Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

priključek A-BUS in priključek RS-232

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 10:23    Naslov sporočila: priključek A-BUS in priključek RS-232 Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Sem novi na forumu, pred kratkim sem kupil rabljenega Harman Kardon AVR 635 - fenomenalni zvok na zvočnikih Jamo e850 5.1 sistem, prej sem imel receiver Onkyo.Nisem si znal predstavljati, da je možno iz omenjenih zvočnikov dobiti tako fenomenalen zvok, skratka receiver prava bomba! Receiver NIMA ventilatorja kot serija 660!!!
Imam pa težavo; ko zmanjka elektrike 220V tudi samo za 2 min se vse nastavitve kalibracija zvoka in nastavitve spomin za radijske postaje izbrišejo. Po vsej verjetnosti gre za okvaro receiverja - kaj naj naredim?
vprašanje št2; na zadnji strani je priključek A-BUS (kot mrežna kartica) in priključek RS-232.
Ali mi kdo zna razložiti čemu služita oba priključka?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 10:46    Naslov sporočila: Re: priključek A-BUS in priključek RS-232 Odgovori s citatom

sandi je napisal/a:
Pozdravljeni
Sem novi na forumu, pred kratkim sem kupil rabljenega Harman Kardon AVR 635 - fenomenalni zvok na zvočnikih Jamo e850 5.1 sistem, prej sem imel receiver Onkyo.Nisem si znal predstavljati, da je možno iz omenjenih zvočnikov dobiti tako fenomenalen zvok, skratka receiver prava bomba! Receiver NIMA ventilatorja kot serija 660!!!
Imam pa težavo; ko zmanjka elektrike 220V tudi samo za 2 min se vse nastavitve kalibracija zvoka in nastavitve spomin za radijske postaje izbrišejo. Po vsej verjetnosti gre za okvaro receiverja - kaj naj naredim?vprašanje št2; na zadnji strani je priključek A-BUS (kot mrežna kartica) in priključek RS-232.
Ali mi kdo zna razložiti čemu služita oba priključka?


Morda pa je crknila le baterija, oziroma akumulatorček (akku-baterija), ki napaja "spomin" naprave. Te baterije bi sicer morale praviloma držati dlje (jaz, recimo, z tunerjem nimam tovrstnih težav, pa čeprav bo ravno letos star 20 let!), a nikoli se ne ve.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oba priključka lahko pozabiš, ker za tvojo uporabo nista relevantna(ev. jih lahko uporabijo na servisu).
Glede izgube spomina bo verjetno tako kot je zgoraj napisano.
Kar pa se receiverja tiče:sam sem ga imel in ima res zelo dober zvok.Minus aparata je zgolj v tem, da je bila funkcionalnost žrtvovana za design.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pogledal sem načrt za avr635 - BATERIJE NIMA vsaj v načrtu je ni vrisane.
kam na servis za HARMAN/KARDON?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da bodo tule sposobni poservisirat. lp, d.

http://www.proelektronika.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je to edini servis v Sloveniji ali je še kakšna druga možnost?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Servisov je kar nekaj, samo poguglat bo treba...npr. Spremo na Celovški Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 28, 2011 22:47    Naslov sporočila: odpravljena težava izguba spomina ob izgubi 220V Odgovori s citatom

odpravljena težava izguba spomina ob izgubi 220V

okvarjen je bil ''eprom'' - spominski čip (delo+material na pooblaščenem servisu 60 eur)

sedaj je receiver kot NOV!!!

če kateri koli namerava kupiti receiver - toplo priporočam HARMAN/KARDON
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe