Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Squeezebox tema
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 139, 140, 141  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2008 21:13    Naslov sporočila: Squeezebox tema Odgovori s citatom

Ker je ta škatlica čedalje bolj popularna, verjamem da bo kar nekaj vprašanj, zato bi jih lahko zvrstili kar tukaj.

Moje prvo vprašanje je, ali lahko določiš dve različni poti za zajem muzike, npr: 1 pot gleda na C:xxx, druga na D: xxx ( naredil bi kak backslash, pa me MAC j.....)

evo, za začetek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, isto mene zanima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 07:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Squeezecentru se lahko določi samo en glasbeni direktorij.

Lahko pa se prešvercate skozi na takšen način, da v tem glasbenem direktoriju ustvarite razne bližnjice, ki se nanašajao na več različnih direktorijev s glasbo na istem ali kakšnem drugem hard disku. S tem bo Squeezecenter med skeniranjem iskal na vseh teh mestih.

Še mali info glede iskanja glasbe s Squeezeboxom. Če nimate vseh izvajalcev in albumov staganih, potem ne priporočam iskanja po izvajalcih, albumih, žanru, letu izdanja,... saj bo Squeezebox prikazal samo tiste zadetke, ki vsebujejo tag, ostalih pa ne. Tako se zna zgoditi, da boste fizično videli samo pol glasbe. V takšnem primeru priporočam iskanje preko funkcije MUSIC FOLDER. Tu notri pa je prikazano vse, ne glede ali je stagano ali ne. Jaz iščem izključno s to funkcijo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi jaz iščem samo po tem načinu.
Včeraj sem se prijavil tudi v squeezenetwork, tako da mi ni potrebno imeti vedno prižganega računalnika.
Sem pa našel včeraj zelo uporabno funkcijo- bridge network, kar pomeni da bom eno škatlo ki nima wirelessa, ima pa kabel mrežo, priklopil na squeeza, in jo bom imel v wirellesu. JUHU.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem da ne spada v to temo vendar mogoče bo koga zanimalo. Če se kdo odloča za sistem s prenosnikom ter squeezeboxom ter bi hotel zmogljiv ter mali prenosnik je navoljo novi asusov model majhnih dimenzij ter 160 gb hard diskom za ceno 500 eurov sliši na ime asus eee pc 1000h.
http://www.teal.si/si/notebook-asus-eee-1000h-10-6-160gb-disk-i4469.shtml
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:
Vem da ne spada v to temo vendar mogoče bo koga zanimalo. Če se kdo odloča za sistem s prenosnikom ter squeezeboxom ter bi hotel zmogljiv ter mali prenosnik je navoljo novi asusov model majhnih dimenzij ter 160 gb hard diskom za ceno 500 eurov sliši na ime asus eee pc 1000h.
http://www.teal.si/si/notebook-asus-eee-1000h-10-6-160gb-disk-i4469.shtml

Če kdo želi ceneje in še malo manjše:
http://www.mimovrste.com/artikel/2750120825/prenosnik-acer-aspire-one-16ghz-aoa150
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SCHalko je napisal/a:
xray80 je napisal/a:
Vem da ne spada v to temo vendar mogoče bo koga zanimalo. Če se kdo odloča za sistem s prenosnikom ter squeezeboxom ter bi hotel zmogljiv ter mali prenosnik je navoljo novi asusov model majhnih dimenzij ter 160 gb hard diskom za ceno 500 eurov sliši na ime asus eee pc 1000h.
http://www.teal.si/si/notebook-asus-eee-1000h-10-6-160gb-disk-i4469.shtml

Če kdo želi ceneje in še malo manjše:
http://www.mimovrste.com/artikel/2750120825/prenosnik-acer-aspire-one-16ghz-aoa150

Tudi za tega sem vedel, samo škoda da nima 160 gb diska, če bi pa dali 320 gb pa bi bil zadetek v polno, več res ne rabiš. Trenutno moja diskografija zaseda 120 gb tako da 160 gb je minimum, da ne kupujem dodatnega hard diska. Je pa res, da so zunanji hard diski kar poceni za 124 euro dobiš že 750 gb disk.
PS:Na asusu deluje brez zatikanja tudi vista, za naložit operacijski sistem pa je dovolj usb kluček, da ne kupujete zunanji dvd-rw.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mislim da je boljša izbira zunanji disk. Mam na notebooku 120 gb, pa muzko stalno prelagam levo in desno. Če pa je v igri kak flac format, pa hitro zmanjka prostora. Tko da zunanji disk je treba meti. Npr audiofilu 1Tb disk poka po šivih.

Mislim pa da mi tista funkcija bridge network nekaj ne deluje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Npr audiofilu 1Tb disk poka po šivih.



Šivi so že popokali...

Nekaj čez 2800 albumov v Flacu s skeniranimi coverji, žere placa kar konkretno čez 1TB.

Potem krat dva za backup, pa smo skupaj že na hitrem kreditu samo za plac. Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiofill ti si itak razred zase Very Happy Very Happy Povprečnemu uporabniku je recimo 320 gb več kot dovolj pa še en disk za backup pa je. Mimogrede audiofill končno sem videl transporter v živo. So ga imeli pri Aris jabolko. Cena je bila okoli 1500 eurov dobi pa ga od Eventusa. Z lastnikom smo se pogovarjali dobrih 15 minut samo o njemu, pa mi je pokazal kar nekaj funkcij, v audio-kontakt sobi pa sem si podrobno pogledal malega squeezebox classic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam za poganjat squeezebox kar najcenejši asus (eee), za dobrih 200€, pa je za ta namen dovolj dober. Nasplošno se mi zdi to še najboljši laptop od teh malih zadev. Glasbo pa imaš itak na zunanjem disku, ker je to kdaj treba sabo nosit (kot CD-je).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 04:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:
Audiofill ti si itak razred zase Very Happy Very Happy Povprečnemu uporabniku je recimo 320 gb več kot dovolj pa še en disk za backup pa je. Mimogrede audiofill končno sem videl transporter v živo. So ga imeli pri Aris jabolko. Cena je bila okoli 1500 eurov dobi pa ga od Eventusa. Z lastnikom smo se pogovarjali dobrih 15 minut samo o njemu, pa mi je pokazal kar nekaj funkcij, v audio-kontakt sobi pa sem si podrobno pogledal malega squeezebox classic.


Jaz g.Braneta iz Aris jabolko nisem poznal od prej, mi je pa takoj po vstopu v njihovo sobo ko sem videl hard disk bazirajoči sistem s Transporterjem in D class končno stopnjo postalo jasno, da gre za čoveka, s katerim bi si imela veliko za povedati.

V tej zvezi sem z njim navezal stik in ugotovil, da je človek zelo komunikativen in prijazen. V njegovo sobo sem se vrnil kakšnih štirikrat, vmes sva bila tudi spodaj v bifeju na pijači. Moram reči, da mi je bila komunikacija z njim v veliko veselje, saj je open minded človek s pogledom v prihodnost.

Je pa bilo na showu opaziti premike naprej glede na prejšnja leta. Če bi še lani kakšnega razstavljalca vprašal zakaj nima vkomponiranega hard disk izvora zvoka, bi te gledal kot bik v nova vrata, razen Copy carda ki so imeli Squeezebox če se prav spomnim. Letos je bilo moč slišati Squeezebox, Transporter in Naim, ter videti Sonos (upam da nisem kaj pozabil), za naslednje leto pa upam, da se spet napravi premik naprej in da bo prikazan kakšen dober sistem s 24/96 master posnetki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2008 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

naim je bil odlicen! Embarassed moj dream sistem, tut nait 5i se ne bi branu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem začel počasi kupovat komponente za moj novi hi-fi sistem. V home theater vsaj za nekaj časa ne mislim ulagati, ker sem trenutno zadovoljen. Bo pa počasi tudi ta deležen sprememb. V Comtronu sem kupil prenosnik acer aspire one z 120 gb diskom za 379 eurov, 8 gb ključek za prenašanje flacov iz pcja na prenosnik ter dodatno optično miško, dokler se ne navadim na malega prenosnika. Žal sledi presenečenje ko sem odprl škatlo. Dobil sem črnega hotel pa sem belega. Še dobro da mi je prodajalec zagotovil, da je sigurno bel. Naslednji mesec pa že prihaja novi kos. Kaj še, se moram še definitivno odločit. Odločam se med dvema modeloma, sem skoraj že odločen ampak je treba še malo premislit. Vsekakor bom kupoval počasi, ter v kakih 2 letih prišel do dobrega sistema.
PS: Audiofill sej verjetno že veš ampak vseeno Mark & Daniels so na svoji spletni strani objavili nove modele.
- Maximus-Monitor+
- Maximus-Diamond+
- Maximus-Mini+
Oprostite za oftopic samo nisem hotel odpirati nove teme, naslednji teden bom povedal kako se je odrezal mali acer Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 17:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem iz neta potegnil zadnjo verzijo SqueezeCentra. Po inštalaciji se mi je firmware na squeezeboxu sam update-al. Nekaj grafičnih sprememb, za podrobnosti ne vem..

Mi pa je všeč novi sistem previjanja, ki je kot pri cd playerjih, ne pa kot pri večini DVD-jev (2x,4x,16x,32x... ).

Sesula pa se stvar še ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 139, 140, 141  Naslednja
Stran 1 od 141

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe