Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY : VA PC speaker

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
viallius



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 9:12
Prispevkov: 6
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 13:23    Naslov sporočila: DIY : VA PC speaker Odgovori s citatom

Po parih tednih sem dokonĆØal en mini projekt in sem se odloĆØil da ga objavim tukajle na forumu (upam na slavospeve, da vsaj malo zadovoljim svoj ego Wink

Moj cilj je bil narediti dizajnerske PC zvoĆØnike, kjer sem hotel ĆØimbolj uporabiti in tudi preizkusiti kako dobro že kaj obvladam 3D modeliranje in oblikovanje.
Ves material za zvoĆØnik je bil zrezan na laser pri kolegu (hvala Marko, ĆØeprav ne spremljaÅ” tega foruma Smile, in prav zanimalo me je kako bo vse skupaj pasalo - slovenksi dizajner in kitajska maÅ”ina.

Nekako bom bolj opisal sam postopek izdelave ohiŔja in bom manj besed namenil driverjim in zvoku.

OhiÅ”je sem si zamislil ĆØimbolj enostavno in z vidnimi spoji (v tem je tudi catch tega projekta). Uporabil sem 10mm vezano ploÅ”ĆØo in jo po naslednjem naĆØrtu dal lasersko razrezati.







Tole se je torej lepo zrezalo na laser, jaz sem pa medtem že ĆØakal kako bo Å”lo kaj skupaj.



Prva testno zlaganje, vse je Å”lo skupaj u nulo, že brez lepila je zvoĆØnik stal skupaj in držal obliko.





Posamezne stranice sem nato zlepil skupaj in Å”e na koncu s traĆØnim brusilnikom pobrusil.
Kar je najpomembnejŔe je, da sem za limanje in bruŔenje potreboval ravno kako urco ali dve dela.


Sedaj bi lahko ohiŔje oblekel v kakŔen furnir, ga pobarval, oblepil s folijo ali kakŔnim filcem,...
Jaz sem ga pustil takŔnega kot je, da so vsi spoji vidni, le dvakrat sem ga spajcal v barvi tika.

Sledilo je kr muĆØno sestavljanje, ki zahteva kr nekaj potrpežljivosti in mirnih živcev.

Za sprednjo fronto sem dal Ŕe izrezat pleksi steklo, malo zaradi dizajna in da sem lahko Ŕe lepo vkomponiral visokotonec.
Ja in prav vidite, kondenzator za visokotonec sem dal zunaj. Zakaj? Preprosto zato, ker normalno to ne bi nihĆØe naredo Smile
Za prikljuĆØnice zadaj sem pa tudi izkorsistil ene poceni in dobre cable pine.
To je bilo bolj na kratko, sej je bil tud bolj manjÅ”i projekt, evo Å”e slikce dokonĆØanga projekta.







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brincelj



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Senovo

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo zanimiv dizajn - tako malo kombiniran z klasiko in modernimi linijami. ƈe Å”e Å”pilajo dobro, potem pa tak al tak super! Wink

Si tudi lakiral? So kiŔtice zaprte?

VÅ”eĆØ mi je, da je drobovje zunaj! Idea MogoĆØe bi se pri prozornem pleksiju Å”e spodnje žice lepo videle (del drobovja):

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viallius



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 9:12
Prispevkov: 6
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja tale Max, ki je naredo tele zvoĆØnike na sliki je fula zanimiv možakar, fula prijazen in mi je rekel da mi bo celo poslal dwg file za razrez, da se bogi slovenĆØek ne bo matral z naĆØrtovanjem in risanjem, sam kaj ĆØeÅ” ko so ti New YorĆØani tak zasedeni, tak da sem mogo na koncu uporabit svojo glavo in zrisat komplet zvoĆØnik - it's a good thing, sem ga vsaj po svoje lahko naredo Cool

KiŔtice so zaprte in spolirane z voskom, drugega drobovja pa tako ni za videt, razen zadaj ko gre povezava v tweeterju.
Je pa tole prozoren pleksi in deluje kot da ima high gloss ĆØrni finish.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 15:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo zanimiv projekt, pohvalno Smile Edino kar meni ni vÅ”eĆØ so srebrni vijaki, pomoje bi lepÅ”e zgledalo s ĆØrnimi Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi z moje strani vse pohvale za odliĆØen in unikaten design !
ĆØe prav vidim,a je vezana ploÅ”ĆØa pajcana ?
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
brincelj



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Senovo

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ti pa drži pleksi na Å”katlah? Tisti vijaki od zvoĆØnih enot? Kako pa je povezano, da je odmaknjeno od lesa? DistanĆØniki?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravkar je Viallius pri meni v trgovini,sprednji del zvoĆØnikov sva podstavila s spikesi in seveda,zamenjala sva vijake-ĆØrni imbusi.
Kot da stoji pred menoj drugi zvoĆØnik !
Zvok je vrhunski za take poceni enote,vse mu je ratalo,Å”katla,kretnica,v bistvu je uporabil na visokih Intertechnikov Q4 kondenzator.Poskusila sva tudi 12dB,vendar je bil zvok bolj oster.2" fullrangi nimajo kretnice,ker so zelo linearni ! Žica za povezavo na visokotoncu je TRITEC intertechnikova žica,ki jo uporabljajo tudi za Tritec tuljave ! Izgleda masivno,visokotonec pa je od DAYTON AUDIO,mali neodymĆØek,ki dela ĆØudeže! Å pilferdirber ga je uporabil v svojem sistemu !
PosluŔava Audiofilov izbor glasbe in odvrtela se je Paloma Negra...
Skratka za malo denarja,ogromno muzike !
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
viallius



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 9:12
Prispevkov: 6
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja toĆØno tako pleksi je privijaĆØen z vijaki, ki tudi držijo driverje v luknjah.
PaĆØ to omogoĆØa natanĆØen model in modeliranje - luknje od pleksija so do milimetra poravnane z luknjami od driverjev in potem ni problema vse skupaj privijaĆØiti.
Se pa bodo Å”e malo upgradali v smislu dodatkov - vijaki in spiki - kar je seveda vse v stvari posameznika, nekdo imaje raje srebrne, nekdo pa ĆØrne Laughing
ManjŔi update slikic pa Ŕe sledi.


Nazadnje urejal/a viallius Tor Jun 29, 2010 18:57; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep izdelek,vse pohvale za trud in dizajn.s kakÅ”nim ojaĆØevalnikom ga poganjaÅ”?koliko so te priÅ”li takÅ”ni zvoĆØniki.
l.p
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viallius



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 9:12
Prispevkov: 6
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih sicer poganjam z enim starejÅ”im integrircem, ker je paĆØ pri hiÅ”i - Marantz 1090, mam pa v planu kupit kakÅ”en T-amp, ki mislim da bi tole z veseljem gnal.
Kolk sem dal za vse skupaj pa sploh nisem raĆØunal, ker se kar nabere nekaj materiala, enot in predvsem da ti nekdo odreže vse skupaj.
Bom malo potegnil ĆØrto ĆØez cel projekt, da vidimo kolk me je koÅ”talo vse skupaj Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 29, 2010 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdliĆØno. Dobro si jih speglal. Kar tako naprej Cool

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viallius



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 9:12
Prispevkov: 6
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2010 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo na zvoĆØnikih sem naredil Å”e enih par popravkov, spet bolj kozmetiĆØnih kot kaj druga. Zamenjal sem vijake na fronti in pa dodal Å”e nogice, tako da je zvoĆØnik Å”e bolj usmerjen v posluÅ”alca, ĆØe je to recimo na mizi pri raĆØunalniku.

Glede zvoka sem zelo preseneĆØen, kako lepo igrajo ti mali fullrangi. Zvok je precej oster, sliÅ”i se zelo veliko detajlov, najboljÅ”i uĆØinek je ĆØe sedimo direktno pred zvoĆØniki in so ti usmerjeni direktno v nas. V veĆØjem prostoru pride do odmevov, vendar ni preveĆØ moteĆØe. Kar bi Å”e moral narediti je sigurno porezati nizke tone, da bi fullrangi igrali nekje od 200-250 Hz navzgor. Za basovsko podroĆØje pa bo tako poskrbel kak mali wooferĆØek. Sicer se dela že en aktivni, vendar bo ta malo premoĆØn.
En mali T-amp, ki bo tole poganjal je pa že tudi naroĆØen in pride kmalu.

Å e slikovni upgrade







Nasveti in pripombe niso zaželjeni Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TIGER9292



Pridružen/-a: Sob Jan 2010 20:01
Prispevkov: 37
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2010 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A vidiÅ”, da lepÅ”e izgleda s ĆØrnimi vijaki Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 05, 2010 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe