Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

hifi miza
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 15:53    Naslov sporočila: hifi miza Odgovori s citatom

Pri znanem ljubitelju dobrega zvoka sem opazil, da uporablja za mizo, na kateri ima izvor zvoka kar stari "štender" šivalnega stroja iz gusa (litine). Ima kdo izkušnje s čim podobnim, kako se obnese?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam vedno na zalogi dve ali tri Ikea Lack mizice. Sem se jih navadil že iz 80tih, ko jih je priporočal Linn za svoj gramofon. Uporabne tudi tako da iz njih sestaviš rack. To je verjetno najcenejša varianta za HiFi mizo, za ta denar pri finite elemente ne dobiš niti vijaka, verjetno je celo poštnina za njihov katalog dražja.
Te mizice so verjetno boljša varianta kot karkoli drugo, kar bi se lahko našlo doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nomad je napisal/a:
Jaz imam vedno na zalogi dve ali tri Ikea Lack mizice. Sem se jih navadil že iz 80tih, ko jih je priporočal Linn za svoj gramofon. Uporabne tudi tako da iz njih sestaviš rack. To je verjetno najcenejša varianta za HiFi mizo, za ta denar pri finite elemente ne dobiš niti vijaka, verjetno je celo poštnina za njihov katalog dražja.
Te mizice so verjetno boljša varianta kot karkoli drugo, kar bi se lahko našlo doma.


Heh, ravno danes sem kupil Lack mizice z namenom, da si sestavim rack... Poanta pri teh mizicah je, da so narejene iz materiala podobnega "torlyte-u", ki ga npr. pri svojih stojalih uporablja Russ Andrews (in seveda za to mastno računa) - so izredno lahke in pa zelo trdne. Cena - 7,99 EUR na kos... Very Happy

nomad: če ni skrivnost, kako si sestavil rack? Se da plošče žagati ali "razpadejo"? Vijačeno/lepljeno? Špice (ali podobno)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaka slika teh mizic ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.google.si/search?hl=sl&um=1&q=lack%20table&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw

Je to mišljeno to? Mene spet daje želja po nečem nove. To sploh ni dobro.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 00:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno to, kar vrže ven gugl. Ikea Lack "side-table" (v vseh mogočih barvah).

Enako dobra varianta je bila Ikea Corras - vendar se je na žalost ne dobi več (vsaj jaz je nisem našel)...

Evo en primerek uporabljene kot hi fi rack...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 02:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O tole pa dobro izgleda..

Moram pohvalit inovativno in cenovno ugodno rešitev.

Mogoče bom celo "spizdil" idejo in si omislil rack v walnut variaciji:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Doma imamo precej teh mizic, pa ne vidim v njih nobene stabilnosti, sploh. Confused

Kako prišravfaš kake nogice v to? Jaz sem imel gor začasno hi-fi, pa je bilo grozno. Prelahko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Doma imamo precej teh mizic, pa ne vidim v njih nobene stabilnosti, sploh. Confused

Kako prišravfaš kake nogice v to? Jaz sem imel gor začasno hi-fi, pa je bilo grozno. Prelahko.


Lahko uporabiš posebno vgrezno matico z navojem, ki se zabije v nogico... Ne vem, ali imam kako sliko... Če ne bo našel nihče drug, jo bom slikal in dal gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poznam pohištvo in okovje, res je da nisem probal, ampak noga je velika cca 6x6 cm in notri je ta material o katerem govorite, in vem na kaj bi se ta matica prijela. Govorim seveda če bi odrezal nogo.
Ikee imamo kar precej doma, in ko sestaviš stvar in uporabljaš tako kot mišljeno je je čisto fajn, ko pa kaj začneš šravftat pa vrtat pa ni nekega uspeha.

Vsekakor je pa za probat, se strinjam, sploh cenovno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Doma imamo precej teh mizic, pa ne vidim v njih nobene stabilnosti, sploh. Confused

Kako prišravfaš kake nogice v to? Jaz sem imel gor začasno hi-fi, pa je bilo grozno. Prelahko.


Pri nogah je treba biti pazljiv, da vijaki ne požro iverke in potem se ne da stabilno zategniti. Štos teh mizic ni toliko v stabilnosti (Linn je celo proporočal, da se noge ne zavijejo do konca, tako da ostane špranja - mizica se tako celo nagiba sem in tja), temveč v majhni masi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:

nomad: če ni skrivnost, kako si sestavil rack? Se da plošče žagati ali "razpadejo"? Vijačeno/lepljeno? Špice (ali podobno)?

Za rack sem skrajšal noge, točno tako kot na sliki. Noge odrežeš na pol, na zgornjem delu pa naviješ nov vijak in zaliješ z lepilom. Sedaj ga sicer nimam več, imam pa vedno na zlogi vsaj dve mizici, če kaj spreminjam ali testiram kakšno komponento. Plošče pa se ne dajo žagati, ker razpadejo. Uporabna pa je tudi samo zgornja plošča, za ojačevalce ali za na stensko konzolo.


Nazadnje urejal/a nomad Sob Dec 12, 2009 10:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Poanta pri teh mizicah je, da so narejene iz materiala podobnega "torlyte-u", ki ga npr. pri svojih stojalih uporablja Russ Andrews (in seveda za to mastno računa) - so izredno lahke in pa zelo trdne. Cena - 7,99 EUR na kos... Very Happy


Prednost tega material je v razmerju trdnosti in teže. Zgornja plošča se veliko manj zvija kot druge variante mediapank ali iverc, obenem pa ima majhno maso, zato se v njej ne zadržuje energija. Noge pa so bolj vikl vakl.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še par zadev iz Ikee, ki so uporabne za audio:

http://www.tnt-audio.com/accessories/ikea_hol_table_e.html

http://www.6moons.com/industryfeatures/ikea/ikea.html

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako bi se pa obnesle potem tiste manjše kot stojala za zvočnike? S kakšno predelavo, ima tu tudi kdo kakšne izkušnje? Ker meni bi dimenzija prišla kar prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe