Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zanimivo ohišje in sestava compa z Atom procesorjem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2009 19:27    Naslov sporočila: Zanimivo ohišje in sestava compa z Atom procesorjem Odgovori s citatom

Mogoèe sem malo èudno zastavil temo, vendar sem vam v bistvu hotel pokazat ohišje CBI-A6719, ki se mi zdi primerno tudi za vgradnjo kakšnega daca, preampa, napajalnika...

Ohišje samo je namenjeno vgranji Mini-ITX osnovnih plošè in že vsebuje napajalnik. Za 36€ se mi zdi, da je dober nakup. Sprednja plošèa je plastièna in vsebuje dvoje vratc - leva prekrivajo USB in zvoène prikljuèke, desna pa CD/DVD pogon.


Ostali deli so kovinski in z zunanje strani prevleèeni z nekakšno hrapavo folijo. Ta je dokaj obèutljiva na praske. No da ne bom preveè bluzil raje slike:

To so slike od samega ohišja. Jaz sem v njega vgradil 945GC osnovno plošèo z duo core Atom procesorjem in 1Gb rama. Namesto diska uporabljam kar USB kljuèek, na katerem je naložen Linux z namensko aplikacijo za Web pano (vrtenje reklam na LCD zaslonih). Bi se pa vse skupaj dalo uporabit za glasbeni strežnik... Vgrajen ventilator je dokaj glasen, tako da ga jaz pri domaèi uporabi kr izklopim. Bi pa v tem primeru Atomèku pasal kak veèji hladilnik, ker se kar dosti segreje. Ohišju sem odstranil zgornji nosilec DVD enote in predelal sprednje USB/audio prikluèke - da so obrnjeni na notranjo stran (zaradi firbcev in veèje varnosti USB kluèka).
Ĺ e slike po vgradnji:


Skupni znesek vsega materiala je cca. 130€...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2009 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimivo in cenovno zelo ugodno schalko. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2009 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nam še poveš kje se dobi to ohišje po ceni 36€?

Lp Aleš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 24, 2009 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Asbis d.o.o.. Lahko pa tudi jaz zrihtam s kakšnim popustom za èlane foruma...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe