Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sateliti na stropu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Asskicker



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:46
Prispevkov: 4
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2010 17:55    Naslov sporočila: Sateliti na stropu Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Pravkar sem se pridružil vaÅ”i skupnosti in takoj imam za vas vpraÅ”anje, oziroma prosim za pomoĆØ!
V dnevnem prostoru si postavljam hiÅ”ni kino. Vendar pa me oblika le tega sili, da satelite montiram na strop. Imam že napeljane cevi za kable in dovolj moĆØne vijake za konzole. Rabil bi torej tri (ali Å”tiri) satelite (ne vgradne) in sicer take, da je možna montaža na strop in seveda možno obraĆØanje v poljubno smer (proti posluÅ”alcu). Kaj se sploh da kupiti na to temo in kje? Ima že kdo kakÅ”no izkuÅ”njo s tem? Cena ni toliko pomembna.
Hvala in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2010 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam inÅ”taliran sistem 7.1 za domaĆØi kino. O tem, da sem nad to tehnologijo nekoliko razoĆØaran, ne bom ponavljal, ker sem o tem že kar nekaj napisal.

Imam pa podoben "problem" kot ti. Srednji sateliti so bili doslej nameÅ”ĆØeni na stropu in s pomoĆØjo posebnih nosilcev spuÅ”ĆØeni ca 0,5 m navzdol v prostor. ƈeprav sem opravil avtomatsko kalibracijo in potem vse skupaj korigiral Å”e manualno, opažam da so sateliti na stropu previsoko. Trenutno iÅ”ĆØem nosilec, ki bi mi omogoĆØal spustiti satelite nižje oz. stojala za zvoĆØnike, na katere bi dal te satelite. Problem je v tem, da bi eden od satelitov bil za naslonjaĆØem, kar je ok, za drugega pa je problem, ker bi stal na sredini prostora in bi tako oviral gibanje. Je pa res, da je ob preizkusu zvok priÅ”el do veliko boljÅ”e efektivnosti, kot sedanja pozicija visoko na stropu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 05:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MontiraÅ” lahko na strop, ampak jih moraÅ” spustiti, kot je naredil Vinylfan, in to najmanj 0,5m Å”e bolje veĆØ, najbolje v viÅ”ino uÅ”es.To lahko storiÅ” tako ,da enostavno montiraÅ” stojala za zvoĆØnike na strop.ImaÅ” naprimer model zvoĆØnikov Jamo A804. ima možnost pritrditve na hrbtni str.Imajo jih v TechnoMarket.Stojala prav tako dobiÅ” tam.
ƈe pa si mislil postavit zvoĆØnike pod strop na krajÅ”e konzole, bo pa to problematiĆØna postavitev, saj imaÅ” TV gotovo dosti nižje, zato boÅ” imel preveĆØ delay-a oz. izvor zvoka predaleĆØ od slike.
Pa Ŕe to, za kino zvok boŔ potreboval 5 satelitov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@MitjaF

Ni pa to tako preprosto, kot se sliÅ”i. Ker ĆØe visijo stojala z stropa (v viÅ”ini uÅ”es), potem skoraj ne uideÅ” možnosti, da se zaletiÅ” vanje. Jaz imam v glavi izdelavo stojal, ki bi se dala dvigniti pod strop, v ĆØasu posluÅ”anja pa spustiti navzdol. Da bi bila montirana tako, kot je predlagano, se mi zdi napaĆØna ideja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2010 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ImaÅ” prav Vinylfan, najbrž je ideja res malo trapasta,ampak ne vem ĆØĆØe ima drugo možnost.Stojala bi se drugaĆØe morala dvigat in spuÅ”ĆØat sama, ĆØe ne te vsakokrat ĆØaka zamudno delo.
ViÅ”ino uÅ”es sem mu podal kot ideal.ƈe pa so spuÅ”ĆØena za napr. 0.7m bodo nekje na viÅ”ini 180cm, kar pa ne moti preveĆØ(po moje).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sateliti se najbolje "poĆØutijo" na steni tik pod stropom, obrnjeni rahlo navzdol.
Ker so majhni, jim ustreza taka "kotna" namestitev, ki jim popravi raznos zvoka po prostoru in definicijo zgornjega basa..
Nekaterim satelitom se zvok dodatno polepÅ”a, ĆØe kablom dodamo ĆØisto tanko pletenico(najtanjÅ”o, ki se dobi in je zelo poceni), ki jim "pobere" tudi nekaj ostrine..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sateliti se najbolje obnesejo v viÅ”ini uÅ”es, oz. zaradi prepreĆØitve lokalizacije nekaj centimetrov viÅ”je in približno 100 stopinj od sweetspota.
Vse ostalo je kompromis.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Sateliti na strop ne sodijo,ĆØe niso za to namenjeni ...
Od zvoĆØinika ponavadi zahtevamo ĆØimbolj "sferiĆØno" sevanje zvoka,da nam ĆØimbolj verno prikaže iluzijo sevanja naravnega zvoka instrumenta,ki seva v vse smeri...
Za zvoĆØnik,ki naj bi bil na zidu,stropu ali cevo v zidu,stropu pa nam je taka karakteristika sevanja celo v napoto,ker nam z odboji paca "fokus" in s tem "doloĆØljivost" smeri zvoka ...Tako morajo biti zvoĆØniki izbrani prav za ta namen.
Kar pa je zelo težko.Veliko proizvajalcev predelajo svoje zvoĆØnike od tistih za "spredaj" samo v manjÅ”e ohiÅ”je,da bolj paÅ”e na zid in niĆØ drugega.Tisti,ki kaj dajo na kvaliteto se pa posvetijo tudi tem problemom...Poleg izbire zvoĆØnika je tukaj potrebno veliko znanja "akustike",da se vsi ti zvoĆØniki izbalansirajo v neko celoto.DrugaĆØe je rezultat zelo slab in investicija je brezkoristna...
PreveĆØkrat se na podlagi nekega pomankanja prostora odloĆØamo za neke delne reÅ”itve,ki se potem izkažejo za polomijo in zgreÅ”eno investicijo...
Eden redkih ,ki ponuja kvalitetne reŔitve,a ni poceni THIEL PowerPoint 1.2 ...




_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

veĆØina hoĆØe Å”parat na zvoĆØnikih za hiÅ”ni kino in kupuje razne satelite,ki so navaden podn.Å”e vedno sem mnenja in vedno bom ,da morajo za kvaliteten zvok biti tudi zadnji zvoĆØniki ali sateliti enako kvalitetni kot prvi zvoĆØniki in s centrom je podobno.noben si ne želi popaĆØenj pri veĆØji glasnosti v trenutkih "pikov "ko za trenutek dobijo poln signal pri veĆØji moĆØi.in tudi jaz sem mnenja da sateliti niso za pod strop.gerchy eva slika je lep prikaz standardne postavitve ,ki je v veĆØini primerov zadovoljujoĆØa.najbrž se bo Å”e kdo strinjal ,da so hawki in obeliski idealni za surround (obkroženje z zvokom). :wink:saj v tem je point hiÅ”nega kina ,al ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
veĆØina hoĆØe Å”parat na zvoĆØnikih za hiÅ”ni kino in kupuje razne satelite,ki so navaden podn.Å”e vedno sem mnenja in vedno bom ,da morajo za kvaliteten zvok biti tudi zadnji zvoĆØniki ali sateliti enako kvalitetni kot prvi zvoĆØniki in s centrom je podobno.noben si ne želi popaĆØenj pri veĆØji glasnosti v trenutkih "pikov "ko za trenutek dobijo poln signal pri veĆØji moĆØi.in tudi jaz sem mnenja da sateliti niso za pod strop.gerchy eva slika je lep prikaz standardne postavitve ,ki je v veĆØini primerov zadovoljujoĆØa.najbrž se bo Å”e kdo strinjal ,da so hawki in obeliski idealni za surround (obkroženje z zvokom). :wink:saj v tem je point hiÅ”nega kina ,al ne?

najhuje je ko veĆØina zanemari center, preko katerega se odvija veĆØina govora in vsebine. Poskusite preklapljati med stereo in 5.1 oz.7.1 in opazili boste o ĆØem govorim. ƈe je center "podhranjen" napram front zvoĆØnikom , bo to zelo slabo vplivalo na zvoĆØno sliko. Sploh tam kjer je sistem rastel iz dobrega stereo v 5.1, pozabilo se pa je na dobre zvoĆØnike za center in Surround. Tudi sam sem to žal naredil. Sprednji sistem Manger Swing, za center in surround pa Pionner(ne vem oznake na pamet(kar dobri). Motila me je skupna barva zvoka in nikakor se nisem mogel sprijazniti s tem, da je center , ki je zelo prezenten uniĆØuje celotno sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
veĆØina hoĆØe Å”parat na zvoĆØnikih za hiÅ”ni kino in kupuje razne satelite,ki so navaden podn.Å”e vedno sem mnenja in vedno bom ,da morajo za kvaliteten zvok biti tudi zadnji zvoĆØniki ali sateliti enako kvalitetni kot prvi zvoĆØniki in s centrom je podobno.noben si ne želi popaĆØenj pri veĆØji glasnosti v trenutkih "pikov "ko za trenutek dobijo poln signal pri veĆØji moĆØi.in tudi jaz sem mnenja da sateliti niso za pod strop.gerchy eva slika je lep prikaz standardne postavitve ,ki je v veĆØini primerov zadovoljujoĆØa.najbrž se bo Å”e kdo strinjal ,da so hawki in obeliski idealni za surround (obkroženje z zvokom). :wink:saj v tem je point hiÅ”nega kina ,al ne?

najhuje je ko veĆØina zanemari center, preko katerega se odvija veĆØina govora in vsebine. Poskusite preklapljati med stereo in 5.1 oz.7.1 in opazili boste o ĆØem govorim. ƈe je center "podhranjen" napram front zvoĆØnikom , bo to zelo slabo vplivalo na zvoĆØno sliko. Sploh tam kjer je sistem rastel iz dobrega stereo v 5.1, pozabilo se pa je na dobre zvoĆØnike za center in Surround. Tudi sam sem to žal naredil. Sprednji sistem Manger Swing, za center in surround pa Pionner(ne vem oznake na pamet(kar dobri). Motila me je skupna barva zvoka in nikakor se nisem mogel sprijazniti s tem, da je center , ki je zelo prezenten uniĆØuje celotno sliko.


se strinjam.do vseh teh ugotovitev o centru in ostalih zvoĆØnikih sem že sam priÅ”el daljnega leta 2000.takrat je bil kar blem sestavit 5.1 dolby digital sistem.predvsem pa precej drago . Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2010 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje enako kot jaz... Wink
Zanimivo je da je zaĆØetnik teme napisal , da zaradi oblike prostora ne more zvoĆØnikov montirati drugje kot na stropu. Predvidevam da je strop nagnjen, kar bistveno spremeni situacijo. Treba bi bilo pogledati kakÅ”en je sploh prostor in kakÅ”ne so možnosti.
Še bolj važno pa je, kakŔne so zahteve boljŔe polovice! Wink Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe