Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

cd, flac.. -prikaz zmogljivosti audio komponent,zvoĆØnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Bhatt& Ry Cooder, Meeting by the river...
Posneto na lampaŔki state of the art opremi...

ƈe tu hitre tabla bobne sliÅ”iÅ” povsem razloĆØno, so zvoĆØniki že kar QL, ĆØe pa se sliÅ”i tudi prste, ki drvijo po njih in ti niso dolgi dva metra, si pa že skoraj na cilju..
Pri izzvenevanju Cooderjeve pedal steel kitare na levem kanalu se jasno sliŔi kako izzveneva in diha telo kitare.



Ja, nisem jih Å”e pozabil, pa je že kar nekaj ĆØasa preteklo Smile Prinesi plato v soboto s seboj Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mpm



Pridružen/-a: Čet Mar 2010 20:47
Prispevkov: 43
Kraj: lJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈeprav ta tema že nekaj ĆØasa miruje, želim opozoriti na CD, ki sem ga ravnokar prinesel iz Ukrajine. Je izvrsten za prikaz zmogljivosti sistema (sploh nekatere pesmi) z izjemno dinamiko in tudi dovolj kvalitetno posnet.
Pri dobrih komponentah, s kvalitetnim predvajanjem nizkih tonov, bodo bobni in bas izjemno impresivni, vsaj pri eni pesmi pa bodo tisti s povpreĆØno dobrimi sistemi mislili, da je med pesmijo kar nekaj ĆØasa tiÅ”ina pa ni!
Tudi sicer je to med mojimi približno 1100 CDji (pri katerih na seznamu ocenjujem kvaliteto glasbe in kvaliteto posnetka) v kvaliteti glasbe daleĆØ najbolje ocenjena ploÅ”ĆØa Exclamation
Gre za Ukrajinski ansambel, ki na zelo inovativen naĆØin igra in poje etno glasbo: DAHABRAHA - ALBUM: NA MEŽI

ƈe jo uspete dobiti, jo toplo priporoĆØam, toda le ĆØe prenesete kaj bolj udarnega, kot je umirjen akustiĆØni JAZZ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po dolgem ĆØasu sem spet prebral intervju Mateja Isaka z Bob Katzom. nekaj utrinkov za razmislek:

MI: With new standards coming out in the past few years, like SACD and DVD-audio, do you think that digital format is finally coming into the big picture?

BK: If you mean "digital" recording finally sounds better than "analog", then digital has already won out. I made over 150 44.1 kHz recordings on Chesky Records for compact disc using very customized PCM and analog equipmentā€” whose sound, in stereo, rivals the best SACDs and DVD-audios made today. The real key is attention to detail. So for me, digital format has already broken out and others are just catching up. I recorded the very first 24 bit/96 kHz DVD years before others caught up. The future is going to be surround sound and it is kind of sad that people may forget that it is possible to capture great depth and space with proper use of stereo. Listen to some of my recordings on Chesky to see what I mean. But I look forward to the surround future, provided that mixing engineers learn how to use surround as more than just multichannel mono...

MI: How are the 192 khz recordings? Does so much information bring us closer to the original recordings and are there more problems due to the increase of content?

BK: I have not had enough experience with 192 kHz to say. I like the results I'm getting at 96 K, and in my book I make a convincing argument that it is the converter design that counts far more than the sample rate. We have always known that a well-designed 44.1 kHz converter sounds much better than a mediocre 96 kHz model. And this has always been true. I believe that a good designer will be able to make a 96K converter that sounds as good as anything at a higher rate. But designers are getting lazy, and it is cheaper and easier to get a good sound at a higher rate because the filters are less complex and easier to design. There is nothing magic about the higher rates; it's not the higher frequencies that we're hearing, but rather, more linear performance from 20-20 kHz! Keep that in mind... We really should be labeling converters by their resolution, not by their sample rate.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mpm



Pridružen/-a: Čet Mar 2010 20:47
Prispevkov: 43
Kraj: lJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jasno je, da bo nekdo, snema digitalno, to zagovarjal kot boljÅ”e. In tu ne gre za staro ali novo tehnologijo, kljuĆØno je to kakÅ”en je zvok, ki ga sliÅ”imo.
Naj ta Katz ali kdorkoli drug posname isto skladbo na najboljÅ”i možni analogni in najboljÅ”i možni digitalni naĆØin in potem posluÅ”a razliko. Mislim, da bi v tem primeru moral vsak, tudi ĆØe se nima za avdiofila, sliÅ”ati obĆØutno razliko v korist analognega posnetka. Seveda pa tudi jaz glede na to, da je zelo malo izvajalcev, ki se tega zavedajo in Å”e vedno snemajo analogno, nestrpno ĆØakam, da bo kak digitalni format dosegel ali celo presegel analognega - upam, da bom doĆØakal. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@mpm, imaÅ” ZS! Wink
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mpm je napisal/a:
Jasno je, da bo nekdo, snema digitalno, to zagovarjal kot boljÅ”e. In tu ne gre za staro ali novo tehnologijo, kljuĆØno je to kakÅ”en je zvok, ki ga sliÅ”imo.
Naj ta Katz ali kdorkoli drug posname isto skladbo na najboljÅ”i možni analogni in najboljÅ”i možni digitalni naĆØin in potem posluÅ”a razliko. Mislim, da bi v tem primeru moral vsak, tudi ĆØe se nima za avdiofila, sliÅ”ati obĆØutno razliko v korist analognega posnetka. Seveda pa tudi jaz glede na to, da je zelo malo izvajalcev, ki se tega zavedajo in Å”e vedno snemajo analogno, nestrpno ĆØakam, da bo kak digitalni format dosegel ali celo presegel analognega - upam, da bom doĆØakal. Very Happy

Glavni catch Boba Katza je, da ti dober DAC 44.1 KHz posnetke predvaja boljÅ”e kot povpreĆØen DAC 192 KHz-je!
Ali je AAD ali DDD, kdo pa Ŕe to gleda? V masteringu ti lahko D posnetke na koncu spustijo skozi analogno napravo in Ŕe vedel ne boŔ, da je v celoti DDD.
ƈe ti vrtim posnetke iz CDja in gramofona, bi ti razloĆØil, kaj je kaj?
Mi lahko naÅ”tejeÅ” kakÅ”en LP posnet na najboljÅ”i naĆØin? Pa se dobiva in primerjava z neobdelanimi digitalnimi posnetki.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mpm



Pridružen/-a: Čet Mar 2010 20:47
Prispevkov: 43
Kraj: lJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2010 23:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo nesporazuma, tudi vsi CDji, ki vsebujejo analogne posnetke nimajo kvalitetnega zvoka. V resnici so dokaj redki CDji originalnih založb, z zelo dobrimi posnetki. V povpreĆØju tudi na mojih CDjih "analogni" CDji ravno ne prekaÅ”ajo "digitalnih". Tudi pri teh se najdejo obupno slabi posnetki, ravno tako kot pri "digitalnih". Imam pa tudi nekaj zelo kvalitetno digitalno posnetih CDjev, za katere skoraj ne verjamem, da ni Å”el signal vsaj ĆØez "lampe", saj se zelo približajo dobremu "analognemu" posnetku.
Prej pa sem govoril o najkvalitetnejÅ”ih posnetkih, kjer pa so "digitalni" posnetki na CDjih Å”e precej zadaj. Prosim pa ĆØe mi kdo pove, kje lahko dobim te visoko kvalitetne neobdelane digitalne posnetke na CDjih.
Nimam se za avdiofila visoke kategorije, tudi moja oprema za posluÅ”anje je nekoliko boljÅ”i HI-END za zmeren denar, pa se mi vseeno zdi nevredno mojega truda, jemati glasbo iz raĆØunalnika, ne glede na njen format. (Ne vem, mogoĆØe pa je kriv moj raĆØunalnik) Sad
Zato za testiranje in demonstriranje zmogljivosti svojega sistema uporabim najkvalitetnejÅ”e analogne posnetke, ne glede na zvrst glasbe, važno je, da premorejo dovoj razliĆØnih instrumentov in velik dinamiĆØni razpon.

Lahko naÅ”tejem nekaj boljÅ”ih "analognih ploÅ”ĆØ"

Belafonte H. Belafonte sings the blues (audiofilska izdaja na "zlatem" CD")
Rubenstein Leonardo: The call of spring
Simone Nina: Dont't let me be misunderstood in Sugar in bowl (2 CD)
Franklin Aretha: The early years
Armstrong Louis: Louis and the good book
Za že omenjeno DAHABRAHA, pa nisem prepriĆØan, da je posneta povsem analogno in ĆØe ni je vsekakor primer zelo dobrega digitalnega posnetka.
Težko je na posluh loĆØiti povpreĆØno dober "analogni" in vrhunsko posneti "digitalni" posnetek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe