Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Težaven začetek, kaj in kako?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Karaya



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 0:14
Prispevkov: 4
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 00:28    Naslov sporočila: Težaven začetek, kaj in kako? Odgovori s citatom

lp

Že lep čas razmišljam o "dokončni rešitvi mojega zvočnega problema". Pri tem mi hodi v napoto nepoznavanje tega področja, vsaj kar se tehnologije tiče. Trenutno gonim slušalke Sennheiser HD555 preko zunanje zvočne Audigy 2NX. Sčasoma se slušalk naveličas, poleg tega pa sem odkril FLAC, APE... Poslušam večinoma klasično glasbo, tako da pride v poštev samo neka stereo rešitev. In tukaj mi zmanjka tal pod nogami... Kolikor sem prebral na forumu za mene receiver ni aktualen? Pri zvočnikih sem še v večji temi... Zvočna ima drugače optični in SPDIF izhod. Bi mi priporočali kakšen sistem pod 1000€?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 02:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen in dobrodošel med nami!

Najprej bi rad povedal, da tvoje razmišljanje o "dokončni rešitvi zvočnega problema" ni osamljeno. Jaz si s tem vprašanjem kravžljam možgane že kar nekaj let, odgovora pa od nikoder. Vedno ko naredim korak naprej si rečem, dosti, zdaj pa res konec, pa vendar me po nekem času spet začne matrati kot satana in moram narediti spet kak apgrejd. To te zasvoji kot droga in ko te enkrat potegne noter je izhod ven težak. Danes iščeš sistem za jurja, jutri pa te že oni za pet jurjev več ne zadovoljuje. To ti je začaran krog... odnehaj zdaj ko še imaš čas. Mal heca. Very Happy

Evo ti moj predlog. Glede na to da so v igri računalnik in predvajanje FLAC, APE,... formatov, nabavi Squeezeboxa. Z njim ne moreš zgrešiti, to je luštna osnova za funkcionalno predvajanje glasbe iz računalnika. Več o njem najdeš v tej temi. Poglej tudi na sosednji hiend-fi forum, tudi tam smo veliko govorili o tem in boš izvedel mnogo koristnih informacij. Squeezeboxa ne rabiš nadgrajevati z zunanjim dacom, saj je tisti vgrajen v njemu čisto dober za vkomponiranje v hifi sistem za jurja evrov. Squeezebox stane nekih 185 eur. Potem rabiš ruter. No, ta se danes v računalniški dobi že itak nahaja v vsakem stanovanju. Nobl je, če je ta brezžični, saj Squeezebox dela tudi brezžično, s tem pa ne rabiš vlečit kabla.

Preostalih 800 eur porabiš za integrirani ojačevalnik, zvočnike in kable. Zaradi tesnega budgeta predlagam nabavo rabljenih a dobro ohranjenih naprav, saj boš za vloženi denar dobil več zvoka. Za kable ne zapravljaj veliko, saj to v tem cenovnem rangu naprav ni smiselno.

Kakšen rabljen ojačevalnik in zvočnike iskati je odvisno od velikosti tvoje sobe in tvojih zvočnih preferenc, ki pa jih ne poznamo. Povej kakšen zvok ti je všeč in boš s strani forumašev dobil več predlogov v kateri smeri iskati med oglasi.

Glede na to da si kot vidim doma iz mojih koncev, se mi lahko oglasiš in ti z veseljem pokažem kako dela Squeezebox. Lahko ti ga tudi posodim za kak dan ali dva, da probaš v miru doma.

Toliko za enkrat z moje strane. Upam da še kdo kaj napiše, da boš imel več za izbirati.


Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

Še stara šola pravi(Ki po moje še sedaj velja):Izberi najprej zvočnike!!!
Zelo prikladni so aktivni zvočniki npr. GENELEC,ki jih imaš v PRO MONITOR ali AUDIOFILSKI verziji...
Pri naših avdiofilih je to manj poznana firma,ampak se ne smeš ozirat na to ,da bi bili zato manj kvalitetni...Namenjeni so za vse zvrsti glasbe(dosegajo zelo velike glasnosti pri majhnih popačenjih),za zraven računalnika ali hišnega kina in so estetsko nevpadljivi.Ker so aktivni privarčuješ eno kompnento ali jih direkt vežeš na računalnik.Cenovni razpon od cca 300€ do nekaj 1000€ za kos !!!

http://www.genelec.com/

PS.:Pazi pa se kakšnih aktivnih cenenih ponaredkov,"poševnookih proizvajalcev"
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Karaya



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 0:14
Prispevkov: 4
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Squeezeboxova predstavitev preko youtube me je presenetila! Drugače pa je velikost sobe 3×5m, na žalost pa je mansardno stanovanje, tako da je paraped na daljši strani visok cca. 120cm. Kar se tiče zvoka so mi všeč vsi majhni detajli in pa dinamika. Alergičen sem na "zmučkano skropucalo" ki ga sproducirajo nekateri zvočniki ko se v skladbo vklopi cel orkester. Čisti zvok trobil mi tudi veliko pomeni. Upam da nisem zgubljen primer. Smile Vem pa da bom čez čas hotel boljši sistem, ampak trenutno sem omejen s proračunom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povprašaj administratorja(trancedeejay) če ima še kake System Audio 1050.
http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=50

Tole, plus kak NAD-ov malček in NAD CDP, ali mogoče squeeze(sem tudi sam uporabnik in ga lahko priporočim). Pa prideš ravno v 1000€ z nekimi povprečnimi kabli.

Ti zvočniki so za ta denar čista zmaga. Sam sem jih imel priključene na kar nekaj ojačevalnikov.. ko pa smo se enkrat dobili in sem slišal preko NAD-a je bilo res "wow!" Res super kombinacija.

Potem obstaja še malo morje zvočnikov v tem ranug..
Monitor Audio, Dali(kakšna Ikon serija), B&W cenejše serije bi ti za tako glasbo odsvetoval(sem lastnik). Izbira je never-ending. Potem Kef iQ, Heco Celan..

http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=748
Tega modela še nisem slišal, ampak znanec mi je pravil da novejši modeli pašejo lepše na NAD, novejši na pa Rotel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh, kako sem lahko pozabil!
Dynaudio!

Audience 42 lahko dobiš za 590e v inteku. Potem ostane na žalost zelo malo za ostale komponente. Ampak.. joooj, kako dober zvočnik je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2008 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi Dynaudio aktivni zvočniki niso slabi!

http://www.audiopro.si/?id=165&naziv=DYNAUDIO&show=firma&url=www.tcelectronic.com

S.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2008 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Niso slabi, ne. Ampak bi rekel da njihovi studijski monitorji zvenijo drugače od Hi-Fi zvočnikov.

Večina studio monitorjev zveni bolj utrudljivo, agresivno.. (kar pa ne pomeni da komu ne bo vsec).

Sam sem nekaj casa imel Alesis monitorje, pa so za ta denar(200€) kar fino zaigrali..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2008 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Niso slabi, ne. Ampak bi rekel da njihovi studijski monitorji zvenijo drugače od Hi-Fi zvočnikov.

Večina studio monitorjev zveni bolj utrudljivo, agresivno.. (kar pa ne pomeni da komu ne bo vsec).

Sam sem nekaj casa imel Alesis monitorje, pa so za ta denar(200€) kar fino zaigrali..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

senior je napisal/a:
Tudi Dynaudio aktivni zvočniki niso slabi!

http://www.audiopro.si/?id=165&naziv=DYNAUDIO&show=firma&url=www.tcelectronic.com

S.


Če smo že pri studijskih monitorjih (zakaj že?):
http://www.klein-hummel.com/klein-hummel/icm_en.nsf/root/prof-monitoring_studio-monitors_nearfield-monitors_O300D#
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe