Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

S ĆØim predvajati FLAC na raĆØunalniku
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pjotrpan



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 23:04
Prispevkov: 16
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 07:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdliĆØna tema in koristni nasveti, EAC 1.0 beta sem skonfigurural po Audiofilovih nasvetih in že veselo ripam.
Edino preseneĆØenje je dejstvo, da za en CD porabi 3 ure Shocked PC je star pol leta, precej moĆØan, drive je program spoznal sam od sebe in vnesel prave nastavitve (sem preveril po objavljenem linku) - je to normalno?


Nazadnje urejal/a pjotrpan Sre Apr 13, 2011 10:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 07:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pjotrpan je napisal/a:
OdliĆØna tema in koristni nasveti, EAC 1.0 beta sem skonfigurural po Audiofilovih nasvetih in že veselo ripam.
Edino preseneĆØenje je dejstvo, da za en CD porabi 3 ure Shocked PC je star pol leta, precej moĆØen, drive je program spoznanl sam od sebe in vnesel prave nastavitve (sem preveril po objavljenem linku) - je to normalno?


Tri ure ni normalno. Meni zripa en disk v 8 do 15 minutah! ProblematiĆØne diske, pri katerih mi program predvidi ĆØas ripanja 59 ur (ker daljÅ”i ĆØas paĆØ ne more prikazati), pa najprej z Nero-m prekopiram na CD-RW in potem slednjega brez problemov zripam v obiĆØajnem ĆØasu. Wink

ƈe ti pa vse diske ripa tako dolgo kot praviÅ”, potem bo najbrž krivec za to raĆØunalnik.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pjotrpan



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 23:04
Prispevkov: 16
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 08:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edino, kar bi bilo lahko neobiĆØajno je da zapis na zunanji USB disk, ki je nekaj let star.. Hitrost, ki jo napiÅ”e EAC je okoli 0,9 - 1,0X...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pjotrpan je napisal/a:
Edino, kar bi bilo lahko neobiĆØajno je da zapis na zunanji USB disk, ki je nekaj let star.. Hitrost, ki jo napiÅ”e EAC je okoli 0,9 - 1,0X...

Pri meni je podobno, razlogi pa mi niso znani. ObiĆØajno se mi hitrost zniža skoraj na nulo nekje sredi CD. VeĆØinoma pomaga da tisti komad preskoĆØim, potem pa zaĆØne sam od sebe ripati normalno naprej - do konca. Nazadnje pa zripam Å”e manjkajoĆØi komad. Najprej sem mislil da gre za napako na CD.
Morda je res razlog zunanji USB HDD?

Ja, zgolj zasilna reŔitev... Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pjotrpan je napisal/a:
Edino, kar bi bilo lahko neobiĆØajno je da zapis na zunanji USB disk, ki je nekaj let star.. Hitrost, ki jo napiÅ”e EAC je okoli 0,9 - 1,0X...

RaĆØunalnik je tudi starejÅ”i? Lahko da je Å”e USB 1.1 , kar pomeni do 40 manjÅ”o hitrost prenosa kot 2.0.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pjotrpan



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 23:04
Prispevkov: 16
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem nastavil drive speed s "current" na 10x ali veĆØ pa je enako ali slabÅ”e. Poskusim z internim diskom in javim...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Nebeta" verzija EACa mi zripa v FLAC v ne veĆØ kot treh minutah(krajÅ”e albume v manj kot minuti) na ATA notranji disk in Å”ele od tam potem zripano kopiram na drug, veĆØji, notranji SATA disk, na katerem je vsa glasba za predvajat z SBjem , "originale" pa nato prenesem Å”e na zunanji backup SATA disk, medtem pa lahko že posluÅ”am, tako da ni pomembno koliko ĆØasa prenos na backup disk traja.

Na ta naĆØin grejo prenosi in backup hitro in pregledno, pa Å”e trotlzihr-niĆØ se ne more izgubit in pomeÅ”at ..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pjotrpan



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 23:04
Prispevkov: 16
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2011 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem poizkusil z lokalnim diskom, zadeva je enako (ne)hitra... Preostane mi le Å”e da preizkusim starejÅ”o razliĆØico programa...

Mestni_Pu: Ali uporabljaÅ” Audiofilove nastavitve za EAC, ker so tam nastavitve v prid natanĆØnosti i ns tem verjetno poĆØasnosti?

P.S. verjetno sem precej zasmetil temo, tematika bi spadala bolj v ripping temo.. Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 14, 2011 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pjotrpan je napisal/a:
Sem poizkusil z lokalnim diskom, zadeva je enako (ne)hitra... Preostane mi le Å”e da preizkusim starejÅ”o razliĆØico programa...

Mestni_Pu: Ali uporabljaÅ” Audiofilove nastavitve za EAC, ker so tam nastavitve v prid natanĆØnosti i ns tem verjetno poĆØasnosti?

P.S. verjetno sem precej zasmetil temo, tematika bi spadala bolj v ripping temo.. Embarassed
Ne.
Uporabljam "klasiĆØne nastavitve" z EAC strani na osem let starih XP 32bit, dvojedrnem Athlonu 64X2 5050e in 2Gb suprestabilnih-hitrih Geil Ultra 800 RAM, ki z latenco celo malce presegajo baziĆØne 1000Hz rame, OS disk je ATA, doĆØim je disk od koder Å”pila, SATA2. Skratka, poÅ”timano tako, da potegne maksimum iz XP32bit.
Redno defragmentiram, pucam diske in register, zagon sem oĆØistil nepotrebnih programov, imam tudi program, ki avtomatsko defragmentira boot sektor ob zagonu(vsi programi so top shareware, plaĆØljivi so, žal, vsi dinozavri), kar je za delovanje SB zelo, zelo dobrodoÅ”lo, ker Squeezecenter ni neka perla, kar se tiĆØe hitrosti, uĆØinkovitosti in preprostosti zasnove. Wink
Super preciznosti reprodukcije sem se raje lotil povsem po svoje, z Å”tirimi tehnoloÅ”ko povsem razliĆØnimi tweeterji-supertweeterji na kanal usklajenimi, postavljenimi asimetriĆØno(princip prosto povzet po neki zelo stari Bose filozofiji), da delujejo kot eden, ki v konĆØni konsekvenci "igrajo" 360 stopinjsko.
Zanimivo-vsak obiskovalec posluÅ”alnice gre podzavestno takoj gledat zadaj za zvoĆØnike kaj tam Å”pila, ker mu ni jasno kako lahko BR sistem z porti obrnjenimi naprej-nazaj lahko efektivno deluje zelo podobno kot klasiĆØna 360 stopinjska OB zasnova.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme, ker že tukaj obstaja veliko osnove pa nekaj ĆØasa malo spi.
VpraŔanje:

Ali EAC Ŕe vedno najpopularnejŔe orodje za rip cd-jev in pretvorbo v FLAC?
Je mogoĆØe kdo vmes odkril kaj Å”e boljÅ”ega?
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme, ker že tukaj obstaja veliko osnove pa nekaj ĆØasa malo spi.
VpraŔanje:

Ali EAC Ŕe vedno najpopularnejŔe orodje za rip cd-jev in pretvorbo v FLAC?
Je mogoĆØe kdo vmes odkril kaj Å”e boljÅ”ega?
hvala

Jaz sem Ŕe zmeraj na EAC-u. Da bi obstajalo za ripanje kaj boljŔega ne vem, je pa DBpoweramp nekje enakovreden. Za medformatne pretvorbe pa Foobar 2000.

Res pa da odkar sem preÅ”altal na hi-res ne spremljam veĆØ toliko novosti v zvezi ripanja cd formata, lahko da je že kak boljÅ”i softver zunaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali kdo mogoĆØe zna?

Iz flac-a celotnega cd-ja naredit posamezne komade. Orodje??? napotek prosim. hvala
(pa seveda brez tega da original tako Ŕe enkrat prekodiram v flac na novo)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.ehow.com/how_6934471_split-file-using-cue-file.html

http://www.medieval.it/cuesplitter-pc/menu-id-71.html
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2013 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

temu pa jaz pravim odgovor.
hvala orc.perc imaÅ” pivo v dobrem Smile


kako da tega nisem znal sam posrfat. ajajaj malo me je sram
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2013 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako hiter in pojasnljiv odgovor me kar vleĆØe da Å”e spraÅ”ujem Smile

Katero je najboljŔe orodje za "prekodiranje" v 16 bit visoke resolucije od 24 bit naprej. Prednosto flac 24 bit.
Predvsem pa ali se da v stereo 16 bit spraviti dvd audio (iz iso fila) in kako je z drugimi formati? mogoĆØe link do kakÅ”nega tutoriala.
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe