Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Povezava receiverja, DVD playerja, STB in TV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Dosher



Pridružen/-a: Tor Avg 2008 9:37
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 10:33    Naslov sporočila: Povezava receiverja, DVD playerja, STB in TV Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu - pred kratkim sem kupil svoj prvi receiver in komplet 5.1 zvoĆØnikov. Imam Yamaho RX-V363 in zvoĆØnike NS-P270.

Sedaj sem v dilemi, kako povezati receiver s TV-jem, DVD-jem in set top boxom (imam IPTV). Bral sem, da se ob napaĆØni povezavi lahko pojavi neujemanje zvoka s sliko.

Set top box je Amino aminet 110, ima pa SP-DIF digitalni audio izhod ter audio/video izhod (mini DIN). VeĆØ o njem:
http://www.stitelecom.com.br/produtos/pdfs/03-decodificadores/01-decodificadores_ip/01a-aminet_110_flyer.pdf

TV je Samsung LE37 R82, ima pa 2 SCART vhoda, L+R audio out, 3xHDMI vhod, S Video vhod, kompozitni video vhod ter L+R audio vhod. Nekaj takega: http://av.samsung.de/produkte/detail2_specs.aspx?guid=8f87f42c-1e90-457d-9458-291349f41c8e

DVD je Philips DVD 373, ima pa SCART izhod, kompozitni video izhod, L+R audio izhod ter digitalni koaksialni audio izhod.

Receiver je Yamaha RX-V363, veĆØ info o prikljuĆØkih pa je tu:
http://www.yamaha-uk.com/pdf/product_bulletins/RX-V363.pdf

Prosim za nasvet, kaj naj povežem s ĆØim in s kakÅ”nimi kabli. Vnaprej se zahvaljujem za pomoĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dvd na reciver poveži zvok preko digital coax kabla, sliko preko hdmija ali component ĆØe ga ima dvd player. Amino pa zvok preko digital coax kabla sliko pa preko component sem videl da se da dokupiti piÅ”e optional, vsaj kar je izbrati preko tega pdf fajla:
http://www.aminocom.com/products/pdf/AmiNET110_flyer.pdf
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Dosher



Pridružen/-a: Tor Avg 2008 9:37
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor! Torej rabim: -2 kabla digital coax za zvok
-2 kabla component za video

A video iz Aminota povežem na receiver ali direktno na TV?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Aminota bi na tvojem mestu povezal na receiver, bo zvok preko receiverja, vsaj Dolby Pro Logic 2 bos nahko nastimal, mogoĆØe pa celo surround, ne vem v kakÅ”ni tehniki so oddajani nekateri kanali, seveda predno kupiÅ” preveri, ĆØe imaÅ” zadosti prikljuĆØkov na receiverju.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dosher



Pridružen/-a: Tor Avg 2008 9:37
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, audio iz Aminota sem itak mislil povezat na receiver.
Bolj me zanima za video: a mora it iz Aminota preko receiverja, ali kar direktno na TV?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Vidim da sem mal zaj... oz. spregledal. Video priklopi direkt na TV.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dosher



Pridružen/-a: Tor Avg 2008 9:37
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovore. Zdej pa sam Ŕe po kable pa priklopit!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Indic



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 23:20
Prispevkov: 29
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 19, 2008 23:44    Naslov sporočila: Re: Povezava receiverja, DVD playerja, STB in TV Odgovori s citatom

Dosher je napisal/a:
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu - pred kratkim sem kupil svoj prvi receiver in komplet 5.1 zvoĆØnikov. Imam Yamaho RX-V363 in zvoĆØnike NS-P270.

Sedaj sem v dilemi, kako povezati receiver s TV-jem, DVD-jem in set top boxom (imam IPTV). Bral sem, da se ob napaĆØni povezavi lahko pojavi neujemanje zvoka s sliko.

Set top box je Amino aminet 110, ima pa SP-DIF digitalni audio izhod ter audio/video izhod (mini DIN). VeĆØ o njem:
http://www.stitelecom.com.br/produtos/pdfs/03-decodificadores/01-decodificadores_ip/01a-aminet_110_flyer.pdf

TV je Samsung LE37 R82, ima pa 2 SCART vhoda, L+R audio out, 3xHDMI vhod, S Video vhod, kompozitni video vhod ter L+R audio vhod. Nekaj takega: http://av.samsung.de/produkte/detail2_specs.aspx?guid=8f87f42c-1e90-457d-9458-291349f41c8e

DVD je Philips DVD 373, ima pa SCART izhod, kompozitni video izhod, L+R audio izhod ter digitalni koaksialni audio izhod.

Receiver je Yamaha RX-V363, veĆØ info o prikljuĆØkih pa je tu:
http://www.yamaha-uk.com/pdf/product_bulletins/RX-V363.pdf

Prosim za nasvet, kaj naj povežem s ĆØim in s kakÅ”nimi kabli. Vnaprej se zahvaljujem za pomoĆØ.









Lp, vsem skupaj,

tudi jaz imam problem pri povezavi TV in receiverja. Imam yamaho rx-v 559 in mi sploh ne uspe. Mi lahko pomagate?
_________________
Malo denarja, malo muske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dosher



Pridružen/-a: Tor Avg 2008 9:37
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni ni uspelo spravit vsega tega skupaj, kot sem si zamislil.

Niti DVD player niti STB nimata component video izhoda, tako da sta zaenkrat oba povezana s SCART kablom na TV.

Ker imam v planu v kratkem zamenjat DVD player, sem zadevo zaĆØasno reÅ”il tako, da sem RCA audio izhod iz TV-ja priklopil na receiver Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2008 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sej lahko iz scarta potegneÅ” ven ustrezno žico (Video) in jo priklopiÅ” na receiver ... ĆØe si le malo domaĆØ s spajkalom ...

coax kabel, ĆØinĆØi, 1x scart, pa najuriÅ”...

lahko napiÅ”em kaj veĆØ ĆØe te zanima ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 22, 2008 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Ker imam v planu v kratkem zamenjat DVD player, sem zadevo zaĆØasno reÅ”il tako, da sem RCA audio izhod iz TV-ja priklopil na receiver

In v ĆØem je problem ĆØe zvok s TV-ja vzameÅ” z RCA konektorjev na TV-ju in priklopiÅ” na receiver?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 02:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DVD moraÅ” obvezno priklopiti na receiver z digitalnim koaksialnim kablom in NE z L+R ĆØinĆØ kablom (analogno). ƈe boÅ” DVD priklopil analogno, ne boÅ” imel 5.1 Dolby Digital in DTS zvoka - torej obvezno priklopi z koaks. kablom (enojni ĆØinĆØ).
Sliko iz Aminota in DVD-ja poveži z scartoma direkt na TV, zvok iz TV-ja pa poveži z ĆØinĆØ kablom in sicer iz Audio Out na TV-ju v DTV/CBL na Yamahi.

Poveži Å”e en ĆØinĆØ kabel iz Yamahinega Monitor Out na Samsungov stranski vhod (na rumen ĆØinĆØ prikljuĆØek), da boÅ” dobil OSD za nastavitve iz receiverja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 24, 2008 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

samo kot zanimivost ... SCART nosi tudi stereo signal ... isti kot ga dobiÅ” iz ĆØinĆØev ven ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe