Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katere zvočnike
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aljaž



Pridružen/-a: Ned Dec 2008 13:02
Prispevkov: 21
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 23:05    Naslov sporočila: Katere zvočnike Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Odločam se med temi tremi zvočniki:

mission m35i
canton cd 3500
jamo studio 606
Vsi trije stanejo od 400-550€. Zanima me, če jih je kdo poslušal oz kakšno mnenje. Poslušam pa ZZ-top, Dire Strates Celine Dion ........
Poganjal jih pa bo hmmm se še nisem odločil ali bo receiver, ali stereo ojačevalec za cca 600-700€
Če imate kakšne druge predloge za ta denar pa kar povejte.
Poslušal sem pa Jamo-te in Missione ampak obojne na drugem ojačevalcu
pa so imeli za mene jamoti lepši, bolj dinamičen zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdravo
za receiver je to kar dobra resiteu za ta denar ONKYO TX-SR 875 poglej na pcgiga tule imas link
http://www.pcgiga.si/product_info.php?cPath=319_305&products_id=398
po moje za ta denar najvec kar lahko dobis...sicer gre za prejsni model,zato je tudi cena tako dobra..nou model se skoraj ne razlikuje od tega..verjemi da je zverina Twisted Evil
Sam imam model 905,ki je za nianso mocnejsi


kar se pa tice zvocnikou nekaj modelou..
DALI CONCEPT 6/...400 euro par
DALI CONCEPT 8/...660 euro par
KEF iQ5SE /660 euro par
MONITOR AUDIO RS6/660 euro par
KLIPSCH RF-62 SERIJA REFERENCE /750 euro par
pa mogoce se kak model od WHARFEDALE ali pa poglej si kak model od HECO velika ponudba je na mimovrste in nekateri so kar ugodni,pa baje ne gre za solidne speakerje

Sam ti od nastetih najbol priporocam ,MONITOR AUDIO RS6 super stvar za ta denar vec ne mores pricakovat od zvocnika,pomoje tudi vizuelno Very Happy
Jamo se tesko kosa z njimi,sem imel jamo E875 ki je bolsa stvar od teh ki si jih ti omenjal...definitivno MONITOR AUDIO RS6 boljsa izbira Cool

Mislim da bi to dvoje skupaj morau dobit za dobrih 1300eurou...verjetno najbolje kar oboje pri PCgiga
Po moje je pa bolje da se odlocis za receiver.Iz iskusen ti povem,da te ponavadi hitro zamika imet se kak zvocnik in potem ni problemou kam vse to priklopit Cool
Splaca se malo vec denarja na zacetku ulozit pa se je pol tok bol zadovolno...ta kombinacija te ne bo razocarala Laughing

Probi se kaj poizvedet kje se da te stvari poslusat...sej zagotovo bo se kdo kaj dodau pri vsem tem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede receiverja se strinjam 100%!Sedanja cena "starega" modela 875 pri PCGiga je kot zadetek na loteriji!
Kar pa se zvočnikov tiče, pa bi bil previden!PCGiga namreč ni povsod le ugoden, ponekje so cene prav oderuške(iz Nemčije npr. sem dobil par Klipschov za ceno 1 kom. pri njem! Shocked ).Za Jamote zna biti ugodnejši Technomarket.Izredno ugodnik Klipschev pa izgleda, da jim je že zmanjkalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem malo gledal so tile MONITO RAUDIO RS6 kar dobra cena 660 za par...po moje za 600 ti jih da
drugace pa jih dobis se na
http://www.bestshop.si/index.php?str=product&prodid=1137
Pa itak crne ubodes Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tega verjetno pri Tiftu sicer ni, pa vseeno, za iznajdljive :

http://www.kef-online.co.uk/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Kot sem malo gledal so tile MONITO RAUDIO RS6 kar dobra cena 660 za par...po moje za 600 ti jih da
drugace pa jih dobis se na
http://www.bestshop.si/index.php?str=product&prodid=1137
Pa itak crne ubodes Wink

jaz bi za ta denar raje vzel B&W 685.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kot lastnik MA RS 6 se strinjam z aleksandrom, za ta denar res dobiš dobre zvočnike ampak vsak ima svoj posluh tko da jih prej poslušaj potem se pa odločaj Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljaž



Pridružen/-a: Ned Dec 2008 13:02
Prispevkov: 21
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za hitre odgovore. Zanima me v Čem so boljši MA RS6?
Od zvočnika pričakujem čist, dinamičen zvok in kar močen bas, ker rock brez basa hhmmm bolj žalostno zveni.
Nihče ni pokomentiral Cantom zvočnike, aja pa da ne pozabim
Pestilence, zakaj bi ti uzel B&W ?
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti zvočniki imajo to kar ti pričakuješ,sam poslušam metal pa sem izredno zadovoljen,izbiral sem med vsaj šestimi različnimi proizvajalci a odločil sem se za MA priznam pa da je bla teška odločitev. Važno je da prej poslušaš,pa mal pokuriš sive celice Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so zveneli bolj prijetno. Niso pa boljši ali slabši. Sem pa šele zaj videl da so RS6 samostoječi model. Od teh boš pomoje dobil več basa ven. Ampak, tudi 685 imajo nenormalno veliko basa za standmounte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oprosti, nič proti glasbi sami, a za metal ne rabiš posebej dobre ne elektronike, ne zvočnikov!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Oprosti, nič proti glasbi sami, a za metal ne rabiš posebej dobre ne elektronike, ne zvočnikov!

Z tem bi se v večini kar strinjal.

Je pa tako z tem.. Metal poslušam že skoraj od svojega rojstva, pa sem to slišal že na nekaj sistemih. Sistemi z manjšo resolucijo so velikokrat še bolj primerni, še vedno pa je treba izbrat nekaj kjer se bo metal dobro slišal.

Recimo.. super mi je zvenela kombinacija neke starejše močne yamahe AX-1090(2x185W RMS, težka zadeva za tiste ki cenijo tonažo..), ter nekih novejših JBL floorstanderjev z 10" basom. To je bobnelo da je bilo veselje...

Po drugi strani pa so queensryche ali kak podoben progressive metal band zveneli najboljše na Dynaudio Audience. Tudi na B&W 685 zveni kar konkretko.

Neka razlika je če človek posluša neke tr00 black metal bande, tam je res škoda dobrih zvočnikov, pri kaki bolj kvaliteteno posneti plati pa človeku kar srce zapoje tudi pri kvalitetnem sistemu za nekaj k€.


Kaj pa poslušaš v večini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomoje ti bodo Bowersi 685 premalo...pa se ce ostanes samo na dveh zvocnikih bos pomoje bol zadovoljen z samostojecimi...vec basa vec vsega za skoraj isti denar..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Več basa? Absolutno.
Več vsega? V kakšnem pomenu to? Saj ne mislim trdit da so 685 boljši.. ampak, na kakšen način več vsega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja pa se to v cem so bolsi MONITO RAUDIO RS6 od npr. tistih jamo ki si jih omenil...
Sam nisem ravno prevelik pristas firme Jamo...Imel sem model JamoE875 in nisem bil ravno navdusen,pa so to mocnejsi model od tistih ki jih ti gledas...premalo basa za moje pojme,pa tudi Jamo design mi ni ravno nekaj posebnega...
MONITO RAUDIO RS6 pa sem ze od vecih ljudi zasledil ki jih pohvalijo..sam sem najprej razmisljal o modelu Monitor Audio GS 20,vendar sem se na koncu odlocil za bowers & wilkins 683..
Poglej si tudi model bowers & wilkins 684,cena je nekoliko visja(okrog 900) vendar so za moj okus bomba Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe