Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØna kartica

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 22:23    Naslov sporočila: ZvoĆØna kartica Odgovori s citatom

Ker mi bo poĆØasi uspelo sestaviti sistem za posluÅ”anje glasbe bom potreboval Å”e zvoĆØno kartico. Za njo sem pripravljen odÅ”tet nekje okoli 100ā‚¬. Mi lahko daste kakÅ”en predlog po kateri se naj ozrem?
ZvoĆØno kartico pa zato ker je 95% vse glasbe na raĆØunalniku v flac in mp3 formatu.

Hvala lp!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

100ā‚¬ je zelo malo.

ƈe bo raĆØunalnik prikljuĆØen na kak boljÅ”i sistem.. Potem skoraj premalo.

NaĆØeloma so boljÅ”e zunanje, ampak za ta denar bo težka..

Sam bi ti priporoĆØal EMU 0404, ki pa pride 120ā‚¬.

Za tisti rang pa... M-audio delta audiophile 2496. Cena je 101ā‚¬, ĆØe dodaÅ” Å”e popust pa si pod 100ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2008 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sistem je entry varianta. (onkyo505, jamo s606). Sedaj ne pomeni da mora bit cena toĆØno 100ā‚¬ sam nekje okoli. Zato sem raje vpraÅ”al ker sam sem bol gledal v tej smeri
http://www.ceneje.si/creative-labs-sound-blaster-x-fi-fatal1ty
. Povezava bo pa preko optike, pa me Å”e tu zanima ĆØe je kakÅ”na velika razlik med kabli.[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2008 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem preizkusil že:

- integrirane veĆØkanalne zvoĆØne kartice - porazno,

- Soundblaster Live! - že za posluŔati (predvsem za MP3),

- Audigy 2 - to pa je že v malo boljÅ”em rangu, basi in visoki toni precej bolj natanĆØni in izraziti, kakor pri Live!

Moram pa omeniti, da sem imel vse to priklopljeno na Technics-ov stolp in B&W DM303 zvoĆØnike, zato viÅ”je z zvoĆØno kartico nisem Å”el.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 27, 2008 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Creative je zelo nizek rang. Jaz bi Ŕel vsaj na M-audio ali EMU.

Optika pa... Potem lahko kupiŔ najcenejŔo, samo da ne bo onboard, pa ne bo neke razlike.

Razlika med optiĆØnimi kabli pa baje je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A pol je res ĆØist useno kakÅ”no zvoĆØno kartico kupim ĆØe bom imel PC povezan z recieverjem z optiko? DrugaĆØe pa je vredu ta zvoĆØna ki je bila svetovana EMU 0404?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolj ali manj ne bo nekih hudih razlik med boljŔimi in slabŔimi, pri optiki ne.
EMU 0404 je kar super.. ampak, nima pa optike, oz. jo ima samo pri uporabi z kakŔnim Cubase-om ali podobnimi programi za urejanje zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej kaj mi priporoĆØate za eno zvoĆØno kartico z optiko pa cenovni rang okli 100ā‚¬ raje manj kot veĆØ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 23:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audigy 2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2008 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å”e kira druga ker te praktiĆØno ne prodajajo veĆØ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2008 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.mimovrste.com/artikel/2880016530/zvocna-kartica-creatice-sound-blaster-x-fi-xtreme-audio-pci-express


Å e vedno pa si lahko za majhen denar kupiÅ” Audigy 2 rabljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na testu imam audigy 2 zs platinum, z zunanjo enoto. ƈe priklopim preko navadnega jack vhoda mi ne Å”umi, ko vklopim preko optike mi moĆØno Å”umi. Kje je Å”tos?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ok sm najdu odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, ali je dovoljeno linkati na konkurenco ... ampak tema popolnoma ustreza, pa Ŕe podkrepljena je z nekaj prakse. Smile

http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1878

ƈe je, se pardoniram. Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ss02



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 16:07
Prispevkov: 32
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledal tole

http://si.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=17751,

je za kaj, ve kdo kaj o tem ali raje katero drugo, interna externa ni važno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe