Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoc pri nacrtovanju avto "hi-fi"

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
crush



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 10:05
Prispevkov: 18
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 10:38    Naslov sporočila: Pomoc pri nacrtovanju avto "hi-fi" Odgovori s citatom

Zivjo,

mi lahkokdo, ki je izkusen v avto-akusticnih vodah pomaga pri nacrtovanju avdio sistema za avto?

Avto je Seat Ibiza (2007 - prejsni model), okvirni budget je 1000 eur.

Kar sem bral po internetu je bistveno, da avto dodatno izoliras, preden vlagas v akustiko. Ker sam nimam blage veze in nisem ravno sam svoj mojster, bom to prepustil kakemu strokovnjaku, ce se sploh splaca za ta denar? Koliko bi me okvirno stalo?

Drugo kar je, zelim si avto brez subwooferja, ker ne poslusam elektronike. Predvsem mi je pomembno da bi bli slisni srednje-visoki toni, ki so gonilna sila rock glasbe Wink
Zato sem razmisljal, da bi blo dobro ce bi imel na prednjih vratih ene 16" in dodatno se ene 10"? Bi blo to vredu - najbrz bi mogu spet kake panele delat in bi hitro prekoracil predvideno kvoto. So kake druge varjante?

Odzadaj sem mislu pustit stock zvocnike in mogoce imet kak trosistemc (tisti ovalni) na zadnji polici.

Zadnje zvocnike in trosistemc bi ojacil kar prek radija, prednji sistem pa bi imel ojacevalnik.

Vsi kometnarji / graje se dobrodosli Smile

Hvala & lp
_________________
I quit the band and now I mostly play with myself.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obrn se na profesionalce, da nauš tople vode izumljal: SELES Car Audio Mr. Green

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, da za pomoč pri izvedbi zaprosiš Boštjana. Je stručko za avtoakustiko in ti bo rade volje priskočil na pomoč.

Dosti o tej tematiki pa boš našel na forumu specializiranem ravno za te zadevšne, ki se nahaja v sklopu strani avtoakustika.com. Ko sem sam rabil pomoč, so mi fantje tam vedno pomagali.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po moje bo lažje tukaj:

www.avtoakustika.com

Ne vem pa kam bi dal 10" v vrata? V Ibizo gre še v kufer komaj Laughing

Pa če imaš sub v kufru ne pomeni da poslušaš elektroniko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
crush



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 10:05
Prispevkov: 18
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe, ok se bom obrnu malcek se na drug forum, preden se pogovorim se s kakim profesijonalcem.

Hvala za nasvete.

@numb: 10" sem predlagal zaradi sednje-visokih tonov, sej pravim - dejansko izumljam toplo vodo Very Happy
Nisem niti hotel uzalit nobenega, s tem ker sem impliciral da SUB -> elektronika Wink

lp
_________________
I quit the band and now I mostly play with myself.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

10" je enako 25 cm, s tem bi težko pokrival kake srednje-visoke tone, rabiš litraže vsaj recimo nekih 20 litrov, to dat na vrata je že kar ekstremno in orenk moti vožnjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za avto akustiko je ponavadi tako, da se zadnji sistemi ne uporabljajo ker ponavadi prinesejo več slabega kot dobrega.
Prvo vprašanje je ali ostane original radio ali zamenjava...
Če ostane original rabiš verjetno hi lo adapter , če radio nima line out.
Boljša varianta ti je procesor, ki je istočasno hi lo adapter(ni pa nujno), aktivna kretnica, popravi "napake" originalnega radia, aktivne kretnice(2-6 kanalne), omogoča nastavitve delaya, kakšne eq...
Z 16"" si verjetno mislil na 16 cm ne na " , to je za vrata več kot dovolj.
Če imaš 2 sistemske zvočnike bi rabil še en dober visokotonec , pri 3 pa še en mid pa pravtako ne 10" !!.
Vrata so ključnega pomena za zvok in morajo biti dobro dampana-izolirana( butyl, dynamata, brax pasta....) , da ne pride do vibracij in resonanc. Ponavadi se panelom skoraj ne izogneš.
Sam imam v mojem avtu radio original, potem pa Rockford Fostgate 3sixty.2 procesor, sprednji zvočniki Brax matrix 3 way aktivno, dva 4 kanalna Genesis ojačevalca , + sub JL audio 10". Zadnjega sistema nočeš in ga ne rabiš...
slike mojega
http://www.looniticz.com/gallery/bmw_e92_325i_coupe/index.html
Vedno je pomemben izbor komponent , še bolj pa je tu važna montaža in nastavitve.. Če sam še nisi delal, ti priporočam da prepustiš zadevo komu.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse lepo in prav, ampak "malo" preseže limit ta zadeva.

Jaz bi ti predlagal menjavo radia, v stilu kakega Alpine 9885, 9887, Pioneer DEH-P88, Blaupunkt Bremen, s katerimi lahko nastavljaš vsak kanal posebej, nastaviš časovne zakasnitve, potem nek komponentni sistem 16cm + visokotonci, in en mali subek v prtljažnik. Če nimaš dveh levih rok mesec dva prebiraš malo avto akustične forume se spraviš delat panele, izoliraš avto, narediš konkretno napeljavo in imaš za 1k spodoben sistemček.

Drugače bo pa težka za ta budget, če daš to komu delat in še kupiš opremo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
crush



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 10:05
Prispevkov: 18
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 12, 2010 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti inchi so seveda cm :S

Radio sem mislu kupit nov.. v bistvu, sem mislu, da bi komplet zamenjal.

Zdej, budget bi lahko tud presegel, ce bi se mi zdelo to smiselno..

Mislim, da bo najboljse se prvo pogovorit s kakim profesionalcem, ki to dela, da vsaj okvirno dobim obcutek v kaj se spuscam, ker po vasih komentarjih sodec se mi zdi, da je ta avto "hi-fi" se drazji spas kot sobni hi-fi Very Happy
_________________
I quit the band and now I mostly play with myself.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe