Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup zvoĆØnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Zakaj pa se jutri nebi udeležil meetinga v Å kofji Loki, kjer bi dobil marsikakÅ”no informacijo, s sabo pa bom imel cel kup kablov in nekaj frsterkarije. Lahko te brez problema poberem, ĆØe želiÅ”. V ĆØem je problem s priklopom suba? NastaviÅ”, da je sub ON, priklopiÅ” koaksialca in to je to. Lahko pa jutr vzameÅ” Å”e Yamaho s sabo pa boÅ” sliÅ”al kako Å”pila s tistimi Bowersi.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na prednja stereo zvoĆØnika postavi boljÅ”e kable, kolikor ti paĆØ budget dopuÅ”ĆØa.

V BB imajo npr. dobre cene za VDH Clearwater (za tvojo Yamaho). Tisti denar, ki bi ga porabil za nakup srednje kvalitetnih kablov za zadnje zvoĆØnike pa raje investiraj v kabel za center, na zadnje zvoĆØnike pa daj neka j***a. Za zaĆØetek bo to zadostovalo.

Kaj pa Kimber pri Daretu (Intek)?

Verjetno kablov ne boÅ” terminiral, pa ti vseeno priporoĆØam, da jih vsaj polotaÅ”. Kovina rada oksidira, kar precej spremeni karakteristike kabla (vem kaj govorim, izkuÅ”nje paĆØ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom morda malce "Ŕpilferderber", pa vseeno!
Je že res, da kabli niso nepomembna stvar, a vseeno imajo "le" to nalogo, da relativno Å”ibek tok s ferÅ”terkerja s ĆØim manj izgubami pripeljejo do zvoĆØniÅ”kega terminala(ĆØe govorimo o zvoĆØniÅ”kih).
Dokler ne pridemo zares do vrhunskega razreda naprav, pa verjemite, da to nalogo ĆØisto spodobno opravi en malce debelejÅ”i bakren kabel, ki ga v kakem BB dobite za najveĆØ 2,5ā‚¬/m. Cool
Pa ĆØe pri viÅ”jem razredu veliko zavisi od tega, kakÅ”no muziko kdo posluÅ”a.Za kak rave ali heavy metal je jasno, da so to izrazito zvokovno nezahtevne zvrsti zaradi katerih se niti ne izplaĆØa ne vem koliko investirati.DodaÅ” en sub, pa je!Pa seveda kable kot sem jih zgoraj omenil. Zares pravi audiofili so obiĆØajno tako tudi zbiratelji klasiĆØne in akustiĆØne glasbe, ker samo z njo njihova vsaj 10 000ā‚¬ vredna oprema pride do izraza.
In znotraj takega budgeta se potem najde tudi cca 10% za razne kable.
Moje mnenje, lahko pa, da so tudi drugaĆØna...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Bom morda malce "Ŕpilferderber", pa vseeno!
Je že res, da kabli niso nepomembna stvar, a vseeno imajo "le" to nalogo, da relativno Å”ibek tok s ferÅ”terkerja s ĆØim manj izgubami pripeljejo do zvoĆØniÅ”kega terminala(ĆØe govorimo o zvoĆØniÅ”kih).
Dokler ne pridemo zares do vrhunskega razreda naprav, pa verjemite, da to nalogo ĆØisto spodobno opravi en malce debelejÅ”i bakren kabel, ki ga v kakem BB dobite za najveĆØ 2,5ā‚¬/m. Cool
Pa ĆØe pri viÅ”jem razredu veliko zavisi od tega, kakÅ”no muziko kdo posluÅ”a.Za kak rave ali heavy metal je jasno, da so to izrazito zvokovno nezahtevne zvrsti zaradi katerih se niti ne izplaĆØa ne vem koliko investirati.DodaÅ” en sub, pa je!Pa seveda kable kot sem jih zgoraj omenil. Zares pravi audiofili so obiĆØajno tako tudi zbiratelji klasiĆØne in akustiĆØne glasbe, ker samo z njo njihova vsaj 10 000ā‚¬ vredna oprema pride do izraza.
In znotraj takega budgeta se potem najde tudi cca 10% za razne kable.
Moje mnenje, lahko pa, da so tudi drugaĆØna...


Se pridružujem tvojemu mnenju! Le tistih 10% bi lahko raztegnili vsaj na 50% Smile. PS: jaz sem za kable dal veĆØ kot za ojaĆØevalec in veĆØ kot za CDP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Å”e nekaj, ko se ravno omenja rock in heavy metal. Za to zvrst obstajajo odliĆØni kabli Cable Talk, ki se jih je vĆØasih dalo dobiti pri DuÅ”anu na Vrhniki (podjetje EIS d.o.o.) http://www.eis.si/.

Gre za to, da delujejo kot nekakÅ”en loudness filter, nekoliko poveĆØajo base, ki pa postanejo za odtenek bolj ohlapni. Kitara ima veĆØ telesa, bas boben globji izzven. Predvsem priporoĆØam za tiste sisteme, ki delujejo malce tanjÅ”e ali pa so presuhi. Seveda pa kabli kolorirajo neznatno in ne bodo naredili ĆØuda, kadar je sistem v osnovi zgreÅ”en. Kabli niso dragi, njihov "top of the tops" biwire (dvojni) kabel sem v akciji dobil za 100ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti kabli pa bi mene zanimali.
Bom pisal lastniku trgovine ĆØe ima mogoĆØe Å”e kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZvoĆØniki, zvoĆØniki in Å”e enkrat zvoĆØniki!Vsaj do neke doloĆØene meje je to edini pravi tuning celega sistema!VĆØasih je veljalo, da mora polovica budgeta iti v boxe, polovica pa v vse ostalo.OK, morda ĆØisto tako veĆØ ni, a hudo drugaĆØe pa tudi ne!
Za povrhu Å”e dilema:ali majhni prednji zvoĆØniki+subwoofer ali pa eni konkretni samostojeĆØi, ki producirajo tudi brez suba dovolj basa.Sam sem pripadnik slednjega, subwoofer imam le na PC-ju.
ƈe ima glavni box frekvenĆØno podroĆØje pri -3db tja do kakih 35Hz, res ni nobene potrebe Å”e po dodatni kiÅ”ti!ƈe svoje Klipsche naÅ”opam bolj konkretno, pa poprej na receiverju dvignem Å”e frekvence pod 60Hz za par db(niti ne do konca!), potem se vpraÅ”aÅ”, ali bi ti zavarovalnica plaĆØala Å”kodo za poruÅ”eno bajto zaradi prehudih basov!In hitro znižaÅ” jakost! Laughing
Pa subi in kabli gor ali dol!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem se najprej odloĆØil za zvoĆØnike, zaj pa bom na podlagi tega gradil naprej.

Dal sem 550ā‚¬ za nove. Dodal bom Å”e okoli 50ā‚¬ za zvoĆØniÅ”ke kable, okoli 50ā‚¬ za interkonekt ter okoli 300,400ā‚¬ za rabljen ojaĆØevalec. Pa padem v tisti recept Smile

Hej, ĆØe gredo zvoĆØniki do 35Hz potem se res ne rabi nizkotonca.

Moji imajo podatke

Frequency range -6dB at 42Hz and 50kHz
Frequency response 49Hz - 22kHz Ā±3dB on reference axis

V veĆØini posluÅ”am rock komade, ter metal.. Imam dokaj Å”ibak reciever, base pritisnem na +4dB, pa jih niti malo ne pogreÅ”am. ƈe pa navijem Diano Krall ali pa Patricio Barber pa imam basov res ogromno. Pa se govori o bookshelf zvoĆØniki brez suba.

Je pa res da je soba velikosti 3x4m. Pri veĆØji sobi je pa že fino imet floorstanderje, ali SUB.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 08:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa pri subu je potrebno res paziti.

ƈe imaÅ” zvoĆØnike s hitrim basom, potem pa v sistem postaviÅ” poĆØasen sub, bo to polomija.

Ni vedno fora v moĆØnih basih, bolj pomembno je, da basi subwooferja ustrezno dopolnijo base iz zvoĆØnikov. In to kar se da subtilno. V tem primeru bo uho prepriĆØano, da je bas del zvoĆØnega odra in bodo že majhne jakosti suba dovolj, da ustvarijo popolno zvoĆØno sliko. Tudi pri rock muziki.

PS (dobro posneti rock plati, ki ju uporabljam za test):
AC/DC - Stiff Upper Lip
Lynyrd Skynyrd - Twenty
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 09, 2008 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje, ne gledat hercov. Da doživiÅ” v domaĆØi sobi zdrave 40Hz moraÅ” imeti kar veliko sobo. Ne obremenjujte se z Å”tevilkami ampak posluÅ”ajte.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe