Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Blue ray in glasba

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 17:33    Naslov sporočila: Blue ray in glasba Odgovori s citatom

Ker mi moj prastar yamahin cd-player ne vrti veĆØ cdjev, je ĆØas za nekaj novega. MogoĆØe veste, kako se pri blue rayi obnesejo pri predvajanju glasbe?
hvala za mnenje.
lp, matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj LG BD390, via coax, obupno. Analogno nisem probal.
PriporoĆØam prehod na HDD in DAC. Tako, kot v eni drugi temi. Wink
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za CD je Å”e vedno najboljÅ”i dober CD player, ali pa Å”e boljÅ”e kombinacija kakÅ”nega pogona in dobrega DACA. BD player je predvsem namenjen sliki ali filmu. Seveda, so tudi izjeme, ki tudi dobro obvladajo dvokanalne audio posnetke, žal, takih izjem je malo in po vrhu zelo drage. Bolje je, da se odloĆØiÅ” za standarni CDP ali neki pogon in DAC, BD pa imej za filme.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEÅ 

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vrhunsko predvajanje obeh formatov;

http://www.archus.si/oppo-bdp-93eu.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oppo sem gledal, ja, ampak je zadeva precej draga. CDje mi sedaj vrti Philipsov DVD 5960 player. Ko sem ga primerjal z Å”e delujoĆØu yamaho, je imel CD player precej mehkejÅ”i in bolj izrazit zvok.

ƈe bi se odloĆØil za Oppo-ja - multiregijska ali evropska izvedenka? Se da to zadevo kje sliÅ”at ali mogoĆØe celo testno uporabit na domaĆØem sistemu?

Hm.. nevednost. Kaj sta HDD in DAC?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HDD hard disc drive-trdi disk
DAC digital to analog converter
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 12, 2011 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda da bo kar Oppo 93.
Še eno vpraŔanje: ker CDje in DVDje kupujem (sposojam) v Sloveniji in Evropi, verjetno potrebe po multiregijskem predvajalniku ni? Kako pa je recimo s filmi v .AVI formatu? In podnapisi v SRT datotekah? Verjetno vse Ŕtima?
lp, matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe