Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Težaven zaĆØetek, kaj in kako?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Karaya



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 0:14
Prispevkov: 4
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 00:28    Naslov sporočila: Težaven zaĆØetek, kaj in kako? Odgovori s citatom

lp

Že lep ĆØas razmiÅ”ljam o "dokonĆØni reÅ”itvi mojega zvoĆØnega problema". Pri tem mi hodi v napoto nepoznavanje tega podroĆØja, vsaj kar se tehnologije tiĆØe. Trenutno gonim sluÅ”alke Sennheiser HD555 preko zunanje zvoĆØne Audigy 2NX. SĆØasoma se sluÅ”alk naveliĆØas, poleg tega pa sem odkril FLAC, APE... PosluÅ”am veĆØinoma klasiĆØno glasbo, tako da pride v poÅ”tev samo neka stereo reÅ”itev. In tukaj mi zmanjka tal pod nogami... Kolikor sem prebral na forumu za mene receiver ni aktualen? Pri zvoĆØnikih sem Å”e v veĆØji temi... ZvoĆØna ima drugaĆØe optiĆØni in SPDIF izhod. Bi mi priporoĆØali kakÅ”en sistem pod 1000ā‚¬?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 02:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen in dobrodoŔel med nami!

Najprej bi rad povedal, da tvoje razmiÅ”ljanje o "dokonĆØni reÅ”itvi zvoĆØnega problema" ni osamljeno. Jaz si s tem vpraÅ”anjem kravžljam možgane že kar nekaj let, odgovora pa od nikoder. Vedno ko naredim korak naprej si reĆØem, dosti, zdaj pa res konec, pa vendar me po nekem ĆØasu spet zaĆØne matrati kot satana in moram narediti spet kak apgrejd. To te zasvoji kot droga in ko te enkrat potegne noter je izhod ven težak. Danes iÅ”ĆØeÅ” sistem za jurja, jutri pa te že oni za pet jurjev veĆØ ne zadovoljuje. To ti je zaĆØaran krog... odnehaj zdaj ko Å”e imaÅ” ĆØas. Mal heca. Very Happy

Evo ti moj predlog. Glede na to da so v igri raĆØunalnik in predvajanje FLAC, APE,... formatov, nabavi Squeezeboxa. Z njim ne moreÅ” zgreÅ”iti, to je luÅ”tna osnova za funkcionalno predvajanje glasbe iz raĆØunalnika. VeĆØ o njem najdeÅ” v tej temi. Poglej tudi na sosednji hiend-fi forum, tudi tam smo veliko govorili o tem in boÅ” izvedel mnogo koristnih informacij. Squeezeboxa ne rabiÅ” nadgrajevati z zunanjim dacom, saj je tisti vgrajen v njemu ĆØisto dober za vkomponiranje v hifi sistem za jurja evrov. Squeezebox stane nekih 185 eur. Potem rabiÅ” ruter. No, ta se danes v raĆØunalniÅ”ki dobi že itak nahaja v vsakem stanovanju. Nobl je, ĆØe je ta brezžiĆØni, saj Squeezebox dela tudi brezžiĆØno, s tem pa ne rabiÅ” vleĆØit kabla.

Preostalih 800 eur porabiÅ” za integrirani ojaĆØevalnik, zvoĆØnike in kable. Zaradi tesnega budgeta predlagam nabavo rabljenih a dobro ohranjenih naprav, saj boÅ” za vloženi denar dobil veĆØ zvoka. Za kable ne zapravljaj veliko, saj to v tem cenovnem rangu naprav ni smiselno.

KakÅ”en rabljen ojaĆØevalnik in zvoĆØnike iskati je odvisno od velikosti tvoje sobe in tvojih zvoĆØnih preferenc, ki pa jih ne poznamo. Povej kakÅ”en zvok ti je vÅ”eĆØ in boÅ” s strani forumaÅ”ev dobil veĆØ predlogov v kateri smeri iskati med oglasi.

Glede na to da si kot vidim doma iz mojih koncev, se mi lahko oglasiŔ in ti z veseljem pokažem kako dela Squeezebox. Lahko ti ga tudi posodim za kak dan ali dva, da probaŔ v miru doma.

Toliko za enkrat z moje strane. Upam da Å”e kdo kaj napiÅ”e, da boÅ” imel veĆØ za izbirati.


Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

Å e stara Å”ola pravi(Ki po moje Å”e sedaj velja):Izberi najprej zvoĆØnike!!!
Zelo prikladni so aktivni zvoĆØniki npr. GENELEC,ki jih imaÅ” v PRO MONITOR ali AUDIOFILSKI verziji...
Pri naÅ”ih avdiofilih je to manj poznana firma,ampak se ne smeÅ” ozirat na to ,da bi bili zato manj kvalitetni...Namenjeni so za vse zvrsti glasbe(dosegajo zelo velike glasnosti pri majhnih popaĆØenjih),za zraven raĆØunalnika ali hiÅ”nega kina in so estetsko nevpadljivi.Ker so aktivni privarĆØujeÅ” eno kompnento ali jih direkt vežeÅ” na raĆØunalnik.Cenovni razpon od cca 300ā‚¬ do nekaj 1000ā‚¬ za kos !!!

http://www.genelec.com/

PS.:Pazi pa se kakŔnih aktivnih cenenih ponaredkov,"poŔevnookih proizvajalcev"
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Karaya



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 0:14
Prispevkov: 4
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Squeezeboxova predstavitev preko youtube me je presenetila! DrugaĆØe pa je velikost sobe 3Ɨ5m, na žalost pa je mansardno stanovanje, tako da je paraped na daljÅ”i strani visok cca. 120cm. Kar se tiĆØe zvoka so mi vÅ”eĆØ vsi majhni detajli in pa dinamika. AlergiĆØen sem na "zmuĆØkano skropucalo" ki ga sproducirajo nekateri zvoĆØniki ko se v skladbo vklopi cel orkester. ƈisti zvok trobil mi tudi veliko pomeni. Upam da nisem zgubljen primer. Smile Vem pa da bom ĆØez ĆØas hotel boljÅ”i sistem, ampak trenutno sem omejen s proraĆØunom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PovpraÅ”aj administratorja(trancedeejay) ĆØe ima Å”e kake System Audio 1050.
http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=50

Tole, plus kak NAD-ov malĆØek in NAD CDP, ali mogoĆØe squeeze(sem tudi sam uporabnik in ga lahko priporoĆØim). Pa prideÅ” ravno v 1000ā‚¬ z nekimi povpreĆØnimi kabli.

Ti zvoĆØniki so za ta denar ĆØista zmaga. Sam sem jih imel prikljuĆØene na kar nekaj ojaĆØevalnikov.. ko pa smo se enkrat dobili in sem sliÅ”al preko NAD-a je bilo res "wow!" Res super kombinacija.

Potem obstaja Å”e malo morje zvoĆØnikov v tem ranug..
Monitor Audio, Dali(kakŔna Ikon serija), B&W cenejŔe serije bi ti za tako glasbo odsvetoval(sem lastnik). Izbira je never-ending. Potem Kef iQ, Heco Celan..

http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=748
Tega modela Ŕe nisem sliŔal, ampak znanec mi je pravil da novejŔi modeli paŔejo lepŔe na NAD, novejŔi na pa Rotel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh, kako sem lahko pozabil!
Dynaudio!

Audience 42 lahko dobiÅ” za 590e v inteku. Potem ostane na žalost zelo malo za ostale komponente. Ampak.. joooj, kako dober zvoĆØnik je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2008 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi Dynaudio aktivni zvoĆØniki niso slabi!

http://www.audiopro.si/?id=165&naziv=DYNAUDIO&show=firma&url=www.tcelectronic.com

S.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2008 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Niso slabi, ne. Ampak bi rekel da njihovi studijski monitorji zvenijo drugaĆØe od Hi-Fi zvoĆØnikov.

VeĆØina studio monitorjev zveni bolj utrudljivo, agresivno.. (kar pa ne pomeni da komu ne bo vsec).

Sam sem nekaj casa imel Alesis monitorje, pa so za ta denar(200ā‚¬) kar fino zaigrali..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2008 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Niso slabi, ne. Ampak bi rekel da njihovi studijski monitorji zvenijo drugaĆØe od Hi-Fi zvoĆØnikov.

VeĆØina studio monitorjev zveni bolj utrudljivo, agresivno.. (kar pa ne pomeni da komu ne bo vsec).

Sam sem nekaj casa imel Alesis monitorje, pa so za ta denar(200ā‚¬) kar fino zaigrali..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

senior je napisal/a:
Tudi Dynaudio aktivni zvoĆØniki niso slabi!

http://www.audiopro.si/?id=165&naziv=DYNAUDIO&show=firma&url=www.tcelectronic.com

S.


ƈe smo že pri studijskih monitorjih (zakaj že?):
http://www.klein-hummel.com/klein-hummel/icm_en.nsf/root/prof-monitoring_studio-monitors_nearfield-monitors_O300D#
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe