prenehaÅ” govorit o slabo posnetih albumih.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 161, 162, 163  Naslednja
Stran 1 od 163

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe