Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Marantz
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2011 06:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
multiscan je napisal/a:
Pri sebi imam oba.....


eeeem. .pol pa paĆØ probaj Very Happy


ToĆØno tako! Ti bodo tvoja "uÅ”esa povedala" kateri jim bolj odgovarja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 01, 2011 06:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Glede cesa je stara serija boljsa sem napisal in glede na to, da je ta receiver dva razreda boljsi od SR5500 lahko pricakujes se vec. Predpostavljam, da ne bo trpelo nic tudi v spodnjih registrih. Stara serija je v glavnem nekoliko bolj fluidna in zato tudi bolj poslusljiva v stereo. Vedno vec funkcij in vedno vec prikljuckov po mojem mnenju samo onesnazuje analogno sekcijo receiverjev.

Povezes lahko tako kot predlagas ti. Jaz imam trenutno povezano A/V receiver, Stereo MF A308 ojacevalec in HTPC in TV na razlicne nacine.

1. SPDIF RCA iz zvocne kartice HTPCja na digitalni input A/V receiverja
2. HDMI iz graficne HTPCja na HDMI vhod na A/V receiverju, vendar tu posiljam preko zgolj samo sliko. Naprej je zadeva povezana z drugim HDMI kablom na TV.
3. povezava HTPC zvocne kartice z RCA kabli na MF A308 za poslusanje dvokanalne glasbe FLAC ali MP3. Tu se popolnoma ognem A/V receiverju.

Najboljso kakovost glede glasbe dobim preko tretje povezave.

Zadnje vprasanje pa ne razumem najbolje? Sprasujes za svoje zvocnike in normalizacijo glasnosti za zvocnike fronte in back? Eni ti spilajo glasneje kot drugi? V nastavitvah ima Marantz funkcijo, da lahko za vsak zvocnik posebej povisas ali zmanjsas glasnost in uskladis glede na tvojo pozicijo in sicer po korakih 0,5dB. Slednje je seveda nujno, saj so zvocniki lahko razlicni in imajo razlicno obcutljivost, pa tudi vsak prostor in clovek si zvocnike razporedi razlicno in je konfiguracija glasnosti za vsak zvocnik posebej nujna. Ne vem pa, ce pri vseh efektih deluje slednja zadeva. Zagotovo deluje v Dolby DIgital Pro Logic II in pa DTS NEO6 in CSII in Neural THX, ki ga ima SR6003 (tega sem jaz najpogosteje uporaljal). Kako je pa z Multi Channel stereo efektom pa zal ne vem.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 24, 2011 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Hoj,
Glede cesa je stara serija boljsa sem napisal in glede na to, da je ta receiver dva razreda boljsi od SR5500 lahko pricakujes se vec. Predpostavljam, da ne bo trpelo nic tudi v spodnjih registrih. Stara serija je v glavnem nekoliko bolj fluidna in zato tudi bolj poslusljiva v stereo. Vedno vec funkcij in vedno vec prikljuckov po mojem mnenju samo onesnazuje analogno sekcijo receiverjev.

Povezes lahko tako kot predlagas ti. Jaz imam trenutno povezano A/V receiver, Stereo MF A308 ojacevalec in HTPC in TV na razlicne nacine.

1. SPDIF RCA iz zvocne kartice HTPCja na digitalni input A/V receiverja
2. HDMI iz graficne HTPCja na HDMI vhod na A/V receiverju, vendar tu posiljam preko zgolj samo sliko. Naprej je zadeva povezana z drugim HDMI kablom na TV.
3. povezava HTPC zvocne kartice z RCA kabli na MF A308 za poslusanje dvokanalne glasbe FLAC ali MP3. Tu se popolnoma ognem A/V receiverju.

Najboljso kakovost glede glasbe dobim preko tretje povezave.

Zadnje vprasanje pa ne razumem najbolje? Sprasujes za svoje zvocnike in normalizacijo glasnosti za zvocnike fronte in back? Eni ti spilajo glasneje kot drugi? V nastavitvah ima Marantz funkcijo, da lahko za vsak zvocnik posebej povisas ali zmanjsas glasnost in uskladis glede na tvojo pozicijo in sicer po korakih 0,5dB. Slednje je seveda nujno, saj so zvocniki lahko razlicni in imajo razlicno obcutljivost, pa tudi vsak prostor in clovek si zvocnike razporedi razlicno in je konfiguracija glasnosti za vsak zvocnik posebej nujna. Ne vem pa, ce pri vseh efektih deluje slednja zadeva. Zagotovo deluje v Dolby DIgital Pro Logic II in pa DTS NEO6 in CSII in Neural THX, ki ga ima SR6003 (tega sem jaz najpogosteje uporaljal). Kako je pa z Multi Channel stereo efektom pa zal ne vem.

lp, d.


VpraŔanje se je nanaŔalo predvsem na to.....
ƈe enak par zvoĆØnikov preklopiÅ” iz izhoda front zvoĆØnikov na izhod back zvoĆØnikov ni enakega sounda.
Back izhod je Å”ibkejÅ”i, ĆØeprav si izhodi naĆØeloma deklarirani z enakimi karakteristikami. Pa pri tem ni potrebno uporabljati efektov, ĆØe enostavno preklopiÅ” na Multi Channel Stereo bi rekel, da ni važno na katerem izhodu imaÅ” obeÅ”en zvoĆØnik, zvok bi moral biti identiĆØen.
Tudi na primer ĆØe bi želel v DD posluÅ”at glasbo....pa recimo da navijeÅ” izhod do konca je razlika moĆØno opazna.

Sem razumljivo razložil kaj me muĆØi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe