Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Računalniški zvočniki
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 10:08    Naslov sporočila: Računalniški zvočniki Odgovori s citatom

Rabim zvočnike za računalnik in sicer 2.0. Nočem tistih bobnečih subov pod mizo. Ima kdo kake Alesis ali podobne male aktivne monitorje, kako se to obnese, se dobi kar nekaj zvočnikov tam okoli 70-100€.
Drugače bi vzel Logitech z-5, ali če ima kdo izkušnje z z-10, malo veliko mi je 100€ za njih.
Mogoče še kake drug računalniški sistem, da da vsaj malo basa, sem odprt za vse predloge. Dal bi 100€ če bi bili res posebni kar se tiče dizajna ali zvoka, drugače okoli 50, ker se zelo malo uporabljajo.

Hvala.

Teli so mi zelo všeč ker so tako neopazni, ampak nekako ne zaupam malim driverjem:

link
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 13:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz imam starejši model altec lansiga
nekaj podobnega kot tole

http://www.alteclansing.com/vs4121blk-pc-computer-speakers.html

in prav lepo špila

kolikor vidim je cena novega modela okrog 70 eur

testi..
http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/alvs4121/
http://www.itreviews.co.uk/hardware/h612.htm

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tadej



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 21:02
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb, teli zvočniki, ki si jih našel res izgledajo dobro, kakšen je zvok, je seveda druga stvar.

Kaj pa kakšni M-Audio Studiophile AV 30 ali 40, sicer so precej dražj, ampak se morda kje najde kakšna ugodna ponudba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš dejansko izkušnje, ker za 100€ se jih ravno dobi, oz. model 20 še za manj? pa še niso tako nagravžni kakor so ponavadi studijski monitorji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tadej



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 21:02
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, na žalost jih nisem slišal. Dejansko v Sloveniji ni možno slišati drugega kot Logitech in Genius ter nekaj no-name izdelkov, včasih je bil tu še kak Creative in Altec lansing kar se tiče računalniških zvočnikov in to je to. Zato pa je včasih dobro pogledati še za kakšnimi studijskimi monitorjemi.

Lahko predlagam samo to, da poiščeš kakšen review na spletu, vendar se ponavadi ti "strokovnjaki" spoznajo na vse vrste elektronike. Cool

Mislim, da za nakup računalniških zvočnikov ni potrebno vložiti toliko časa kot pri hi-fi, kupiš tiste, ki so ti najbilj všeč oz. ti stilsko pašejo v delovno okolje, ker jih več časa gledaš kot poslušaš Smile. Ker odstopanja v kvaliteti reprodukcije zvoka verjetno niso velike, če gledamo na določen cenovni razred, potem pa je tu še vprašanje kakovosti vira.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem, zanima me samo če je razlika med studijskimi in računalniškimi, pomoje bom kar tiste tačrne vzel. Driverji so istih velikosti, tako da je basa pomoje na obeh isto premalo Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi ti priporočil Altec Lansing, sicer 2.1 (kar si sicer rekel da ne bi.. ampak to so bili meni najboljše zveneči aktivni zvočniki za ta denar.). Drugače pa pač M-audio.

Meni se je zdel pri teh zadevah SUB kar dobrodošel.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Altec lansingi so zelo user friendly in poslušljivi, ampak samo kot near field pc zvočniki. Zaenkrat sem slišal 3 podobne Altecove sisteme na 3 računalnikih in vsakič sem bil prijetno presenečen. Logitech ima v redu 2.0 sisteme, tako tudi Genius, ampak v vsakem primeru ne pričakuj preveč. V vsakem primeru bi se ti bolj splačalo nabaviti rabljeno robo, ker boš za svoj denar v tem rangu dobil precej več. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 22, 2010 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Harman Kardon Soundsticks II trenutno pri BB za 130€.
Sicer pa le opozorilo:če bo kdo subwoofer naštimal na polno jakost, bo bobnel tudi v resnejših sistemih kot pa so računalniški!Treba je najti pravo mero!
Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 01:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Harman Kardon Soundsticks II trenutno pri BB za 130€.
Sicer pa le opozorilo:če bo kdo subwoofer naštimal na polno jakost, bo bobnel tudi v resnejših sistemih kot pa so računalniški!Treba je najti pravo mero!
Exclamation

Da. Ampak, recimo jaz sem imel že tri Logitechove pakete, kjer je bilo basa preveč kljub temu da je bil SUB nastavljen na nulo.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enako, tri sem že imel in vedno sub na minimum, na različnih pozicijah, pa je bobnel. Zato sem takrat kupil z5500, kateri so bili edino poslušljivi glede tega, in se je sub dejansko izklopil, kar se pri ostalih ne.
Zato me tudi mikajo studijski ker imajo možnost priklopa suba, če bi imel kdaj potrebo ali željo po njem.
Behringer se mi zdi da mi nudi še največ za 100€, po specu seveda.

http://www.behringer.com/EN/Products/MS20.aspx

Rabljene robe niti ni na Bolhi.

Tisti Soundsticks mi niso všeč vizuelno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda je vprašanje tudi kako ima človek priključene!Meni priključeni preko digitalnega optičnega vhoda(Z-680, starejši brat Z-5500) prav nič ne bobnijo!Na drugem PC-ju priključeni preko analognega vhoda pa res bobni.
Poleg tega predvidevam, da ima svoj vpliv tudi zvočni chip, ki se uporablja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Očitno še nisi imel cenejših 2.1 zvočnikov. Te tudi nimajo ponavadi drugih priključkov kot banane.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imam Z-10 in sem zelo zadovoljen glede reprodukcije in izgleda (so dvosistemski)
na enem drugem forumu sm zasledil dobre ocene od gospoda B.H. znanega audiofila in jih kupil eno leto nazaj za 90eu v italiji


Nazadnje urejal/a audiourbis Tor Feb 23, 2010 14:34; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Producirajo tudi kaj basa? Vizuelno so mi zelo všeč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe