Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Moj prvi "resni" DIY projekt (update 3.stran)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm, pomoje je bolj kot to problem, da je kanal usmerjen v steno na kateri sta tudi dva veĆØja okna, zaĆØneta se ravno nekaj cm nad kanalom... V dnevni sta bila pa postavljena pred betonsko steno... Možnost je tudi, da je Å”katla napaĆØno dizajnirana v kar pa težko verjamem(dizajniral nisem sam, naĆØrti so bili najdeni na internetu, slabih komentarjev ni bilo). Bi se pa verjetno bolj obneslo, ĆØe bi naredil, kot si omenil BR in to na sprednji strani... ƈeprav tako porazno spet ni, da bi Å”el delati nove Å”katle(že iz vidika, da se bo zadeva uporabljala kot 5.1 za filme, tam pa tako ali tako nižje frekvence predvaja SW)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TIGER9292 je napisal/a:

Možnost je tudi, da je Å”katla napaĆØno dizajnirana v kar pa težko verjamem(dizajniral nisem sam, naĆØrti so bili najdeni na internetu, slabih komentarjev ni bilo).


TL Å”katla zna bit "pain in the ass". v njej bo dobro delal le zvoĆØnik za katerega je bila Å”katla dizajnirana. Drug zvoĆØnik z drugaĆØnimi T/S parametri je v vsakem primeru na slabÅ”em. Koliko na slabÅ”em je pa odvisno od odstopanja parametrov.

A lahko pripneÅ” link do tega naĆØrta Å”katle?

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm, bolj težko, tukaj je sicer link, ki pa oĆØitno ne dela veĆØ Confused

Je pa tukaj Ŕe ena tema, da si boŔ lažje predstavljal notranjo postavitev Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pa naÅ”el na disku slike oz. naĆØrt...


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 05, 2010 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Da ne pametujem-o preveĆØ. Tale projekt je dizajniran za Audiotechnology driverje C-Quenze 18 H 52 17 06 SD z resonanĆØno frekvenco 40hz, zato tud dolžina kanala okrog 2.1m.
To ni niti pod razno preraĆØunano na tvoje driverje, ki imajo resonanco 61hz ali Å”e malo veĆØ. V tvojem primeru, bi bila potrebna dolžina kanala okrog 1,4m, merjeno po sredinski poti kanala. ƈe se motim naj me kdo popravi, ura je že pozna pa ravno iz službe.
Kako boÅ” to naredil... glede na to da je ohiÅ”je že konĆØano pa ne vem, mogoĆØe kaka preĆØka nad basi pa Å”e kje...

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2010 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,

problem s pomanjkanjem basov je reÅ”en Razz Poleti, sem prenavljal sobo in se hkrati odloĆØil narediti tudi nove boxe. Da Å”e prej pojasnim, da prejÅ”ni niti niso bili toliko zgreÅ”eni, ko smo kompletno sobo spraznili, sem jih posluÅ”al in me je prijetno presenetila koliĆØina basa, ki jo prej nikjer ni bilo za zaznati(se pravi je bila postavitev precejÅ”en krivec), pa sem že mislil, da jih bom obdržal ampak, ko smo v sobo postavili laminat, so se tla dvignila za cca. 1cm in poslediĆØno se ni dalo veĆØ odpreti oken zaradi zvoĆØnikov. Takoj je postalo jasno, da so potrebni novi boxi Laughing

Tokrat sem se odloĆØil za BR Å”katle z odprtino spredaj(naĆØeloma se mi zdi, da so manj obĆØutljivi na postavitev). Ponovno so izdelani iz iverce, dodal sem pa Å”e nekaj ojaĆØitev iz MDF-a... OdloĆØil sem se tudi narediti neke vrste blende, da bi skril 6-kotni rob Faitalov, ker pa nimam prostora(živim v bloku),niti rezkarja, sem obdelavo blende zaupal lokalnemu mizarju. Nato sem jo Å”e pobarval v matt ĆØrno. Kar se tiĆØe izdelave bi bilo to to.

Pa preidimo k zvoku, hmm, kaj bi rekel, v globalu se mi zdi, da je ostal podoben kot prej(se pravi ĆØist, hiter) le, da zvoĆØniki zdaj sproducirajo tudi ravno pravÅ”njo koliĆØino basov. Skratka zdaj je bil cilj dosežen(basov je dovolj, so hitri in se ne vleĆØejo v tri krasne), ĆØez zimo se bom verjetno Å”e malo poigral s kretnico potem bo pa to to.

Pa preidimo Ŕe na slikovni material:

Tole je Å”e 3D render oblike, ki pa se je spremenila(visokotonec ni na blendi ampak je tako kot basovci, pogreznjen, pa Å”e tiste podloge ni, ker bi mi zavzela preveĆØ prostora)


Izdelava:



Skoraj konĆØni izdelek(ĆØez vijake moram dati Å”e ĆØrne "Å”toflce")







Pa Ŕe nadzorni inŔpektor Laughing


ƈez ĆØas bom predstavil Å”e izdelavo subwooferja in satelitov, do takrat pa lep pozdrav Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 14, 2010 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar težko je verjeti, da so ti zvoĆØniki plod domaĆØe izdelave - tako zelo perfektno izgledajo. Res mojstrsko, in ĆØe Å”e igrajo tako dobro, kot izgledajo...! Kar pa se "nadzornega inÅ”pektorja" tiĆØe, tam je najbrž namesto Schumanovega generatorja. Laughing
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist


Nazadnje urejal/a before Pet Okt 15, 2010 13:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo ne maĆØkona za dampiranje uporabit!
lep projekt,ni kaj !

BoŔtjan
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nice. Very nice. ƈestitke.

PohiŔtvena iverka z redko gradacijo je minus, se pa da ta minus spremenit v plus.

ƈe bi rad sliÅ”al Faitale jasno "dihat", boÅ” moral v kiÅ”te na stene nalepit vsaj M1 Stp bitumen maso(se obnese v Faitalih z enim mid bas driverjem, meni pa v Tannoy M4 floorih).
M1 je najtanjÅ”a verzija, tako da lahko, ĆØe bi bila potreba, kasneje dodaÅ” kako platko kake debelejÅ”e Stp mase.

http://www.radiovili.si/si/izolacija_standartplast_stp/285/

(tu Stp jemlje UroÅ” iz Terne)

Po obdelavi z Stp bo bobnenje, ki ga ustvarja kiÅ”ta praktiĆØno izginilo, bas bo konkreten in jasen in s tem tudi srednji in visoki.
Zna bit, da te bo sezulo od preseneĆØenja kaj Stp naredi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala,

vem, da je iverka naĆØeloma zaniĆØ material, ampak nažalost nisem moral uporabit drugega(z iverco sem se reÅ”il barvanja/furniranja). Na sobni glasnosti nimam obĆØutka bobnenja, verjamem pa, da bi znala ta masa konkretno izboljÅ”at zvok. Trenutno so zvoĆØniki podampirani s tisto belo izolacijo iz filca, na zadnji stranici pa Å”e s piramidno peno...že to moram reĆØi, da je pomagalo spremeniti zvok za 100% na bolje Smile

Hvala za nasvet, morda pa res investiram Ŕe v to bitumensko maso Smile

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.kranjec-audio.com/aa_izolacija.html

3mm debela izolacija z extremno moĆØnim lepilom
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TIGER9292 je napisal/a:


Hvala za nasvet, morda pa res investiram Ŕe v to bitumensko maso Smile

LP


ƈe pa želiÅ” že veĆØkrat preizkuÅ”eno zadevo (tudi v resnejÅ”ih projektih, tako v Slo kot v tujini), ki se prav tako zelo dobro obnese pa nalepi na stranice izotekt - toplo priporoĆØam 4 mm. Samo za lepljenje ne uporabljaj Neostika ali podobnih zadev, ker ga topi. Sam sem delal z nevtralnim silikonom in garantirano zelo dobro prime!
Pa Å”e cena izotekta za oba zvoĆØnika bi bila pod 10.- eurov!!! oz. kakÅ”no pivo sosedu ali prijatelju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 15, 2010 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep projekt, pohvalno! ZvoĆØniki so zelo dobro izpadli, tudi izdelava je na nivoju. Koliko si pa dal mizarju, ĆØe ni skrivnost?

P.S.: Kaj ĆØe bi kupil ĆØrne vijake, namesto da bi dajal ĆØepke ĆØez obstojeĆØe? Bi lepÅ”e izpadlo pomoje. Ali pa te pihni v ĆØrno barvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 16, 2010 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mizar mi je za rezkanje sprednjih blend in stranic v katere so namontirani zvoĆØniki vzel cca 20Eur. ƈez vijake bodo pa kar ĆØepki Å”li, ker sem tako naredil tudi na subwooferju in se mi zdi zelo neupadljivo Smile

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe