Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočna kartica

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 22:23    Naslov sporočila: Zvočna kartica Odgovori s citatom

Ker mi bo počasi uspelo sestaviti sistem za poslušanje glasbe bom potreboval še zvočno kartico. Za njo sem pripravljen odštet nekje okoli 100€. Mi lahko daste kakšen predlog po kateri se naj ozrem?
Zvočno kartico pa zato ker je 95% vse glasbe na računalniku v flac in mp3 formatu.

Hvala lp!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 25, 2008 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

100€ je zelo malo.

Če bo računalnik priključen na kak boljši sistem.. Potem skoraj premalo.

Načeloma so boljše zunanje, ampak za ta denar bo težka..

Sam bi ti priporočal EMU 0404, ki pa pride 120€.

Za tisti rang pa... M-audio delta audiophile 2496. Cena je 101€, če dodaš še popust pa si pod 100€.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2008 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sistem je entry varianta. (onkyo505, jamo s606). Sedaj ne pomeni da mora bit cena točno 100€ sam nekje okoli. Zato sem raje vprašal ker sam sem bol gledal v tej smeri
http://www.ceneje.si/creative-labs-sound-blaster-x-fi-fatal1ty
. Povezava bo pa preko optike, pa me še tu zanima če je kakšna velika razlik med kabli.[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 26, 2008 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem preizkusil že:

- integrirane večkanalne zvočne kartice - porazno,

- Soundblaster Live! - že za poslušati (predvsem za MP3),

- Audigy 2 - to pa je že v malo boljšem rangu, basi in visoki toni precej bolj natančni in izraziti, kakor pri Live!

Moram pa omeniti, da sem imel vse to priklopljeno na Technics-ov stolp in B&W DM303 zvočnike, zato višje z zvočno kartico nisem šel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 27, 2008 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Creative je zelo nizek rang. Jaz bi šel vsaj na M-audio ali EMU.

Optika pa... Potem lahko kupiš najcenejšo, samo da ne bo onboard, pa ne bo neke razlike.

Razlika med optičnimi kabli pa baje je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A pol je res čist useno kakšno zvočno kartico kupim če bom imel PC povezan z recieverjem z optiko? Drugače pa je vredu ta zvočna ki je bila svetovana EMU 0404?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bolj ali manj ne bo nekih hudih razlik med boljšimi in slabšimi, pri optiki ne.
EMU 0404 je kar super.. ampak, nima pa optike, oz. jo ima samo pri uporabi z kakšnim Cubase-om ali podobnimi programi za urejanje zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej kaj mi priporočate za eno zvočno kartico z optiko pa cenovni rang okli 100€ raje manj kot več?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 28, 2008 23:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audigy 2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2008 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

še kira druga ker te praktično ne prodajajo več?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2008 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.mimovrste.com/artikel/2880016530/zvocna-kartica-creatice-sound-blaster-x-fi-xtreme-audio-pci-express


Še vedno pa si lahko za majhen denar kupiš Audigy 2 rabljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na testu imam audigy 2 zs platinum, z zunanjo enoto. Če priklopim preko navadnega jack vhoda mi ne šumi, ko vklopim preko optike mi močno šumi. Kje je štos?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ok sm najdu odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, ali je dovoljeno linkati na konkurenco ... ampak tema popolnoma ustreza, pa še podkrepljena je z nekaj prakse. Smile

http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1878

Če je, se pardoniram. Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ss02



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 16:07
Prispevkov: 32
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledal tole

http://si.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=17751,

je za kaj, ve kdo kaj o tem ali raje katero drugo, interna externa ni važno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe