Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Problem z resonanco zvočnika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Majčkeno off topic: ali ni Žagar (iz Gameljn) sodeloval z Lajnarjem? Kaj dogaja pri njemu?


terna je čakala žagarja za popravilo nekih visokotoncev, (dolgooooo časa) jaz terno ,mene pa stranka.nakar sem moral montirat druge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi z lučjo pri belem dnevu iskal človeka, ki je manj primeren za to, da bo prestavljal enote med boxi(saj je treba tudi znat lotat, a ne?), sem to jaz!OK, ven bom zvočnik že potegnil, vse drugo pa je že problem!Sploh nisem DIY tip! Embarassed
Kar gotovo za resonanco ni krivo:membrana, obroba in ohišje(to je kot da bi ga vlil iz cementa!).
Vprašal sem, če se na zunaj kaj vidi na samem zvočniku oz. na njegovem navitju, ker me je kar groza okoli prevažat celo škatlo, ki vaga kakih 50kg.
Naj rečem, da resonance ni pri res globokih tonih in pa pri visokih.Oravzaprav bi lahko imel človek na sumu srednjetonca, a se mi nekako zdi, da resonanca prihaja iz basovske enote.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 14:57
Prispevkov: 31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:

...Oravzaprav bi lahko imel človek na sumu srednjetonca, a se mi nekako zdi, da resonanca prihaja iz basovske enote.

Smile ... no, saj ravno v izogib temu sem napisal, kar je v prejšnjem postu !

Kar pa se tiče Žagarjevih servisov.... imel sem v rokah par njegovih popravljenih enot ... ne vem kaj naj rečem, jaz si takih zmazkov nebi dovolil iz rok dajat. Saj enote delajo, samo niti približno tako kot originali ... če se recimo menja obroba, naj bi se jo nadomestilo s tako, ki ima vsaj podobno prožnost (če že ni original obroba), na pa kar z eno, ki se ti valja po delavnici .... in še bi se lahko naštevalo Confused

No, da ne bom preveč krivičen, tudi dobro zna nardit, če hoče, samo da tega že lep čas nisem videl/slišal Wink
_________________
LP, Miran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem zadnjič sam zamenjal obrobe na bas enotah pri jbl r 82 .obe dobro delata. Laughing

vendar jih za druge ne mislim,že ti zvočniki so mi dost živcev popili. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bono



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 10:46
Prispevkov: 25
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krokar poglej še ta link http://www.decware.com/newsite/refoam.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.zr-speakerlab.si/service.html

Meni je leta nazaj Raspor odlično obnovil dva radikalno skurjena SEAS tweeterja, je pa takrat malce dooolgooo trajalooo.

Ne vem, če se s tem še ukvarja, če ne drugega, ga vprašaj, ker je star maček, če pozna koga zaupanja vrednega, ki se na tvojih koncih s tem ukvarja.

Vseeno se ti splača povabit koga bolj DIY navdahnjenega na poslušanje, da bo morda on ugotovil kateri driver ga sračka, ker cele omare res nima smisla okoli prevažat.

Sicer pa..

Nabiješ do še dokaj znosnega amena samo en kanal in neseš uha k zvočniku in to potem ponoviš z drugo omaro..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Malo pa že pretiravate s tem postom o enem driverju.
Daj Krokar malo se vzami skupaj... odvij driver ven pa preveri situacijo.
Če driver zunaj ne pači in dela problemov, pol je lahko kaj na kretnici.
Včasih z leti kak element, odstopi če ni dovolj prilepljen, lahko se celo nasloni na kak drug element, sploh če je to diy.
Mogoče je tud popustil stik med magnetom in košaro, to sem že tud srečal.
Če boš gledal v zvočnik ne boš kaj dost ugotovil. Če si pa ne upaš, pa me kontaktiraj pa ti pridem to pogledat... če si iz Mb.
Drugače pa Zvone Raspor mislim da bo dovolj kvalitetno popravil driver.
Se opravičujem, če post deluje malo našpičeno...

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bono je napisal/a:
Krokar poglej še ta link http://www.decware.com/newsite/refoam.htm

Ta pojav sem imel, ko mi je mama ob moji dolgotrajneši odsotnosti pred leti na boxe postavila rože in jih malce preveč zalivala! Twisted Evil Seveda so tudi kište nastradale in sem boxe lahko le stran vrgel!
Ne, zvočniške enote so na zunaj kot nove!
Lahko ev. pride do resonance tudi, če bi pomotoma zamenjal faze?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe