Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Trafomatic Audio
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 08:56    Naslov sporoèila: Trafomatic Audio Odgovori s citatom

TRAFOMATIC AUDIO
V tej temi bom predstavil podjetje Trafomatic audio in nekatere njihove izjemne produkte. Gre za vrhunske izdelke, kar pa je najbolj zanimivo, ti ne dosegajo "vrhunskih" cen. Pravzaprav gre za cenovno dostopne reèi in to je bila pravzaprav podlaga za mojo "pisarijo".


Trafomatic Audio Experience 2

V upanju, da bi našel èim primernejši lampaški ojaèevalec za pogon Avantgardov, sem prerešetal dobršen del ponudbe na spletu. V pomoè so mi bile recenzije znanih spletnih revij prav tako pa tudi mnenja in izkušnje uporabnikov. Finalni izbor je zajemal ojaèevalnike kot so Art Audio Diavolo, KR Audio VA 340i, Almarro A 318B SE, Jamamoto A08 ipd.


Trafomatic Audio Kaivalya

Naletel sem tudi na povsem neznano podjetje Trafomatic Audio iz Srbije s svojo zanimivo kolekcijo ojaèevalnikov in predojaèevalnikov. Malo bolj podrobno brskanje po spletu je prineslo pozitivne kritike sicer maloštevilènih uporabnikov ter izjemno dobre ocene, predvsem njihovega 300b intergirca. Stik s konstruktorjem Sašem sem navezal še isti dan in takoj dobil dober obèutek. Po slabem mesecu dogovarjanja sem integrirca tudi naroèil. Moj E2 je prvi proizvod TA, ki je romal v Slovenijo.

Nekaj zanimivega branja za zaèetek:
http://www.6moons.com/audioreviews/trafomatic5/kaivalya.html

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
samob



Pridružen/-a: Èet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:23    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Design. Èista petica Cool . Res dobro izgledajo.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:45    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

samob je napisal/a:
Design. Èista petica Cool . Res dobro izgledajo.

lp Samo


In dejstvo, da ojaèevalniki stanejo le nekaj malega veè kot njihovi kitajski èin èen èang kolegi, potem je to resnièno dobitna kombinacija!

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 09:51    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Èestitke za pravilno odloèitev.
Reciva takole.
Slab mesec nazaj smo tule ohali in ahali novopeèeni lastniki ECC99-6N6P lamp, kako ta lampa pomede v vseh ozirih z vsem kar nosi ime lampa, kar je èista resnica.
Topologija HL DACa k sreèi deluje tudi na ECC99 in zvok Stylos èipa je zdaj po njihovi zaslugi na tako visokem nivoju, da že kar bolji glava..

Logièna odloèitev je bila, naroèiti iste lampe še za ojaèevalec, žal pa je pošta zasrala in so potovale z Dunaja(tam jih Robert Losonci edini uparja, o uparjanju bi se dalo marsikaj reèi, ampak, ajd, škodit ne more, èe so dodatno premerjene in imaš podatek o potncijalu) skoraj tri tedne in zdaj se v ampu šele ulaufavajo(kar pomeni, da bo trajalo, da se dvojnemu setu najde primerne ojaèevalne in predojaèevalne v domaèi zbirki, da se "vidi", kaj zmore ECC99 vsebujoèa kombinacija DAC-Amp, s temi dokaj velikimi Frutek flaškami) in ta lampa potrebuje konkretno èasa za to, kot tudi veè èasa, da se ogreje na delovno temperaturo, ampak potem te popelje v èista audio nebesa. Cool

Hvalabogu, da se je nekdo(konèno!) pametno spomnil narediti single ended B300 na osnovi ECC99(in ni nakljuèje, da v deželi, kjer so ruske lampe bolj poznane), saj mora to biti dobesedno"marriage made in heaven", ker boljše audio lampe za predojaèanje od ECC99 zelo verjetno ni.
Ne predstavljam si, kaj vse stabilna in energièna ECC99 doda obèasno malce medlemu karakterju B300.
Že sama ECC99 ima kar 5W potencijala in bilo je že nekaj poskusov DIYerjev, da bi jo uporabili celo za ojaèevalno in zdi se mi, da zato premore zverinski in stabilen gain z popolno kontrolo in se dejansko, ena redkih, obnaša kot tranzistor, "poje" pa kot lampa na kvadrat.
Res, èudo tehnike, v ECC88 topologiji se obnaša tako, da potrebuje èisto malo veè "hrane" na potencijometru.
Na legendo ECC99 sta se z svojimi modeli že našlepala JJ in Beijing(bivši Shuguang?), ker pa so kar štiri ruske fabrike delale originalne verzije, se splaèa pogledat te lampe.
Žal testov razliènih ECC99 še ni, ker je oèitno , da udarni val ECC99 "spoznanja", enako kot pri music serverjih, šele prihaja in bo morda nekoè v prihodnosti resno pomedel z drugimi topologijami in si priboril mesto na vrhu, èe ne celo kar prestol.
EL84 verzija je tudi zelo navdahnjeno koncipirana in èim bom imel malce èasa, se bom malce posladkal z poglabljanjem vanjo(ne premorem sence Bojanovega znanja, tudi gledam par reèi drugaèe kot on, znam pa že malo "brat" kaj je kaj in se pridno uèim naprej).
Design -èista petica.

Grem ulaufavat moje ECC99 ljubice.. Embarassed Cool


Nazadnje urejal/a mestn pu Pet Okt 01, 2010 10:18; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 10:14    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
samob je napisal/a:
Design. Èista petica Cool . Res dobro izgledajo.

lp Samo


In dejstvo, da ojaèevalniki stanejo le nekaj malega veè kot njihovi kitajski èin èen èang kolegi, potem je to resnièno dobitna kombinacija!

V.
WOW. In Å¡e dvakrat WOW.
Zakaj?
Prvi WOW je seveda cena-kvaliteta, plus design, plus, verjetno, uporabljene pasivne komponente, ki niso kot pri Kitajèkih in še kje, izbrane na slepo(upam).

Drugi WOW.

HL DAC in amp seveda nista delana na ECC99 topologijo.
ECC99 ima prijeten uplift v zgornjih srednjih, ki pa je v nekaterih ECC88 topologijah preizrazit, ker delovne toèke in napetosti paè niso izvedene toèno na potencijale ECC99.

Tretji WOW je dejstvo, da je prednica ECC99 na zahodu že davno pozabljena, zato so na tržišèu kraljevale ECC83,88 in podobne, napram orjaški 6N6P, smešno majhne lampe.
Zato skoraj upravièeno domnevam, da zdaj, ko se znanje o sposobnostih ECC99 vraèa, bo okoli nje še velik rompompom, èim bo še veè posreèenih topologij temeljeèih na ECC99.

Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 10:25    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Èetrti WOW je specialno razviti dvojni izhodni "C core" transformator, kot ga zasledimo npr. pri Audio Note. Firma Trafomatic se v osnovi ukvarja s transformatorji. Implementacija njihovih traflcov v njihov audio je seveda ultimativna, ker toèno vedo kaj delajo.

http://www.audionote.co.uk/articles/art_transformer_c-cores.shtml

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 11:11    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Èetrti WOW je specialno razviti dvojni izhodni "C core" transformator, kot ga zasledimo npr. pri Audio Note. Firma Trafomatic se v osnovi ukvarja s transformatorji. Implementacija njihovih traflcov v njihov audio je seveda ultimativna, ker toèno vedo kaj delajo.

http://www.audionote.co.uk/articles/art_transformer_c-cores.shtml

V.
JP. Superca. Vemo koliko košta Audio note in kaj dobiš in srbski derivat je zagotovo vreden greha in denarja.

Pri Chinkih je ravno napajanje bolj tako tako, malo na Forrest Gumpa.
Forrest:"Cinese amp is like a box of chocolates, you never know what you get inside."
Bom malce bolj pogledal, samo trenutno imava na obisku enega frenda s karirasto kiklo tam z enega malo veèjega otoka od Francije gor, s katerim smo mendrali po Španiji, plus, sesul me je nahod, tako da bolj na škrge diham in je cajta in možganov na razpolago bolj za vzorec.
Sluh imam posledièno èisto skozlan.
Se pozna, ne? Embarassed Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 11:31    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Èisto majèkeno bom posmetil.

Nove 6N6P v ampu sem sparil z mojimi najbolj hovdrasto zveneèimi plebejkami, supermuzikaliènimi 6N1(ne patricijskeEV istega proizvajalca) za 70c komad in moja uha so f riti, ampak kaže, da je to že ena od prijetnejših kombinacij, ker so 6N6P tako prekleto analitiène in muzikaliène, da oba parèka data res lep rezultat.

Ne smemo pozabit, da so bile 20 let nazaj vse zahodne lampe po 70c komad, seveda tudi Telefunkence, potem pa so postale najboljša investicija vseh èasov, ker so zaloge pošle.

Ruske zaloge še niso pošle in zahodne in ruske lampe imajo isto prednico-RCA lampo. Wink

Rusi so znanstvenike gojili na farmah, v zaprtih, posebej za to zgrajenih, luksuznih mestih znanstvenikov, tako da kar verjamem, da so tam ruski znanstveni pujski kakšno lampo znali naredit malce po svoje, kot se spodobi, še posebej, ker so bile vrhunske surovine na razpolago skoraj zastonj.

In kot pravi Lampizator. Veè kot jih pokupimo od nažganih Ivanov, veè jih bodo pobrali iz sistemov raket in vodenja atomskih glav in manj nevarnosti bo za svetovno katastrofo. Laughing

World Audiophiles united against nuclear holocaust! Cool


Nazadnje urejal/a mestn pu Pet Okt 01, 2010 11:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 11:33    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

PA ne samo to. Trafomatic v osnovi dela trafote in "C core" selekcionira, vse premerijo in v ampe gre mali procent najustreznejših. Tega ne dela niti Audio note, niti Yamamoto-vsaj v consumer clasi.
To je mala tajna Saše Cokièa in njegove kvalitete. Je pa pri teh stvareh kvaliteta trafotov 80% zvoka.

Napajanja, pasivne komponente so vse kot se Å¡ika.

Ob dveh 300b-jkah , trafotih in pasivnih komponentah sploh ne vem, kako mu za to ceno sploh kaj še ostane za žep.

Trenutno so njegovi ampi price/performance najboljši na planetu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 11:36    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
PA ne samo to. Trafomatic v osnovi dela trafote in "C core" selekcionira, vse premerijo in v ampe gre mali procent najustreznejših. Tega ne dela niti Audio note, niti Yamamoto-vsaj v consumer clasi.
To je mala tajna Saše Cokièa in njegove kvalitete. Je pa pri teh stvareh kvaliteta trafotov 80% zvoka.

Napajanja, pasivne komponente so vse kot se Å¡ika.

Ob dveh 300b-jkah , trafotih in pasivnih komponentah sploh ne vem, kako mu za to ceno sploh kaj še ostane za žep.

Trenutno so njegovi ampi price/performance najboljši na planetu.
Že šparam cekine. Shocked Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:12    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Samo ne mislit, da bo ta price/performance pravljica trajala 'Idea'

Cena bo hitro zrastla, ali pa bojo trafoti slabši, ali pa oboje 'Confused'
Mogoèe so se pa spravil delat ampe zaradi krize, da malo pospešijo prodajo traflcev (joke).

Skratka šparanje je najslabša od možnih strategij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:46    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
PA ne samo to. Trafomatic v osnovi dela trafote in "C core" selekcionira, vse premerijo in v ampe gre mali procent najustreznejših. Tega ne dela niti Audio note, niti Yamamoto-vsaj v consumer clasi.
To je mala tajna Saše Cokièa in njegove kvalitete. Je pa pri teh stvareh kvaliteta trafotov 80% zvoka.

Napajanja, pasivne komponente so vse kot se Å¡ika.

Ob dveh 300b-jkah , trafotih in pasivnih komponentah sploh ne vem, kako mu za to ceno sploh kaj še ostane za žep.

Trenutno so njegovi ampi price/performance najboljši na planetu.



LP

Tako pravijo vsi, prodrejo na sceno pa "maloštevilni"
Crying or Very sad .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
anton



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 13:09
Prispevkov: 77
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:56    Naslov sporoèila: Re: Trafomatic Audio Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
TRAFOMATIC AUDIO
V tej temi bom predstavil podjetje Trafomatic audio in nekatere njihove izjemne produkte. Gre za vrhunske izdelke, kar pa je najbolj zanimivo, ti ne dosegajo "vrhunskih" cen. Pravzaprav gre za cenovno dostopne reèi in to je bila pravzaprav podlaga za mojo "pisarijo".


Trafomatic Audio Experience 2

V upanju, da bi našel èim primernejši lampaški ojaèevalec za pogon Avantgardov, sem prerešetal dobršen del ponudbe na spletu. V pomoè so mi bile recenzije znanih spletnih revij prav tako pa tudi mnenja in izkušnje uporabnikov. Finalni izbor je zajemal ojaèevalnike kot so Art Audio Diavolo, KR Audio VA 340i, Almarro A 318B SE, Jamamoto A08 ipd.


Trafomatic Audio Kaivalya

Naletel sem tudi na povsem neznano podjetje Trafomatic Audio iz Srbije s svojo zanimivo kolekcijo ojaèevalnikov in predojaèevalnikov. Malo bolj podrobno brskanje po spletu je prineslo pozitivne kritike sicer maloštevilènih uporabnikov ter izjemno dobre ocene, predvsem njihovega 300b intergirca. Stik s konstruktorjem Sašem sem navezal še isti dan in takoj dobil dober obèutek. Po slabem mesecu dogovarjanja sem integrirca tudi naroèil. Moj E2 je prvi proizvod TA, ki je romal v Slovenijo.

Nekaj zanimivega branja za zaèetek:
http://www.6moons.com/audioreviews/trafomatic5/kaivalya.html

V.



NIÈ NISI NAPISAL KAKO ZVENI....LP ANTON
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 031-246-212
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 12:58    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Samo ne mislit, da bo ta price/performance pravljica trajala 'Idea'

Cena bo hitro zrastla, ali pa bojo trafoti slabši, ali pa oboje 'Confused'
Mogoèe so se pa spravil delat ampe zaradi krize, da malo pospešijo prodajo traflcev (joke).

Skratka šparanje je najslabša od možnih strategij.



LP

Samo agresivno in še enkrat agresivno trženje je pot do uspeha ...
Tukaj zvok_kvaliteta ni v prvem planu ... Važno,da na veè koncih sveta istoèasno "trobijo kako je nekaj naj" in že "napol gluhi" audiofili to kupujejo in imajo za "referenco dobrega" zvoka .... Ko pa firma propade ali nima veè denarja za "trženje" se zopet najde "nova vaba" in se zopet vse zaène znova ... Prejšnja referenca pa "utone v pozabo" ... Tudi pri nas v SLO "je" in "je bilo" nekaj takih cvetk, ki so se "lobirale" kot nekaj "naj-naj" pa so že zdavnaj "utonile" v pozabo Wink !
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2010 13:17    Naslov sporoèila: Re: Trafomatic Audio Odgovori s citatom

anton je napisal/a:
NIÈ NISI NAPISAL KAKO ZVENI....LP ANTON


@Anton ... je bilo že nekaj napisanega s strani mojih gostov (v temi Revolucija?). Pripravlja se tudi nek skromnejši test, ki bo objavljen na teh straneh. Kako zveni? Z eno besedo: fantazija!

@Ajka ... gotovo je kup muh enodnevnic. Pa vseeno. Si že videl oglas za Jamamoto, Art Audio, Almarro? Nisi. Toèno to. Pa vseeno se te robe proda veè kakor si misliš. Ta roba ne rabi oglaševanja, kupci jo samo poišèejo. Enako velja za TA.

Pred 2 leti sem nabavljal peè na drva za centralno kurjavo. 15.000€ sem dal za komplet izvedbo. Peè se imenuje ETA. Si že slišal zanjo. Težko verjamem. Peèi prodajo toliko, da jih sproti ne morejo izdelati. In reklama. Je ni. Zadovoljne stranke s priporoèili same poišèejo vedno nove in nove kupce.

Jaz delam reklamo za TA, pa nimam niti centa od tega. Želim si le, da bi ljudje spoznali, da v audio svetu ni dobro samo tisto, kar je drago in kar se na veliko reklamira z bogatimi pasicami v Stereophilu ipd. Za mene je TA prijetno preseneèenje, ki bi ga rad delil tudi z drugimi. Pa konstruktor je res faca (tudi iz tehniènega stališèa).

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe