Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katero spajkalno žico uporabljate?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2009 16:56    Naslov sporočila: Katero spajkalno žico uporabljate? Odgovori s citatom

Vprašanje za vse, ki radi spajkate... Zanima me, katero spajkalno žico uporabljate? Je bolje s flux-om, brez fluxa, s svincem, brez svinca itd.?
Razpišite se. Smile

Jaz uporabljam STANNOL 60%Sn, 38% Pb in 2% Cu cin, ki vsebuje flux.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 00:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

75 pogledov in noben odgovor? Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 01:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
Za spajkanje nesignalnih delov 0.5mm omenjene spajke z fluxom. Spajkanje je pravi užitek, loti lepi svetleči, mogoče za odtenek preveč fluxa... uh že kompliciram.
Za signalne povezave wbt na prvem mestu ker ima nisko tališče, cardas solder ima podobno tališče vendar je zvok precej temen, in počasen če se smem tako izrazit. Mundorf silver gold ima višje tališče in loti so včasih problematični saj je tud barva oksidirajoče siva...nič kaj privlačna. Še višje tališče ima ETI silver spajka ki ima malenkost čistejšo barvo, vendar skoraj neprimerna za občitljive spoje (nežni konektorji, vtikači..) , ker potrebuje visoko tališče.
Naj še ponovno povdarim. Cinanje z wbt solderjem pri previsoki temperauri naredi zvok temen počasen, enostavno ubije glasbo podobno kot cardas.
Eti da najsvetlejši in naspidiran zvok, mundorf je nekje zlata sredina, wbt pa najbolj umirjen med srebrnjaki.
Marsikdo se bo tu nasmehnil in rekel, ta pa res sliši travo rast. Bom pa samo rekel nekdo je imel čas in voljo to preiskusit.Wink
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... prislanjam skledico.

Kaj je flux?
In kje se sploh dajo kupit cardasovi, mundorfovi cini - oz srebro za lotanje?
Veramem, da večina postori te "malenkosti" z navadnim cinom - iz tiste trgovine z debelim katalogom. In da bi nam te informacije prišle kar prav.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na moji piše sn 60,pb 38 cu 2.ampak da povem po pravic pojma nimam kaj to pomen.za moje vintage receiverje je ok. Laughing

pa najbrž je boljša kot tista pred 30 in več leti. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Davor, zanimiva opažanja. Kje si pa dobil vse te žice?

Včeraj sem ravno malo bral o silver solder in jih je ogromno pohvalilo ravno Cardas, ki naj bi bila najbolje zveneča spajkalna žica. Precej so pohvalili tudi Wonder solder in pa WBT.
Mene pri trenutni spajki moti le to, da ima preveč flux-a in potem taka lepa vezja izgledajo kot da bi nekdo po njih bruhal, ker se flux preveč razlije...
Imaš kaj izkušenj z lead free spajko? Jaz imam recimo ETI srebrno spajko in je PITA. Precej netekoča, ne stopi se v trenutku. Confused Še dobro, da jo imam samo 10m. Sem pa včeraj naročil 3m Mundorf silver/gold za pokušino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam tole,eno 500g rolco ! Laughing

LINK
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabljam navadni "radio" cin.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ETI na poti signala, drugod navaden cin.
Tudi zato, ker uporabljam Eichmann SB činče in srebrno žico v teflonu in se vse skupaj lepo ujema.

Namesto fluxa raje dam prej na zahtevnejše spoje kapljico staromodne, zelo čiste kolofonije za godala, ki jo vedno lahko spravim dol z alkoholom, če malo preveč steče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2009 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matjaz z je napisal/a:
... prislanjam skledico.

Kaj je flux?
In kje se sploh dajo kupit cardasovi, mundorfovi cini - oz srebro za lotanje?
Veramem, da večina postori te "malenkosti" z navadnim cinom - iz tiste trgovine z debelim katalogom. In da bi nam te informacije prišle kar prav.

Lp


Kaj je flux?

Razne Cardas, Mundorf, ETI, Wonder,... spajke se dajo dobiti na eBayu. Jaz sem ravno včeraj za malo experimentiranja naročil Cardas Quad in Wonder Silver solder pri temu prodajalcu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2009 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Škoda da nisi naročil Mundorf supreme ... probaj še to.

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2009 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naročil sem Mundorf Silver/Gold iz UK. Je ta precej slabša od Supreme?

Mi odgovoriš na zgoraj(v prejšnjem postu) zastavljena vprašanja? Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za malo igračkanja Cool

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe