Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri receiver in primerno ozvoĆØenje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2008 08:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Na tvojem mestu bi vzel par System Fidelity 5010. Trenutno jih imam doma in lahko reĆØem, da so eni boljÅ”ih zvoĆØnikov za denar, tiste, ki jih ti omenjaÅ” pa nisem posluÅ”al. MoraÅ” nujno naenkrat kupit? Trenutno Å”e poteka akcija v Corrado oz. kot lahko vidiÅ” na naÅ”i glavni strani, razprodaja v Corrado.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krneki



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 18:51
Prispevkov: 25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2008 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poleg receiverja Onkyo TX-SR576 ali TX-SR606, bi vzel Å”e 5.1 sistem zvoĆØnikov, s ceno do okoli 600 ā‚¬. Kolikor vidim, so ti zvoĆØniki precej dražji, tako da ne pridejo v poÅ”tev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pajac



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 13:04
Prispevkov: 23
Kraj: PeĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred ĆØasom sem spraÅ”evau po subwooferjih vendar se do sedaj iz tega Å”e ni niĆØ izcimilo . Sem pa kakÅ”en teden nazaj posluÅ”al zvoĆØnike Jamo S-718 kateri so mi vsaj v trgovini zveneli dobro, imajo dovolj basa in sem razmiÅ”ljal, da bi jih kupil. Tudi cena je noro ugodna: na spletni strani piÅ”e 200ā‚¬ par. Imam pa pomisleke da bi jih bil moj receiver zmožen poganjati. Lastim si namreĆØ Onkyo TX-SR506. ZvoĆØniki naj bi zahtevali kar 200 W in nevem ĆØe bi to Å”lo skupaj. Je pa res da imajo ti Jamoti relativno visoko obĆØutljivost ki znaÅ”a 92 dB. Povejte svoja mnenja...Hvala
_________________
lp, Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To z watti ne bo problem. ObĆØutljivost je kar visoka, tako da bo Å”lo brez problema:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem od kod ti ideja o tem, da bi tile Jamoti zahtevali kar 200W?!Glede na njihovo obĆØutljivost znajo že z 20W dati ven kar solidno sobno jakost!Skratka:tvoj receiver je veĆØ kot dovolj moĆØan!
Si pa pri ceni siguren, da gre res za par?
Sam sicer imam v eni sobi tudi ene velike Jamote, ki niso bili dragi.A za malce bolj kritiĆØna uÅ”esa zvenijo bolj slabo.Kolikor denarja, toliko muzike, to v tem primeru velja(daleĆØ ne trdim, da je vedno tako!).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pajac



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 13:04
Prispevkov: 23
Kraj: PeĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem bolj zaĆØetnik pri teh stvareh in se Å”e ne spoznam kaj veliko. Tisto z vati sem rekel ker sem gledal nekaj na Jamovi uradni strani..no pa saj ni važno Very Happy.. se Å”e uĆØim hehe. Tu piÅ”e da je cena za par. http://technomarket.si/product_detail.php?product_id=09035747 Bom Å”el verjetno Å”e enkrat v Technomarket, da vidim kako je s tem. Vsem najlepÅ”a hvala za odgovore Smile.
_________________
lp, Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor imam jaz te zvoĆØnike v spominu so kar moĆØni na basu, ter lepo odigrajo kakÅ”no elektroniko, metal ipd.. KakÅ”ne klasike, jazza ipd pa jim ne bi dajal Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 00:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, saj tale Technomarket res zna presenetit! Very Happy So imeli Klipsche tako poceni, da sem si kupil center in sub ne glede na to, da jih nisem rabil! Embarassed
Cena je res ugodna in bolje kot za 200ā‚¬ sigurno zvenijo! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
honza



Pridružen/-a: Čet Feb 2009 10:45
Prispevkov: 188
Kraj: KOƈEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2010 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Malo se bom prikradel v to temo,da ne odpiramo novih tem.Imam samo eno vpraÅ”anje;je možno,da ta reciver(MARANTZ SR 3001)ne podpira 4 omskih zvoĆØnikov?! Shocked
Na sliki na zadnji strani (pod zv.terminali)piŔe 6 ohms minimalno!

http://www.musicdirect.com/product/80641
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6ak



Pridružen/-a: Ned Apr 2010 11:47
Prispevkov: 73
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2010 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krneki je napisal/a:
IÅ”ĆØem malo po slovenskih straneh, pa ne najdem nobenega primernega ozvoĆØenja za tak receiver. VeĆØinoma podpirajo do 100W RMS vhodne moĆØi.
Še najbližje je ta sistem:
http://www.pcgiga.si/product_info.php?cPath=319_393_486&products_id=469

Jamo-tove zvoĆØnike sem pa zasledil samo na mimovrste, ampak tam nimajo 5.1 sistemov.

Živjo!

Jaz bi vzel Yamaho tja do 400ā‚¬, zvoĆØnike pa DALI Concept 2. Igrajo zelo spodobno in polno, uporabljam jih za satelite in brez zadržkov bi jih lahko uporabil tudi kot glavne zvoĆØnike, ker za ta denar po moje zelo težko najdeÅ” kaj boljÅ”ega. Za center pa Dali Concept center (imam ga tudi sam). Z DALI zvoĆØniki sem zelo zadovoljen sploh pa kar se tiĆØe razmerja kvaliteta zvoka-cena. V BIGBANGu so po 139ā‚¬ za Concept 2/kom. Pa ne delam reklame, da se razumemo!!!


SICER PA TI POVEM TAKO: OBVEZNO POJDI POSLUÅ AT IN SE ODLOƈI NA PODLAGI POSLUÅ ANJA, KAR SE TI DOPADE, TO KUPI!!! nE PA POZABIT Å E ENE UNIVERZALNE RESNICE: MALO DENARJA, MALO MUZIKE!!
lp
_________________
6ak

Panasonic TX-P55VT50E
Panasonic DMP-BDT320EG
Yamaha RX-V2700
DALI Icon 8
QED XT400
DALI Concept Center
DALI Concept 2 X 4
YAMAHA YST-W515
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2010 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

honza je napisal/a:
Pozdravljeni
Malo se bom prikradel v to temo,da ne odpiramo novih tem.Imam samo eno vpraÅ”anje;je možno,da ta reciver(MARANTZ SR 3001)ne podpira 4 omskih zvoĆØnikov?! Shocked
Na sliki na zadnji strani (pod zv.terminali)piŔe 6 ohms minimalno!

http://www.musicdirect.com/product/80641

4 ohmi niso problem praktiĆØno za noben receiver oz. ojaĆØevalnik!
Pravi problemi se zĆØenjajo, ko impedanca pade pod 3 ohme kot je to bil primer s kar Å”tevilnimi zvoĆØniki Infinity, pa Apogee itd.Predvidevam pa, da ti nimaÅ” egsotike, tako da ni problem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
honza



Pridružen/-a: Čet Feb 2009 10:45
Prispevkov: 188
Kraj: KOƈEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 04, 2010 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
honza je napisal/a:
Pozdravljeni
Malo se bom prikradel v to temo,da ne odpiramo novih tem.Imam samo eno vpraÅ”anje;je možno,da ta reciver(MARANTZ SR 3001)ne podpira 4 omskih zvoĆØnikov?! Shocked
Na sliki na zadnji strani (pod zv.terminali)piŔe 6 ohms minimalno!

http://www.musicdirect.com/product/80641

4 ohmi niso problem praktiĆØno za noben receiver oz. ojaĆØevalnik!
Pravi problemi se zĆØenjajo, ko impedanca pade pod 3 ohme kot je to bil primer s kar Å”tevilnimi zvoĆØniki Infinity, pa Apogee itd.Predvidevam pa, da ti nimaÅ” egsotike, tako da ni problem!


Te imam:

http://www.mediamarket.si/ads/akustika/jbl_zvocniki_scs178_id_0249.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe