Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klipsch zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 21, 22, 23  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2011 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Če se resnično gre za poslušanje muzike, potem takile tehnicistični pristopi po moje niso potrebni.

Po tvoje. Smile
Ne vidim razloga, zakaj si ne bi s parimi centimetri ali urami izboljšal zvoka. Ali pa s par petdesetaki. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 07, 2011 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:

Z njimi je nastal na tem forumu "problem", ker jih je Technomarket (pre)poceni prodajal.Pa tega nebi poglabljal...


"Vsaka stvar je 'vredna' zgolj toliko, za kolikor se lahko proda." Staro pravilo, katerega najboljši pokazatelj je sedaj Ebay.

So že ugotovili, za kakšen denar so ljudje pripravljeni kupiti dotične zvočnike (ali pa bilokaj drugega) in so jim tako tudi nastavili ceno. Nekaj je RRP (cena ki jo _priporoča_ proizvajalec), nekaj pa cena po kateri se predmet proda(ja). Saj si jih za isto ceno dobil če ne drugače pa preko nemškega Ebay-a...

Pa to niti ni važno.

Kot že rečeno so veliko zvočnika za relativno majhen denar. Imajo pa tako svoje prednosti kot tudi slabosti (kot vsaka druga audio komponenta). Nekomu bodo za isti denar najbolj po okusu Klipsch-i, nekomu B&W-ji, tretjemu zopet nekaj tretjega in tako naprej... Pa imajo vsi "prav".

Mi je pa zanimivo, da Technomarket npr. ni tržil Heritage serije, je pa Palladium... Morda kdo ve zakaj? Tisto je bila meni zanimiva serija...

Nekako enako je s Tannoy-ji in pa njihovo "Prestige" serijo. Drug svet kot pa "klasične" serije...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2011 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drži, vse kar si napisal, Krokar.
Idealni za kvalitetne ojačevalce, ki bi pokleknili z manj občutljivimi zvočniki.
Avtoritativen kontroliran in zelo lep zvok že pri majhni moči.
Bi jih pa rad enkrat slišal kako igrajo na lampe, saj so lampe za moja ušesa kitarista bolj avtentične kar se tiče reprodukcije strun, od tranzistorjev.
Če bi hotel z njimi sezut in spravit v bes highendaše, bi RF82 namenil par AMTjev na vrhu in uskladil kretnico z original driverji, zamenjal kake kondije in špule na kretnici za sonično bolj odprte in bi igrali kot liga zase.
Original twit se v tem primeru malce "obloži" z upori in stiša.

http://essspeakersusa.com/Products.html

In ko bi se vračali domov s poslušanja tako predelanih RF82, bi zelo verjetno dvomili v tisto kar imajo doma.
Tega verjetno nihče od lastnikov ne bo naredil, ker so očitno zadovoljni z njimi.
RF82 so nišni produkt, ki kvalitativno daleč, daleč presega svojo tržno nišo in seveda niso v tovarni hoteli ogrozit prodaje svojih dražjih modelov z njim, a vendar so jo in to krepko.
Problemček foruma je, še vedno, kritiziranje nečesa kar dotični, ki kritizira sploh ni nikoli slišal ali je morda slišal v povprečnem sistemu in hkratno izpostavljanje kvalitete nečesa kar je slišal, kar, roko na srce, niti poštena poved ni..Confused
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2011 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
krokar je napisal/a:
Če se resnično gre za poslušanje muzike, potem takile tehnicistični pristopi po moje niso potrebni.

Po tvoje. Smile
Ne vidim razloga, zakaj si ne bi s parimi centimetri ali urami izboljšal zvoka. Ali pa s par petdesetaki. Smile

Tudi jaz ne vidim razloga, če je razlika res toliko slišna, da se človeku to izplača!Če pa mu je hobby, pa se itak ne sprašuje o globljem smislu!
Sicer pa itak menim, da je ena najvažnejših komponent sam prostor, ki lahko povsem pokvari zvok iz še tako dobrih komponent.Ta pa je žal večini poslušalcev dan.Velikih Klipschov verjetno ne bom postavljal v študentsko sobico, Quadovih ESL pa ne bom uporabljal za ozvočenje v hišnem kinu v 50kv.m dnevni sobi.
Sicer pa še ena čisto druga stvar:
Je očitno kar nekaj ljubiteljev t.im. heritage linije Klipschov.Imajo neko posebno auro in gre za tipično ljubiteljske boxe.Paradoksalno pa je, da imajo prav ti nekatere slabe lastnosti, ki se (neupravičeno!) pripisujejo novim linijam.Dinamika je res izvrstna, a manjka prav tistih najnižjih basov, neizrazito pa je tudi višje frekvenčno območje.
Ko je že bil omenjan e-bay:Reference serija je prenovljena in se v Nemčiji sedaj dobi "stara" za cca 60% cene.Tako stane novi par RF 82 sedaj 1169€, stari pa 676€.Naj spomnim, da je v Technomarketu bil par že skoraj 2 leti nazaj 599€.Tudi za RC sem plačal približno toliko, čeprav je nemška cena preko 1000€.
Naj še enkrat spomnim na to, da je svoje čase tudi Mimovrste nastopala z izredno ugodno ponudbo kakovostnih Heco Celan zvočnikov.Nekaj se je govorilo(je pa to lahko le ugibanje), da so pomotoma prodajali par po ceni enega komada?! Shocked
V glavnem menim, da se temle Klipschom posveča kar prevelika pozornost, a je posledica predvsem tega, da iz nekega neznanega razloga določeni čutijo potrebo, da se popljuvajo, česar pa si res ne zaslužijo.Posebej ne (več) sedaj, ko ni tako ugodne ponudbe na našem trgu kot je bila preko Technomarketa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2011 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
gerchy je napisal/a:
krokar je napisal/a:
Če se resnično gre za poslušanje muzike, potem takile tehnicistični pristopi po moje niso potrebni.

Po tvoje. Smile
Ne vidim razloga, zakaj si ne bi s parimi centimetri ali urami izboljšal zvoka. Ali pa s par petdesetaki. Smile

Tudi jaz ne vidim razloga, če je razlika res toliko slišna, da se človeku to izplača!Če pa mu je hobby, pa se itak ne sprašuje o globljem smislu!
Sicer pa itak menim, da je ena najvažnejših komponent sam prostor, ki lahko povsem pokvari zvok iz še tako dobrih komponent.Ta pa je žal večini poslušalcev dan.Velikih Klipschov verjetno ne bom postavljal v študentsko sobico, Quadovih ESL pa ne bom uporabljal za ozvočenje v hišnem kinu v 50kv.m dnevni sobi.
Sicer pa še ena čisto druga stvar:
Je očitno kar nekaj ljubiteljev t.im. heritage linije Klipschov.Imajo neko posebno auro in gre za tipično ljubiteljske boxe.Paradoksalno pa je, da imajo prav ti nekatere slabe lastnosti, ki se (neupravičeno!) pripisujejo novim linijam.Dinamika je res izvrstna, a manjka prav tistih najnižjih basov, neizrazito pa je tudi višje frekvenčno območje.
Ko je že bil omenjan e-bay:Reference serija je prenovljena in se v Nemčiji sedaj dobi "stara" za cca 60% cene.Tako stane novi par RF 82 sedaj 1169€, stari pa 676€.Naj spomnim, da je v Technomarketu bil par že skoraj 2 leti nazaj 599€.Tudi za RC sem plačal približno toliko, čeprav je nemška cena preko 1000€.
Naj še enkrat spomnim na to, da je svoje čase tudi Mimovrste nastopala z izredno ugodno ponudbo kakovostnih Heco Celan zvočnikov.Nekaj se je govorilo(je pa to lahko le ugibanje), da so pomotoma prodajali par po ceni enega komada?! Shocked
V glavnem menim, da se temle Klipschom posveča kar prevelika pozornost, a je posledica predvsem tega, da iz nekega neznanega razloga določeni čutijo potrebo, da se popljuvajo, česar pa si res ne zaslužijo.Posebej ne (več) sedaj, ko ni tako ugodne ponudbe na našem trgu kot je bila preko Technomarketa.

Po vsaki domišljeni predelavi je razlika vedno zelo slišna. Wink

Ravnokar sem dokončal glavne postopke mehanskega dušenja celotnega sistema z raznimi sredstvi za anuliranje resonanc in mikroresonanc v vseh zvočnikih in komponentah in ko je enkrat kos audio kložja pravilno zaščiten pred mehanskimi vibracijami, deluje kot dosti boljša komponenta, ki je, zanimivo, dosti manj občutljiva na postavitev v prostoru, če je govora o zvočnikih.
Skoraj ni potrebe po dampiranju sobe, če pravilno dampiraš navedeno in z zunanjimi pripomočki za dušenje samo blago korigiraš.

Kar pove v katerem zajcu pravzaprav tiči grm. Laughing
Splošno prepričanje je namreč-obratno, da je naloga basstrapov in podobnega, da čimbolj izničijo negativne učinke resonanc zvočnikov..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2011 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
krokar je napisal/a:
Če se resnično gre za poslušanje muzike, potem takile tehnicistični pristopi po moje niso potrebni.

Po tvoje. Smile
Ne vidim razloga, zakaj si ne bi s parimi centimetri ali urami izboljšal zvoka. Ali pa s par petdesetaki. Smile


Hm. to ravno toliko tehnicistično kot je tehnicistično uglaševanje instrumentov. Glasbeniki to počnejo non stop pa tudi si pomagajo z elektronskim instrumentom.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2011 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Naj še enkrat spomnim na to, da je svoje čase tudi Mimovrste nastopala z izredno ugodno ponudbo kakovostnih Heco Celan zvočnikov.Nekaj se je govorilo(je pa to lahko le ugibanje), da so pomotoma prodajali par po ceni enega komada?! Shocked


Nič ni bilo narobe. Cena (za par) je bila na Mimovrste.com malenkost višja kot na Ebayu (za par). Ampak cena + poštnina iz Nemčije bi prišlo dražje kot pri Mimovrste.com
Pri SLO distributerju (Eurovision) se je dalo dobiti še dodaten popust in je bilo vse skupaj še ugodneje kot na Mimovrste.com. Če si šparal jezik in nabavil na Mimovrste.com, si si sam kriv Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 08, 2011 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V času ugodne ponudbe sem Heco Celan 700 tule močno priporočal, a je iz nekega razloga obveljalo, da sem tisti, ki favorizira Klipsche.Imam občutek, da je to celo tisto, kar nekaterim daje dodatno veselje Klipsche kritizirat,
čeprav jih morda nikoli niti slišali niso ali pa v neustrezni konfiguraciji.Ali kot tisti, ki je zapisal, da se mu zdijo "plastični" in jih lahko premikaš z dvema prstoma! :shock:Boxe, ki vagajo preko 30 kil! Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2011 06:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
V času ugodne ponudbe sem Heco Celan 700 tule močno priporočal, a je iz nekega razloga obveljalo, da sem tisti, ki favorizira Klipsche.Imam občutek, da je to celo tisto, kar nekaterim daje dodatno veselje Klipsche kritizirat,
čeprav jih morda nikoli niti slišali niso ali pa v neustrezni konfiguraciji.Ali kot tisti, ki je zapisal, da se mu zdijo "plastični" in jih lahko premikaš z dvema prstoma! :shock:Boxe, ki vagajo preko 30 kil! Rolling Eyes




_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2011 07:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

People from all over the globe stack Klipsch loudspeakers. Here's a pair of stacked KLF-30s in Germany! Shocked



Lepa slikca ! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2011 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Ali kot tisti, ki je zapisal, da se mu zdijo "plastični" in jih lahko premikaš z dvema prstoma! :shock:Boxe, ki vagajo preko 30 kil! Rolling Eyes

In še vedno stojim za tem, govoril sem pa o modelu 52, česar ne razbereš ali nočeš razbrati.

Dobrodošel nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Škofija loka

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2011 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se je brez veze krehati eni imamo radi posulj drugi ne marajo segedina skoraj vsi pa imamo radi pljučno pečenko. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2011 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:
Se je brez veze krehati eni imamo radi posulj drugi ne marajo segedina skoraj vsi pa imamo radi pljučno pečenko. Laughing

točno tako.......nikoli nisem in ne bom razumel nekaterih... kako na osnovi nekaterih svojih spoznanj drugim priporočajo zvočnike,kable ali ojačevalce,cdp,itd...
pa ljudi sploh ne poznajo,niti kje živijo-prostor.prav tako se mi brez veze zdijo tudi skoraj vsi testi v revijah.na te fore sem padel kot mulc pred skoraj 20 leti ,ko sem kupil neke zvočnike na podlagi testov v reviji what hi-fi....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2011 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
Wolumen je napisal/a:
Se je brez veze krehati eni imamo radi posulj drugi ne marajo segedina skoraj vsi pa imamo radi pljučno pečenko. Laughing

točno tako.......nikoli nisem in ne bom razumel nekaterih... kako na osnovi nekaterih svojih spoznanj drugim priporočajo zvočnike,kable ali ojačevalce,cdp,itd...
pa ljudi sploh ne poznajo,niti kje živijo-prostor.prav tako se mi brez veze zdijo tudi skoraj vsi testi v revijah.na te fore sem padel kot mulc pred skoraj 20 leti ,ko sem kupil neke zvočnike na podlagi testov v reviji what hi-fi....

Točno to. Lestvice in Best Buy rules ...
Zadnjič sem v Nelu poslušal sistem z italijanskimi riboni. Zvok-zanič. Dokler se ni best buy XTZ CDP(440 evrov) zamenjal z EARom. Druga slika-ne da je bilo boljše, prvega sistema ne bi niti povohal, drugi pa je pokazal veliko kvaliteto.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 09, 2011 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, govorimo o podobnih stvareh!Tudi meni ni na kraj pameti, da bi si ustvarjal sliko na osnovi enega testa!Je seveda možno, da je bil objavljen v reviji, kjer ima nek proizvajalec zakupljen reklamni prostor.
Toda če je neka komponenta v vrsti revij, ki izhajajo v različnih državah, ocenjena dobro in so komentarji uporabnikov po internetnih forumih z veliko večino pozitivni, potem si tudi jaz rečem, da nekaj mora biti na tem.
Daleč najbolje je seveda, če obstaja možnost, da komponento preizkusiš na svoji konfiguraciji in v svojem prostoru ter s svojo priljubljeno muziko.Toda koliko je to realno izvedljivo?Da bi vlačil domov 50 kilogramske zvočnike? Shocked
Nekateri zastopate stališče, ki ga gre razumeti na 2 načina:
-brez veze, da na forumu sploh kaj sprašujete, ker se itak morate zgolj sami prepričat(in kaj potem s forumom?)
-merodajno je samo moje mnenje, drugi so itak brezvezniki(tudi ni garancije, da je temu res tako)
V hišnem kinu mi igra set Klipschovih zvočnikov RF-82(front), RC-64(center), RW-12d(sub) in RS-62(surround) in lahko rečem, da zvok(tudi s čisto glasbo) prav nobenega ne pusti ravnodušnega.Tu se pač moja izkušnja ujema z veliko večino testov in mnenj, če pač to ni greh!
numb, se ti seveda opravičujem, a le delno!RF-52 je seveda precej bolj "šlank", a za to kategorijo zvočnika z dobrimi 17kg tudi ni ravno peresno lahek, se pa trenutno dobi v Avstriji že za 299€ par in še dostava je brezplačna.Za tiste z omejenim budgetom je to absolutni zadetek!
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rvr_id=254296226761&clk_rvr_id=254296226761&customid=oesg&item=280693058940
Pa še kak test(če že mora biti...):
http://hometheaterreview.com/klipsch-rf-52-floorstanding-loudspeakers-reviewed/
http://www.retrevo.com/s/Klipsch-RF-52-Speakers-review-manual/id/11274ag401/t/1-2/
http://floor-standing-speakers.toptenreviews.com/klipsch-reference-series-rf-52-review.html
No, pa bodi dovolj za sedaj.Itak je dopust že pri koncu! Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 21, 22, 23  Naslednja
Stran 18 od 23

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe