Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Projektor ali LCD/Plazma?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Projektor ali LCD/Plazma?
Projektor
19%
 19%  [ 5 ]
LCD/Plazma
80%
 80%  [ 21 ]
Skupaj glasov : 26

Avtor Sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 18:41    Naslov sporočila: Projektor ali LCD/Plazma? Odgovori s citatom

Kot v naslovu teme - kaj bi izbrali, če bi imeli možnost izbiranja?

Plusi in minusi?

Nekako takole - budget do 1500 EUR, rajši kaj manj. V poštev pride tudi S/H. Full HD ni pogoj.

Projektor: diagonala bi prišla tam cca. 3m, gledano z oddaljenosti do 5m.

LCD/Plazma (bolj se nagibam k plazmam): max. 42" (105cm). Ista oddaljenost gledanja.

TV programa praktično ne gledam, bolj mišljeno za občasen film (tudi DVD/Xvid kvaliteta - ne samo HD). Zvok v vsakem primeru preko hi-fija (stereo).

Kakšen predlog?

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm... za to razdaljo je diagonala TVja 42" absolutno premalo... Tudi dvomim, da boš našl še kak TV s to diagonalo. 42" so ukinili, ostaja ti edino 40" (102cm) in 46" (117cm).

Medtem ko boš za ta denar dobil še kar spodoben TV (plazma tudi diagonalo 50"), dvomim, da za ta budget dobiš vsaj kolikor toliko spodoben projektor.
Po mojem mnenju je optimalen nakup v tvojem primeru nekje 50" plazma.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2011 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem pred dobrimi 4 leti kupil plazmo 42" in mi je bila pri vnosu domov ogromna. Gledam namrec s priblizno 3m. Ampak se te ogromnosti hitro navadis. Ce bi jemal sedaj bi sigurno vzel vsaj 50" ali pa morda celo 52". Za HD filme 720p in 1080p je to samo prednost.

Kar se tice HD projektorja pa je tako. Lustna rec, ampak ne vem, ce ga bom jaz kdajkoli instaliral v svoje stanovanje. Prevec razkopavanja, furanja drotov pod stropom. Pa se nekaj bi mi viselo nad glavo kjer sedim, kar pa ni ravno okey. Pa tudi ker imam zelo svetlo stanovanje brez tezkih zaves to ni ravno primerno. V kaksnem drugem okolju, hisi, v posebni hi-fi/kino sobi pa vsekakor bi bilo to enkratno.

Jaz bi vzel vsaj 50" plazmo, pogledoval bi pa tudi proti True Led TVji, edina slabost, so mal drazji.

Me pa zanima v zvezi projektorjev kako je dandanes s trajnostjo lamp v teh projektorjih in glasnostjo?

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 00:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Projektor, definitivno!
Noben TV ne pričara takšnega vzdušja kot projektor. Če je uporaba redka, pa je nakup sploh smotrn!

Nekaj branja:
http://www.monitor.si/clanek/domaci-kino-iz-skatle/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 01:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Projektor, definitivno!
Noben TV ne pričara takšnega vzdušja kot projektor. Če je uporaba redka, pa je nakup sploh smotrn!

Exclamation Za filme je projektor zakon Exclamation In res moraš biti manjak, da s filmi prekuriš žarnico. V tem času gre tudi TV rakom žvižgat.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 09:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.eyevis.co.uk/prod_displays.php

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Projektor je sicer OK, a ne pozabit na določene omejitve!
-Če govorimo o diagonali slike pod cca 180cm, projektor nima smisla, saj je potem tudi kaka 60" plazma dostopna za cca 2000€.Če pa govorimo o takšnih diagonalah, pa rabimo tudi primeren prostor z razdaljo do platna vsaj cca 4m!
-Projektor pod razno ni edini izdatek, temveč je treba vedeti, da tudi kakovostno platno ni majhen izdatek!S par 100€ je že treba računati, pa ne govorimo o špici!
-Ne pozabimo:ob velikih diagonalah bodo številni TV kanali izgledali slabo ali celo obupno!
-To, da bo tudi TV crknil v času kot žarnica, praviloma ravno ne drži!
-Montaža projektorja je v vsakem primeru zahtevna stvar.Oz. bolje rečeno dovod kablovja, s katerim se napaja z elektriko(manjši problem) in video signalom(bistveno večji).
Če ima človek pogoje, da si lahko naredi svoj mini kino, ima za to primeren prostor in lahko uredi instalacije, potem zakaj ne!V nasprotnem pa gladko odsvetujem projektor!
To je približno isto kot vseskozi ponavljam pri audiu, pa je nekaterim še vedno vsak drot in vtikač pomemben bolj od
primernega okolja oz. pogojev za poslušanje.Če nimaš za hi-fi primernega (akustičnega) prostora, kjer boš tudi lahko glasbo predvajal v primerni jakosti(Nemci temu pravijo "hi-fi gerecht"), se lahko na trepalnice postaviš, pa ti nobena high-end veriga ne bo koristila in boš denar stran metal ali pa ga boš vlagal le v svoj imidž.Žal je tako!In pri videu velja analogičen zaključek!Tudi sam sem si (tudi) zato postavil meje.
V svoji zelo standardni dnevni sobi sem več kot zadovoljen uporabnik 50" HD plazme.Za polni užitek pa nikakor ne pozabiti na dober HT zvok, za katerega je treba računati z nadaljnimi minimalno 2000€, če se človek znajde!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot so omenili že zgoraj, če gledaš samo filme in če imaš voljo potegnit vse kablovje ter vsaj malo primeren prostor za to, potem projektor.
Sem ga imel doma nekaj dni in sicer čisto povprečnega, pa sem bil navdušen. Žal mi prostor ne dopušča platna, razen ob velikem razkopavanju in strošku tako da ostajam na plazmi. pa tudi nasploh je tv veliko prižgan, tudi za risanke.

Obstaja pa tudi neka barva, ki baje dobro deluje bolje kot marsikatero platno.

V glavnem vzdušje, kot je rekel Gerchy je čisto drugo in pričara film v tisti pravi kino luči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 13:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Ne pozabimo:ob velikih diagonalah bodo številni TV kanali izgledali slabo ali celo obupno!!

- TV kanali so na projektorju čisto gledljivi. Zame bolj kot na LCDju.
krokar je napisal/a:
-To, da bo tudi TV crknil v času kot žarnica, praviloma ravno ne drži! !

Če uporabljaš projektor samo za kino(za ostalo imaš tamali TV), potem ti ena žarnica prenese za leta in leta filmov-razen če nisi filmski manjkak. V teh letih boš TV vsaj zamenjal zaradi tehnologije-če ne tudi zaradi propadle tehnike.
krokar je napisal/a:
Montaža projektorja je v vsakem primeru zahtevna stvar.Oz. bolje rečeno dovod kablovja, s katerim se napaja z elektriko(manjši problem) in video signalom(bistveno večji).!

Trenutno imam kablovje speljano ob steni-prav fino ga lahko skriješ. V novi hiši bo kablovje skrito. Dolžina trenutno je 10m. Dela brez problema-tako štrom kot video.

krokar je napisal/a:
Če ima človek pogoje, da si lahko naredi svoj mini kino, ima za to primeren prostor in lahko uredi instalacije, potem zakaj ne!V nasprotnem pa gladko odsvetujem projektor!

Si projektor posedoval ali to govoriš po občutku? Jaz imam SIM2 projektor in razen glasnosti nimam pripomb. Slika? Kot dober avdio sistem-neutrudljiva in naravna. Daleč od modernih nabrušenih TVjev.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Exclamation Za filme je projektor zakon Exclamation In res moraš biti manjak, da s filmi prekuriš žarnico. V tem času gre tudi TV rakom žvižgat.

Ne gre toliko za življenjsko dobo, čeprav žarnica z uporabo slabi, s tem pa tudi performanse. A enako velja za LCD in plazmo, tako da je stvar dokaj podobna. Bolj sem glede redke uporabe ciljal na svetlobo - gledanje čez dan je namreč manj prijazno.

Skoraj v vsakem primeru pa je projektor zahtevnejša rešitev, kar je nenazadnje tudi logično, saj prinaša več užitka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Ne gre toliko za življenjsko dobo, čeprav žarnica z uporabo slabi, s tem pa tudi performanse. A enako velja za LCD in plazmo, tako da je stvar dokaj podobna. Bolj sem glede redke uporabe ciljal na svetlobo - gledanje čez dan je namreč manj prijazno.

Skoraj v vsakem primeru pa je projektor zahtevnejša rešitev, kar je nenazadnje tudi logično, saj prinaša več užitka.

Res je, čez dan slika na projektorju ni taka, kot v temi. Sicer je tudi TV slabši čez dan, ampak ne tako drastično. Sam "resne" filme gledam zvečer in to ni problem, za ostalo pa je tamala TV.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zadnič je sin (ki ne živi z menoj ) rekel ....fotr ti si najbrž eden redkih ,ki ima več lcd tv kot družinskih članov (hči živi z menoj).odgovoril sem mu....sine- tisti najboljši....največji je samo zate v tvoji sobi ...ko si na obisku...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse drži, kar ste napisali za projektor. Ampak a vse to da doseći v okviru zastavljenega budgeta - 1500€? Kablovje, montaža, platno/barva in projektor?? Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Inštalacije so v tem trenutku še najmanjši problem - imam namreč (zaenkrat še odprt) spuščen strop... Za video signal bi torej rabil potegniti samo en (ali več) HDMI kabel + v strop dozo za vtičnico. Morda si pa celo samo pripravim inštalacijo in pustim odprte možnosti...

Platno primerne velikosti se dobi za okoli 300 EUR, projektor Mitsubishi HC3800 (bojda zelo dobro razmerje cena/kvaliteta) pa za slabega tisočaka. Torej še pade v budget.

Bolj me skrbi gledljivost v ne popolnoma zatemnjeni sobi (ne pri dnevni svetlobi, ampak recimo v pol-temi). Tisti, ki imate izkušnje s projektorji, kako kritično je to? In pri kako svetlem projektorju (lumni)?

Ja, sem sam dodatno razmišljal in ugotovil, da če bi kupoval LCD/plazmo, bi vsekakor 50" ali več. Cene so namreč precej padle...

Pri LCD/plazmi me predvsem moti fizična velikost samih TVjev... Medtem, ko je platno preprosto zložljivo (in ga lahko celo vmontiram v strop).

In res, SD/TV program je meni na LCDjih obupen. Plazma je za odtenek boljša kar se tega tiče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2011 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boš nabavljal budget projektor in gledal divxe, je platno za 300 € povsem odveč ... Raje čim boljši projektor, čim tišjega in raje full HD. V prihodnosti boš verjetno hitro prešel na višje ločljivosti.

Če imaš odprt strop, poskusi implementirati kakšen kanal za kable, ki utegnejo priti prav prihodnosti. Za HDMI je že bilo rečeno, da se utegne kmalu posloviti ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe