Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KEF IQ 5 vs DALI IKON 6

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bono



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 10:46
Prispevkov: 25
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2008 15:08    Naslov sporočila: KEF IQ 5 vs DALI IKON 6 Odgovori s citatom

Odloèam se za nakup floorstand zvoènikov,in sicer med kef iq5 in dali ikon 6.Pošlušam bolj pop rock,ter za kakšen film pogledat in podobno.
Za Dalija pravijo da mu manjka basa,ne vem ....Povejte,predlagajte.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2008 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se ne zdi da bi bili Dali podhranjeni na basu.

So pa mi kef iQ bliĹľeSmile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2008 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že spet smo pri tem, da je treba poslušati oba modela zvoènikov in se potem odloèiti, kateri so tebi boljši, ker boš ti poslušal glasbo preko njih in nihèe od nas, ki ti, sicer dobronamerno, predlagamo te ali one.

Hotel sem že napisati, da so, èisto v tehniènem smislu, za poganjanje težji DALI-ji, a sem potem preveril ta novi model, ki si ga konkretno navedel, in videl da ima ta model razmeroma visoko obèutljivost (91,5 dB), kar pomeni da to ne bi bilo res.

Ravno obratno pa KEF-i, znani po nezahtevnosti do ojaèevalnikov, imajo novejše serije (vsaj model IQ5), malo nižjo obèutljivost (88 dB) od svojih predhodnikov.

Malo sem zabluzil z tehniènim vidikom... Confused ...preberi še enkrat prvi odstavek.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 00:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa ne greš poslušat zvoènikov v kak BigBang? Ti lahko brez težav uredim priklop na željeno znamko ojaèevalca (Yamaha, Harman, Marantz), glasbo si pa prineseš sam. Obojni zvoèniki so na zalogi in oboje lahko slišiš v Mariboru.
Javi na PM èe te interesira.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: MiklavĹľ na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ikon 6 so bolj odprti in detaljni kot Kef. Kar se pa tièe basa pa sta si ta dva modela dokaj podobna. Je pa na oboje dobro priklopit ojaèevalec z toplejšim karakterjem (Marantz, NAD ipd.).
V glavnem pojdi poslušat. Kot je rekel Goran_82 imajo v Big Bangu oboje.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bono



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 10:46
Prispevkov: 25
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadevo bom priklopil na Marantza 2250,letnik 1976.Bil sem v B:B: v MB,gledal,tuhtal....sedaj razmišljam o ikon 2 ali mentor 1,povejte mnenje.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Definitivno Mentor. Pred kratkim sem jih poslušal na Marantz-u ins em samo Shocked od navdušenja. Pa še vredu ceno ti zrihtam Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bono



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 10:46
Prispevkov: 25
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super Goran,pridem testirat naslednji teden,ti delaš v tem BB nasproti Baumaxa? Javi številko na ZS.
Po biznisu pa na pièe.


Hvala,še enkrat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe