Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

kaj kupit

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
virtualal



Pridružen/-a: Tor Nov 2008 14:20
Prispevkov: 8
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2008 14:28    Naslov sporočila: kaj kupit Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Ker vidim, da ste "Å”truĆØkoti" bi vas prosil za pomoĆØ. Sam o tem nimam pojma, rad pa bi si kupil en vstopni model reciverja in zvoĆØnikov - rabil bi veĆØ al manj za filme in mogoĆØe kdaj pa kdaj glasbo. Za reciver sem se po prebranem odloĆØil za Yamaho rx-v 463 (kaj drugega v tem razredu?), nimam pa pojma katere zvoĆØnike vzeti. Izbiram med Yamahinimi nsp210, Jbl scs 178 in jbl scs 200.5. Za malo veĆØ ā‚¬ pa so tu Å”e infinity primus (a je razlika upraviĆØena?).

Kaj bi vi priporoĆØili (lahko tudi kake druge v tem cenovnem razredu... veĆØ pa zaenkrat ne bi dal)?

Hvala za pomoĆØ in hkrati se opraviĆØujem tistim, ki jih bo ta tema zmotila/razjezila!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2008 14:49    Naslov sporočila: Re: kaj kupit Odgovori s citatom

virtualal je napisal/a:

Hvala za pomoĆØ in hkrati se opraviĆØujem tistim, ki jih bo ta tema zmotila/razjezila!

LP


Ti si pa dober. Zakaj bi koga karkoli zmotilo/razjezilo!?

Jaz bi ti pomagal, ampak sem v HT zelo slabo podkovan. Lahko ti samo reĆØem, da imam sam podobno Yamaho, kot jo ti omenjaÅ”. Nanj sem priklopil entry level Tannoy zvoĆØnike in Yamahin Sub. LuÅ”tna kombinacija. Obisk v BigBangu (Lj) me je koÅ”tal takratnih 280.000sit (za cel komplet). Dobil pa sem brezobrestni kredit na obroke (12mesecev).

Sicer pa imaÅ” takih in podobnih postov na tem forumu kot solate in predlagam, da si za zaĆØetek vzameÅ” ĆØas in malce prebrskaÅ” po arhivih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2008 18:24    Naslov sporočila: Re: kaj kupit Odgovori s citatom

virtualal je napisal/a:
Pozdravljeni!
Za malo veĆØ ā‚¬ pa so tu Å”e infinity primus (a je razlika upraviĆØena?).


LP


ƈe so ti primarni filmi in nisi zahteven "posluÅ”atelj" potem kupi cenejÅ”e. Razliko med Primus in ostalimi bi pa sliÅ”al predvsem pri glasbi! V stereo naĆØinu sta ti najbolj pomemba ravno sprednja dva zvoĆØnika. Primus je s tega vidika definitivno boljÅ”i.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2008 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za receiver si se kar OK odloĆØil.Lahko bi tule zatežil in predlagal kaj drugega, a je tudi tale za denar dober.
Je pa pri teh nižjih cenah posebej pri zvoĆØnikih tako, da je treba delati kar obĆØutne kompromise in je tudi razlika v kakovosti zvoka v primerjavi z elektroniko kar bistveno veĆØja.
Ker bi sam pri nižjem budgetu ubral pot, da bi poiskal zvoĆØniÅ”ki set po komponentah in to rabljenih, ti glede novega seta ne bom svetoval!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2008 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na RXV463 ne priklapljaj 4 Ohm zvoĆØnikov (JBL SCS 178), ker jo boÅ” mimogrede skuril. ƈe je le možno se stegni do Primus-ov, ali pa vsaj do SCS 200.5.

Je pa uporaben tudi nasvet uporabnika ''krokar''. Rabljene zvoĆØnike se da dobit izjemno ugodno (jaz sem že 2x letos imel sreĆØo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
virtualal



Pridružen/-a: Tor Nov 2008 14:20
Prispevkov: 8
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2008 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem!

Se pravi med jbl zvoĆØniki bi bili boljÅ”i scs 200.5 (no, sej so tudi cenejÅ”i) kot scs 178...
Krokar in Goran_82: a vesta za kak dobr deal za zvoĆØnike z druge roke (paĆØ 5.1. sistem)? No, tudi nasveti v to smer so dobordoÅ”li...ž

Aja, pa Å”e to: a bi bilo pametno dat malo veĆØ za reciver 7.1 (yamaha rx-v563 ali pa za isto ceno ONKYO TX-SR506)- al to nima smisla?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2008 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Glede na to, da imam trenutno na testu zvoĆØnike System Fidelity SF-5010, ti jih lahko le priporoĆØam, dokler bodo Å”e po akcijski ceni.
Za receiver bi se v tem rangu odloĆØil za Onkyo. ƈe pa imaÅ” kakÅ”en DSLR fotoaparat, se pa tut lahko zmenimo. Zamenjam HI-FI robo za DSLR fotoaparat.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2008 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

virtualal je napisal/a:
Hvala vsem!

Se pravi med jbl zvoĆØniki bi bili boljÅ”i scs 200.5 (no, sej so tudi cenejÅ”i) kot scs 178...
Krokar in Goran_82: a vesta za kak dobr deal za zvoĆØnike z druge roke (paĆØ 5.1. sistem)? No, tudi nasveti v to smer so dobordoÅ”li...ž

Aja, pa Å”e to: a bi bilo pametno dat malo veĆØ za reciver 7.1 (yamaha rx-v563 ali pa za isto ceno ONKYO TX-SR506)- al to nima smisla?

LP

Kot prvo:od 7.1 receiverja nimaÅ” nobenih prednosti!
Kar se pa zvoĆØnikov tiĆØe, ne morem reĆØi niĆØ drugega kot slediti oglasom(tule, na Bolhi itd.)!Morda prilika ne pride kar takoj, a prej kot slej pa sigurno.Le da ni reĆØeno, da bo to kar takoj en 5.1 sistem.
Pa tudi sicer se izplaĆØa pogledati!Par mesecev nazaj je eden prodajal za 200ā‚¬(morda celo na koncu za manj) sprejemnik HK AVR 130, ki ga je kupil enkrat prej od mene in za svoj denar veĆØ kot dobro igra.Zraven pa je prodajal tudi set Monitor Audio.Se ne spomnim, za koliko, a vem da ugodno.
Je paĆØ treba gledati za takÅ”nimi prilikami, ĆØe hoĆØeÅ” za relativno malo denarja res dobro stvar.Od normalnih ljudi je pa audio dosti neriziĆØno kupovat, saj to niso rabljeni avti! Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
virtualal



Pridružen/-a: Tor Nov 2008 14:20
Prispevkov: 8
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2008 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem skoĆØil v BB (sicer samo na hitro) in sem se zagledadl v ta komplet zvoĆØnikov: http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=3D32C373-5977-0626-A25F-64A787478677&linkid=15 (ko so jih drugi preizkuÅ”ali). Sicer je malo nad mojim bugetom, a zvok mi je bil odliĆØen. Problem je edino, ker bi moral Å”e sub kupit poleg, kakÅ”nega pa?

Hvala in lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 00:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti boxi so res ĆØudo za 500ā‚¬. Poleg najboljÅ”e paÅ”e Concept Sub ali pa Basis 100, ĆØe bi rad manjÅ”i subwoofer.
Je pa res, da lahko sub Ŕe vedno kupiŔ kasneje, saj bo že brez njega bas kar v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Concept Sub bi kar Ŕel zraven. Se pa mi zdi da gre tudi brez nizkotonca.. Vsaj jaz ga nisem pogreŔal (sicer pa sem posluŔal le v trgovini).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aloha
na kterem receiverju pa so gnali te DALIJE?
kakega Harmana poleg pa te zvok odpihne Very Happy
CIAO
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
virtualal



Pridružen/-a: Tor Nov 2008 14:20
Prispevkov: 8
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2008 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DaniOcean je napisal/a:
Aloha
na kterem receiverju pa so gnali te DALIJE?
kakega Harmana poleg pa te zvok odpihne Very Happy
CIAO


Jap na Harmanu so bili? Kako pa paŔejo na Yamaho?

No ĆØe se spet spustimo na predviden budget - kaki so poa infinity beta (400ā‚¬ komplet), a ima kdo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe