Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Projektorji

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 18:13    Naslov sporočila: Projektorji Odgovori s citatom

Mislim, da Å”e nismo nobene rekli o projektorjih. Definitivno najboljÅ”a izbira, za moj okus, lepo prosim, priĆØara pravo vzduÅ”je, za razliko od skrĆØene ali popaĆØene in barvno nepravilne slike na LCDjih. Laughing

Torej - mnenja, poseduje kdo doma kakŔen greha vreden projektor, po možnosti full HD?
MogoĆØe kakÅ”na izkuÅ”nja z ostalo opremo, zavese, pregrade, platna ... ?

Ideja je, da je pod platnom Å”e vedno nek srednje velik TV, za silo paĆØ. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 19, 2009 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem razmiŔljal o njem, ampak je predrago zame, pa Ŕe temo imam redkokdaj, da bi res lahko užival v njem.

Plazma je bila takrat trenutno daleĆØ najboljÅ”a reÅ”itev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RuDyyx



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:50
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Projektor je zakon. Smo ravno pred kratkim kupil projektor Epson EMP-TW 680. Je le 720p, ampak ĆØe primerjam s prejÅ”nim home made projektorjem je ta super, sploh pa za HD video. So pa sigurno Å”e kakÅ”ni boljÅ” sam so pa tut dost dražji. Ta je biu okol 990e. Diagonalo slike pa imamo okol 3,3 metra iz oddaljenosti 4 m. Za filme in serije gledat je zakon. Dobesedno domaĆØi kino. TV-jev sploh ne pogledam veĆØ Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2009 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Plazma je velik TV, projektor pa je domaĆØi kino.
ƈe hoĆØeÅ” imeti obĆØutek kina, mora biti diagonala vsaj 150 cm, Å”e bolje 250 cm. To je pa že meja rentabilnosti pri plazmi. NajboljÅ”a opcija je tako projektor.
Moj set up je HP VP 6110 DLP projektor in Theta Carmen DVD in doma narejeno projekcijsko platno (okvir iz lesa in plastiĆØni prt iz Astre, mora biti malo hrapav, ne gladek - low tech varianta ki daje dokaj dostojno sliko).
Sorround sounda pa ne rabim, ker ne gledam otroŔkih filmov.
Slika je super ostra, pomanjklivosti pa so, da hitro solarizira ĆØrno v neko sivo (zelo odvisno od kvalitete filma) in pri kontrastu (recimo podnapisi) se pojavljajo mavrice na periferiji vida (nekateri niso obĆØutljivi na to, jaz sem imel najprej težave, potem sem se navadil in zdaj ne vidim veĆØ mavric).
PreizkuÅ”al sem tudi druge projektorje (sim2) in tisti najboljÅ”i so bili boljÅ”i, cena pa tudi (10x dražji). Najbolj oĆØitne pomanjklivosti tehnologije pa tudi najdražji projektorji ne odpravljajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RuDyyx



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 15:50
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mavrice? ƈe je to tist 'rainbow effect' kot sem bral se to pojavla samo na DLP projektorjih zarad tistega barvnega kolesa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RuDyyx je napisal/a:
Mavrice? ƈe je to tist 'rainbow effect' kot sem bral se to pojavla samo na DLP projektorjih zarad tistega barvnega kolesa.


ToĆØno tako. DLP ima ĆØrnobelo sliko, barve pa daje kolo, ki se vrti. Mavrice nastajajo na preiferiji vida, v praksi v glavnem zaradi podnapisov (velik kontrast, pa Å”e ko skoĆØijom oĆØi iz teksta na sliko, premaknejo podnapise na periferijo vida). Nekaterim je to zelo oĆØitno do tem mere, da jih moti pri gledanju, drugi niti ne opazijo. Jaz sem se navadil, ker ni tako hudo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2010 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oktobrski test projektorjev v Monitorju:
http://www.monitor.si/clanek/domaci-kino-iz-skatle/

Kot kaže, tudi tukaj ne bo prevelike dileme glede izbire znamke. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe