Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

optiĆØni izhod

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
magn



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 19:30
Prispevkov: 2
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2008 19:45    Naslov sporočila: optiĆØni izhod Odgovori s citatom

imam dva DVD playerja razliĆØne kvalitete. Kiss DP-1100 in Xoro HSD 2000.
Oba lahko na reciever priklopim preko optiĆØnega izhoda. Zanima me ĆØe je kvaliteta zvoka preko optiĆØnega kabla pri obeh enaka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2008 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe sliÅ”iÅ” enako, potem je. ƈe ne sliÅ”iÅ” enako, potem ni.

Ampak, mislim da ni razlike. V teoriji pa je sploh ne bi smelo bit:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2008 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na kvalitetnejÅ”i D/A pretvornik in / ali ojaĆØevalnik (receiver) ju priklopiÅ”, bolj bo opazna razlika (v prid KISS-a). Surprised Surprised

Sicer pa kot že tisoĆØkrat reĆØeno v odgovor na podobna vpraÅ”anja: sam preizkusi in oceni. ƈe ne boÅ” opazil razlike - hvala bogu Confused na nek naĆØin Confused , ker ĆØe je ne sliÅ”iÅ”, zakaj si bi jo ustvarjal v glavi.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magn



Pridružen/-a: Sre Okt 2008 19:30
Prispevkov: 2
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2008 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sej ravno to mi ni najbolj jasno...ĆØe gre preko optiĆØnega, potem se signal ne pretvori v anaognega v DVD Playerju ampak Å”ele v recieverju. Potem je pravzaprav vseeno na katermu Playerju laufam muziko.

Preizkusim? To so majhne razlike, dokler posluÅ”aÅ” eno pa preklopiÅ” na drugo mine nek ĆØas in ti gre iz spomina...
Me razumeÅ”? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2008 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

magn je napisal/a:
sej ravno to mi ni najbolj jasno...ĆØe gre preko optiĆØnega, potem se signal ne pretvori v anaognega v DVD Playerju ampak Å”ele v recieverju. Potem je pravzaprav vseeno na katermu Playerju laufam muziko.


V teoriji, bi to naj bilo tako, a v praksi Å”e zdaleĆØ ni res, saj bi potem lahko kar v vse naprave vgrajevali najcenejÅ”e mehanizme, dekoderje in ostalo digitalno elektroniko.

Citiram:
Preizkusim? To so majhne razlike, dokler posluÅ”aÅ” eno pa preklopiÅ” na drugo mine nek ĆØas in ti gre iz spomina...
Me razumeÅ”?


ƈe je razlika v zvoku tako majhna da jo "pozabiÅ”" v ĆØasu preklapljanja iz enega na drugi predvajalnik, potem je z tvojega glediÅ”ĆØa zadeva jasna. Na kakÅ”nem bolj resolutivnem sistemu pa bi razliko gotovo opazila veĆØina posluÅ”alcev.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2008 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈisto za hec..

Je kdo kdaj primerjal optiĆØno in koaksialno povezavo?
ƈe bi recimo vzel "kabla" enakega cenovnega razreda.
Me prav zanima..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2008 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
ƈisto za hec..

Je kdo kdaj primerjal optiĆØno in koaksialno povezavo?
ƈe bi recimo vzel "kabla" enakega cenovnega razreda.
Me prav zanima..


Ja, jaz sem pred kakÅ”nim desetletjem in pol experimentiral z tem: imel sem DIY koaksialni kabel in cenejÅ”i optiĆØni kabel.

Razlike ni bilo!!!

Moram pa obrazožiti: poleg navedenih kablov sem imel takrat ojaĆØevalnik AKAI AM-65 (integrirc, ki je poleg analognih premogel Å”e po en optiĆØni in koaxsialni digitalni vhod) z DAC-om burr-brown (mislim da PCM-59 Confused ) in CD-player AKAI CD-62, ki je posedoval obe varianti digitalnega izhoda. Za lažjo predstavo - komponenti sta bili "vredni" vsaka po 1000 DEM.

ƈe bi poizkus izvedel danes, na kakÅ”nih zelo dobrih sodobnih napravah, pa bi se odgovor v debelem tisku gotovo glasil drugaĆØe.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe