Pomo pogostih vpraanjPomo pogostih vpraanj   IiIi   Seznam lanovSeznam lanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoilPrijava za pregled zasebnih sporoil   PrijavaPrijava 

Par vprašanj: Zvoèniki B&W ter MA in receiverji ONKYO
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoilo
ErikWajduc



Pridruen/-a: Sre Nov 2008 18:10
Prispevkov: 9
Kraj: Ajdovšèina

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2008 18:40    Naslov sporoila: Par vprašanj: Zvoèniki B&W ter MA in receiverji ONKYO Odgovori s citatom

No sem nov èlan tukaj pa mam en kup vprašanj glede nadgraditve mojega HI-FI sistema.
Torej situacija je takšna. Brat kupuje nov sistem pa se nekako odloèam èe bi tudi sam nadgradil zadevo.
Trenutno imam vse priklopljeno na stereo ojaèevalec "2X 400 W" US blaster. Dobra zadeva za moje potrebe sam mislim da bi se dalo dosti veè izkoristit iz vsega.
No samostojeèe zvoènike imam Jamo e875 (150W/220W na 6 ohm) in zraven imam še Subwoofer B&W ASW 3000 (okrog 5 let stara zadeva ampak seka)

Usposobit moram še center zvoènik Jamo (100W / 150 W) in rad bi zraven vsega tega dal še ene konkretne Surround zvoènike. Odloèam se za B&W 685.
Imate kakšen boljši predlog kaj bi lahko blo boljše al pa podobno? Dobil sem podatek da za manj cvenka dobim kako varjanto od MONITOR AUDIO kinaj bi bila še celo boljša od B&W.

No in moj stereo ojaèevalec bi nadgradil z eno od teh variant.

ONKYO TX-SR875
ali
ONKYO TX-SR905

Bega me samo to da razen parih dodatkov na 905ki je edina razlika med tema dvema receiverjema edino v podatku 7X200 W in 7X220 W, razlika je pa celih 440 eur. TX-SR906 se bo izognil ker je 905 mislim da kar dober tekmec, bi pa rad vedel al je res razlika med 875 in 905 res vredna 440 eur in seveda zakaj.

To je že brat prašal v prejšnji temi ampak èez gvišno ga ni.

Hvala vsem za pomoè
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ak



Pridruen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2008 23:31    Naslov sporoila: Re: Par vprašanj: Zvoèniki B&W ter MA in receiverji ONKY Odgovori s citatom

ErikWajduc je napisal/a:
....No samostojeèe zvoènike imam Jamo e875 (150W/220W na 6 ohm).....Usposobit moram še center zvoènik Jamo (100W / 150 W) .....
Evil or Very Mad

Ne bi se rad delal pametnega ali igral zateženca, ampak podatek o moèi zvoènikov ("watt-i") ti da toliko informacij o zvoèniku, kot (recimo) ti da podatek o velikosti posode za gorivo informacij o avtu...hudièevo malo ali niè.

ErikWajduc je napisal/a:
....

ONKYO TX-SR875
ali
ONKYO TX-SR905

Bega me samo to da razen parih dodatkov na 905ki je edina razlika med tema dvema receiverjema edino v podatku 7X200 W in 7X220 W, razlika je pa celih 440 eur. .....


Hja, na ONKYO se sicer èisto niè (ampak èisto niè) ne spoznam Embarassed , vendar na prvi pogled na njihovem sajtu ni razlika samo 20W. Èe seveda govoriš o TX-NR905, ker tistega TX--SR905 nisem opazil.

905-ka je recimo THX certificirana, 875 pa te oznake nima, èe se ne motim. Ali ti to kaj pomeni ali ne, je pa druga stvar...pa verjetno bi se še našla kaka razlika, èe bi malo pokopal po tehniènih specifikacijah...

Vsekakor pa je cena ojaèevalca precej nelinearno odvisna od moèi slednjega. Poskusi kupit kak Kondo moènostni ojaèevalec, pa boš dal verjetno blizu €80.000 za 30W ojaèevalec Very Happy
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ErikWajduc



Pridruen/-a: Sre Nov 2008 18:10
Prispevkov: 9
Kraj: Ajdovšèina

PrispevekObjavljeno: et Nov 20, 2008 15:34    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Na uradni strani je res oznaka NR905, pri nas se pa prodajajo pod oznako SR905. Mogoèe tiskarski škrat al gre dejansko za drugaèen model od NR? Shocked

Glede zvoènikov,...ne vem kakšen kriterij uporabljate da je zvoènik dober (ime, znamko, W,...) Men je pomembno da zadeva lawfa kot je treba zato tudi vprašam. Men ni važno da stane zadeva oèke iz glave, èe lahko kvaliteto dobim tudi brez imena in zraven še mal prišparam.

Torej rad bi skombiniral zadevo tako da lahko nažgem zelo naglas (Dance, Trance muzika) in da tudi dobim moè ven.

Ojaèevalec je tale:
http://www.usblaster.com/index.php/9,hid--126,sid--11,sg2id--,artId--21

zvoèniki so tile:
Jamo e875

Trenutno èe dam ojaèevalec na preko 80% moèi mi zmanjša zvoènike. Je to krivda ojaèevalca al so zvoèniki na MAX. Èe so zvoèniki na max potem veè moèi ne bom mogel nikakor iztržit iz njih?

Torej situacija je taka,...potrebujem še moène satelite (recimo B&W 685).

Študiram da bi prvo nabavil satelite in prikljuèil še center pa da vidim kako zadeva deluje. In potem bi študiral naprej èe zamenjam še ojaèevalec z AV receiverjem - torej Onkyo NR905.

Kaj predlagate? Bistveno pa je da zadeva SEKA!

Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ErikWajduc



Pridruen/-a: Sre Nov 2008 18:10
Prispevkov: 9
Kraj: Ajdovšèina

PrispevekObjavljeno: et Nov 20, 2008 15:42    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Aja in soba je okrog 25-30 m2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ak



Pridruen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2008 10:40    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

ErikWajduc je napisal/a:
...Glede zvoènikov,...ne vem kakšen kriterij uporabljate da je zvoènik dober (ime, znamko, W,...)...

Obièajno kar ušesa Wink

ErikWajduc je napisal/a:
...Men je pomembno da zadeva lawfa kot je treba zato tudi vprašam. Men ni važno da stane zadeva oèke iz glave, èe lahko kvaliteto dobim tudi brez imena in zraven še mal prišparam....


Hja, to bi pa vsi mi radi - namreè kvaliteto z nizko ceno...torej "join the club" he,he,he Smile

ErikWajduc je napisal/a:
...Torej rad bi skombiniral zadevo tako da lahko nažgem zelo naglas (Dance, Trance muzika) in da tudi dobim moè ven.....


Za tak kriterij pa zaèni gledat podatke o izkorstku/obèutljivosti zvoènikov. Torej, koliko dB dobiš iz Watta moèi, ki ga pripelješ na zvoènik. Srednje obèutljivosti so recimo 89-90dB/W/m, malo višje so recimo okoli 94dB/W/m, horni gredo pa lahko krepko nad 104dB/W/m.

Drug podatek na to temo je "MaxSPL" ali kaj podobnega, ki ti pove, kako na glas je sploh sposoben igrat zvoènik...
Potem je tu še frekvenèni razpon, pa...in še,...


ErikWajduc je napisal/a:
...Trenutno èe dam ojaèevalec na preko 80% moèi mi zmanjša zvoènike. Je to krivda ojaèevalca al so zvoèniki na MAX. Èe so zvoèniki na max potem veè moèi ne bom mogel nikakor iztržit iz njih?.....


Hmmm, mene so enkrat uèili, da ojaèevalec preko 50% nekako ne daje veè linearno moèi glede na zasuk gumba...in pri 80% si po mojem že v "rumenem" podroèju, kar se klipinga tièe...jaz tega nikoli ne delam...ustavim se pri recimo 50-60% ojaèevalca. Res pa je, da imam 94dB/W/m zvoènike in da je pri 50% ojaèevalca (in normalno posnetem CD-ju) zadeva lahko že boleèe glasna.

ErikWajduc je napisal/a:
...Torej situacija je taka,...potrebujem še moène satelite (recimo B&W 685).

Študiram da bi prvo nabavil satelite in prikljuèil še center pa da vidim kako zadeva deluje. In potem bi študiral naprej èe zamenjam še ojaèevalec z AV receiverjem - torej Onkyo NR905......


Kaj potrebuješ, boš sam najbolje vedel Wink me pazanima, kako boš priklopil satelite (surround) in center zvoènik na stereo ojaèevalec Shocked To potem nekako ne bo ravno 5.1 ali 7.1 sistem ampak stereo sistem (OK, morda 2.1) s štirimi zvoèniki. Jaz sem to enkrat poskusil, pa za poslušanje glasbe sploh hi bilo tako fino, kot sem mislil da bo Laughing Laughing

ErikWajduc je napisal/a:
...Kaj predlagate? Bistveno pa je da zadeva SEKA!

Wink


Hja, glede na to, kar si povedal, bi jaz naredil nekaj od tega:
1. pusti vse skupaj na miru in uživaj v stereo (2.1) glasbi...s tem ni niè narobe,

2. ali pa kupi najprej receiver in nato nanj priklapljaj nove in nove zvoènike....èe želiš preiti v hišni-kino sistem.
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
krokar



Pridruen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2008 21:13    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Bistvena razlika med SR 875 in NR 905 je v tem, da ima slednji mrežni prikljuèek.Poleg tega naj bi bila razlika tudi v napajanju in bi naj 905 zvenel za en odtenek bolje.THX certificirana sta oba, pomeni pa to itak ne kaj posebnega, razen èe se kdo s tem ne želi ravno pohvalit!
Sam imam 875 in sem (pre)zadovoljen!
Kar se pa zvoènikov tièe pa bi rekel le to, da se izplaèa šparat le pri surround paru!Za zadnje so namreè dobri tudi kakšni relativno skromnejše kakovosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ErikWajduc



Pridruen/-a: Sre Nov 2008 18:10
Prispevkov: 9
Kraj: Ajdovšèina

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2008 13:48    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore. Glede 2.1 sistema mislim tako priklopit.
z bratom sva sedaj priklopila sprednja zvoènika na en kanal in center na drugi kanal. Surround zvoènike bi priklopil na kanal od centra. Ni mi pomembno da mam 7.1 zvok za filme, bistveno je da je poln zvok. Center ma tudi karakteristiko 150W/200W. Bom napisal spodaj še dejansko statistiko èe jo izbrskam na netu.

Glede uporabnosti stereo ojaèevalca na 80%,... jaz paè dam kolikor je meja za dat na glas Smile. Trenutno mi res manjkajo surround zvoèniki, torej dodtni visoki toni. Mogoèe ko bo še tisto prikljuèeno ne bo treba veè dajat na 80% Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ErikWajduc



Pridruen/-a: Sre Nov 2008 18:10
Prispevkov: 9
Kraj: Ajdovšèina

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2008 14:14    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Tu je par podatkov za center:
Jamo E8CEN.2 Center Channel Speaker

System: 2 way bassreflex shielded
Woofer: 2 x 4"
Tweeter: 1"
Power (w long/short term): 140W/200W
Sensitivity: 88 dB/2.83V/1m
Frequency response: 55-20,000 Hz
Impedance: 6 Ohms

*****************************************
Sprednaj zvoènika:
JAmo E875
Sensivity: 89 dB
Frequency response: 32 hz – 20khz
Impendence: 6 Ohms
*****************************************


Sedaj pa sem v dilemi med B&W 685 ali MONITOR AUDIO RS-1

******
B&W 685
Technical features Nautilus™ tube loaded aluminium dome tweeter
Kevlar® brand fibre cone bass/midrange
Flowport™
Description 2-way vented-box system
Drive units 1x ø25mm (1 in) aluminium dome high-frequency
1x ø165mm (6.5 in) woven Kevlar® cone bass / midrange
Frequency range -6dB at 42Hz and 50kHz
Frequency response 49Hz - 22kHz ±3dB on reference axis
Dispersion Within 2dB of reference response
Horizontal: over 60º arc
Vertical: over 10º arc
Sensitivity 88dB spl (2.83V, 1m)
Harmonic distortion 2nd and 3rd harmonics (90dB, 1m)
<1% 100Hz - 22kHz
<0.5% 150Hz - 20kHz
Nominal impedance 8Ω (minimum 3.7Ω)
Crossover frequency 4kHz
Crossover filters 1st Order – tweeter
1st Order – bass/midrange
Recommended amplifier power 25W - 100W into 8Ω on unclipped programme
Max. recommended cable impedance 0.1Ω
***********************************
MONITOR AUDIO RS-1
Frequency Response: 43 Hz – 30 KHz
Sensitivity (1W@1M): 90 dB
Nominal Impedance: 6 Ohms
Power Handling (RMS): 80 W
Recommended Amplifier Requirements (RMS): 25 - 100 W
Tweeter Crossover Frequency: 3.3 KHz
Drive Unit Compliment:

1 x 6” C-CAM® Bass Mid-range. 1 x 1” (25 mm) gold dome C-CAM® tweeter.
Cabinet Design: Rear Ported, Bass Reflex
Product External Dimensions:
(H x W x D)
**************************************************

Monitor Audio naj bi bili bolje ocenjeni kot B&W. Nudijo tudi 90 dB (B&W 88dB) ampak piše da na 6 Ohmih (B&W na 8 Ohmih)
B&W so zelo lepi, kvalitetne izdelave, kevlar membrana,... Mon. Audio še nisem videl. Je pa tudi razlima v ceni,...250 eur veè dam za B&W kar tudi ni tako malo.


No in vse to priklopiman USB 7122 tereo ojaèevalec. Ne razumem pa tega:
Power in bridge configuration;(4 Ohm) 400 W, (8 Ohm) 500 W
kako naštimaš da dela na 4 Ohme ali pa na 8 Ohmov in glede na te zvoènike ki jih imam, kaj je najboljše da naštimam? Je mohoèe ker je sedaj naštiman na 8 Ohmov da ga moram bolj pribivat da dela na glas?

Wattage;2 x 400 watt RMS
Supply voltage;230 V
Max. power;with 4 Ohm is 2 x 400 W
Power in bridge configuration;(4 Ohm) 400 W, (8 Ohm) 500 W
Power consumption;1100 W
Frequency range;20 – 25,000 Hz
Damping factor; 150
Distortion factor;0.01 %
Signal to noise ratio;88 dB
Channel separation;(at 1 kHz) 78 dB
Input impedance;20 kOhm.
Inputs;2 x XLR bus and 2 x 6.3 mm Jack plug bus
Outputs;2 x lockable Speaker-plugs (stereo), 1 x lockable Speaker-plugs (bridge), 2 x banana plug⁄screw
Dimensions;(lxbxh) 482 x 403 x 134 mm
Weight;19 kg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ErikWajduc



Pridruen/-a: Sre Nov 2008 18:10
Prispevkov: 9
Kraj: Ajdovšèina

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2008 16:01    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

No dobil sem še eno alternetivo:
Energy RC 10

*******************************
Recommended Amplifier Power: up to 175 watts RMS
Impedance: 8 ohms nominal
Minimum Impedance: 4 ohm
Frequency response: 50 Hz-23 kHz +/- 3dB
Usable Bass Response: -10 dB Anechoic @ 43 Hz
Anechoic Sensitivity: 88 dB; 2 speakers in a typical room: 91 dB
Crossover Points: 2.4 kHz
Dimensions: 13" high, 6.7" wide, 10.5" deep
Manufacturer's limited warranty: Speakers - five (5) years

**************************************
Sam ne vem èe se to pri nas dobi.

Torej kaj svetujete,...kateri je boljši,...obstaja kakšen še boljši (v tem cenovnem razredu)?
Thanks za pomoè!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ak



Pridruen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2008 22:52    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

ErikWajduc je napisal/a:
....z bratom sva sedaj priklopila sprednja zvoènika na en kanal in center na drugi kanal. Surround zvoènike bi priklopil na kanal od centra. Ni mi pomembno da mam 7.1 zvok za filme, bistveno je da je poln zvok....

Torej, tisto, kar naj bi slišal na (recimo) levi, boš slišal od spredaj, približno enako iz leve in desne. Tisto, kar naj bi slišal iz desne, boš slišal iz sredine. In tisto, kar naj bi slišal iz sredine, boš slišal od zadaj...

Tole pa bo poln zvok, ni kaj...poln akhm, bom zadržal zase...

Samo mimogrede...a tvoj stereo ojaèevalec ima tri oz štiri izhode? Levi kanal, pa desnega, pa center pa sub? Coooool.

ErikWajduc je napisal/a:
Center ma tudi karakteristiko 150W/200W....

Bom spet raje zadržal zase Wink

ErikWajduc je napisal/a:
Glede uporabnosti stereo ojaèevalca na 80%,... jaz paè dam kolikor je meja za dat na glas Smile.

Potem pa res moraš nabavit kake horne z 100+dB/W/m....boš imel na glas kolikor hoèeš in še nekaj veè.

ErikWajduc je napisal/a:
Trenutno mi res manjkajo surround zvoèniki, torej dodtni visoki toni. ...
Shocked Shocked Shocked Shocked

A da surround pomeni visoke tone? Shocked Pa res pojma nimam o veèkanalnih zadevah Embarassed Vedno sem mislil, da surround doda atmsfero...èe hoèeš visoke tone, dodaj kak visokotonc....ali pa kompletno zamenjaj zvoènike za kake CerwinVega ali kaj podobnega, bo efekt precej boljši.
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
jernejc



Pridruen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 11:17    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Sem se kar malo nasmejal tem postom, zlasti naèinu kako ErikWajduc sestavlja sistem. Sicer rad pomagam z nasveti, èe zadeve poznam a tole mi moèno diši po neresnosti, morda zaletavosti, po tem, da nekdo niti ne ve kaj bi rad. Težko je takemu pomagat.

@ak: a greva na pivo, pa kakšno reèeva, pa morda poslušava moj sistem, èe ma dovolj poln zvok, al jaz tud rabim surround za visoke...he he he

LP Jernej, Nm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ErikWajduc



Pridruen/-a: Sre Nov 2008 18:10
Prispevkov: 9
Kraj: Ajdovšèina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 21:12    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Vidim da se vsi radi obregnete v oznake 150 W RMS pa podobno. Zgoraj imate vse oznake in specifikacije zvoènikov, kaj veè vam pa ne morem povedat. Jaz vem kako mi sedaj dela in približno vem kaj bi mi mogoèe manjkalo. Ne ostane mi drugega kot da kupim še zadnje zvoènike potem bom pa videl kako dela.

Kar se tièe kako imam kaj priklopljeno. Lahko bi dal tudi vsak zvoènik enega na levi kanal enega na desni kanal, pa center na enega od njiju. Bom videl kako se bo odneslo ko dejansko priklopim še surround zvoènike.

Mislil sem da bom lahko dejansko dobil kako pametno informacijo na tem forumu. Nekaj jih je bilo, kaj konkretnega pa nisem izvedel.
Èe bi samo napisal da bom nabavil vse top,...Onkyo 906, pa BW zvoènike 683 in 685 pa sub,... in vse to priklopil bi itak vsi hvalili ker bi blo robe za 3000 eur. Alternative pa ne zna nihèe predstavit.

Èe se bo bolje odneslo pri bratu z Onkyom 905 bom mogoèe zamenjal stereo ojaèevalec z receiverjem, ampak mislim da bom dost zadovoljen s tem kar mam, pa še jurèek mi bo ostal v žepu Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
krokar



Pridruen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 22:37    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

Oèitno se tule nekaj za(je)bavaš! Evil or Very Mad
Ali pa je res možno, da nekdo tako nima pojma, pa se èuti dovolj pametnega, da bi solil pamet drugim?! Rolling Eyes
No, po moje bi to vseeno bilo že malce hudo, èeprav obstajajo vse sorte ljudje! Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
ak



Pridruen/-a: Pon Maj 2008 22:25
Prispevkov: 72
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2008 23:24    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

ErikWajduc je napisal/a:
Vidim da se vsi radi obregnete v oznake 150 W RMS pa podobno. Zgoraj imate vse oznake in specifikacije zvoènikov, kaj veè vam pa ne morem povedat.

Ja, moram priznati, da navajanje wattaže zvoènikov ni škodljivo, samo jaz dobim rdeèe pikce pred oèmi, ko mi nekdo zaène razlagat, kake fine zvoènike je kupil, ker so 200wattni, Evil or Very Mad

ErikWajduc je napisal/a:
...Jaz vem kako mi sedaj dela in približno vem kaj bi mi mogoèe manjkalo. Ne ostane mi drugega kot da kupim še zadnje zvoènike potem bom pa videl kako dela.

Ja, ti si edini, ki veš, kako ti zdaj dela...in edini , ki (morda) ve, kaj bi rad dosegel z zvokom....samo - glede na povedano v tvojih postih, tega ne boš dosegel z dodatnimi surroundi in vsekakor ne na naèin priklopa, kot si si to zamislil....To ti skušam dopovedati.

ErikWajduc je napisal/a:
...Kar se tièe kako imam kaj priklopljeno. Lahko bi dal tudi vsak zvoènik enega na levi kanal enega na desni kanal, pa center na enega od njiju. Bom videl kako se bo odneslo ko dejansko priklopim še surround zvoènike.

Ne spomnim se, da bi kje bral napisano ali nenapisano pravilo, pa ga bom morda zdaj prvi zapisal...na levi kanal ojaèevalca priklopi levi zvoènik, na desnega desni. In potem nehaj, èe nimaš veè kanalov na ojaèevalcu. Ne "muti" z levo-desnim-sredinsko-zadnjimi kanali!

ErikWajduc je napisal/a:
...Mislil sem da bom lahko dejansko dobil kako pametno informacijo na tem forumu. Nekaj jih je bilo, kaj konkretnega pa nisem izvedel.

Mislim, da si jo dobil...samo prebrati (ali razumeti, ali slišati) je noèeš...

ErikWajduc je napisal/a:
...Èe bi samo napisal da bom nabavil vse top,...Onkyo 906, pa BW zvoènike 683 in 685 pa sub,... in vse to priklopil bi itak vsi hvalili ker bi blo robe za 3000 eur. Alternative pa ne zna nihèe predstavit.


Ejga, nisi fer...podal sem ti zelo dobro, poceni in efikastno alternativo....pusti pri miru ojaèevalec in nabavi CarwinVega zvoènike (mislim, da jih še prodaja BigBang, sicer se pa dobijo kaki rabljeni, vsekakor pa niso draga varianta). Dobil boš precej visokih tonov, pa obilo glasnosti in tudi basov zna biti dovolj, da boš sub vrgel ven.

Èe bi pa rad stereo zvok "vse-naokoli" pa si nabavi solidne slušalke, pa si na konju....

@krokar: Eh, priznam, da sem se v tej temi vèasih poèutil kot da sodelujem v forumski skriti kameri...v smislu: "dajmo videt, kdaj bo komu poèil živec..." Confused
_________________
Have fun!
ak
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo
aleksander



Pridruen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2008 00:41    Naslov sporoila: Odgovori s citatom

sam to stvar razumem na mal drgacn nacin..

verjetno vam hoce povedat da bi rad meu se 2 zvocnika na drugi strani sobe,ki bi jih v prihodnosti lahko uporabil z primernim receiverjem kot suraund zvocnika..ker pa trenutno nima teh moznosti,da bi ju uporabljal kot suraund bi rad kupil taksne kateri bi bili zmozni poslusanja glasbe na velikih jakostih oziroma za nabijanje Very Happy

sam tudi mislim da priklop dveh zvocnikou na en izhod ni nikakrsen problem in s tem ne bo nic narobe..je pa tako,da navadno laiku na tem podrocju najprej pade v oci moc zvocnikou in se najraje opre na te podatke..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Polji zasebno sporoilo Polji E-sporoilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokai sporoila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI asovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni as
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne more dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne more odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne more urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne more brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne more glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe