Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ipod touch ali walkman serija x?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 00:44    Naslov sporočila: ipod touch ali walkman serija x? Odgovori s citatom

Zivjo,

nisem vedel v katero izbo na forumu bi to dal...

Torej, odlocam se za nakup novega multimedijskega predvajalnika. Sicer imam doma ipod video, sem se odlocil malo nadgraditi zadevo, saj sem dost obseden z raznimi gadgeti.
Vsekakor mi ni pomembna samo kvaliteta zvoka. Tukaj verjetno Sony zmaga, saj ima tudi prilozene slusalke veliko boljse. Ce ima Apple iste kot pri videu so cist za en drek.

Naredil sem tudi nekaj domace naloge in malo pobrskal po netu. Dobil sem tudi nekaj feedbacka od uporabnikov toucha, medtem ko sonyja na zalost nima noben od poznanih...

IPOD TOUCH:

ima odlicen browser, gmail aplikacijo, preverjeno podpira eduroam, kar mi je zelo pomembno. Ostalih prednosti pred sonyjem ne najdem. Oblika mi je kar konkretno slabsa, saj mi tanke stvari niso vsec. Dobro, meniji so odlicni in tudi applova pregovorna odzivnost vmesnika je super.

SONY WALKMAN X1050:

baje ima slab browser, nima dodatnih aplikacij, ne vem ce podpira eduroam. Ima veliko boljsi zaslon (OLED vs LCD), ne vem kako je z odzivnostjo menijev in podobnim.

Ali morda kdo ve, kje bi lahko sprobal Sonyja? Da bi ga malo prijel v roko in podobno. Zaenkrat se bolj nagibam k Applu, predvsem zaradi dodatkov. Kaj se obeta kaj v prihodnosti? Ne mudi se mi zelo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 06:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Mislim da je glavna prednost Ipod Toucha pred Sonyem programska oprema.
Itunes store z preko 60000 programi za iPhone in Touch je prednost o kateri lahko druge firme samo sanjajo. Da ne govorim o glasbi,filmih.....
Drugače pa zna imet Sony z oled zaslonom boljšo zdržljivost baterije,pa mogoče tudi boljši zvok (tradicionalno pri Sony). Kar se tiče uporabniškega vmesnika in zaslona na dotik je sigurno Apple daleč v prednosti. Mi gre včasih prav na smeh,ko kje preizkusim kakšen drugi gsm ali predvajalnik z zaslonom na dotik. Totalno neuporabno,pa vmesniki za bruhat.... Kaj pa spomin? Bi ti na Sonyu 16GB zadostovalo??? Jaz imam na Iphone 16gb zkozi polno,pa na iPodu 80gb tudi. Mi je enostavo premalo. Touch ima vsaj 64gb.....

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 28, 2009 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem o podobnem razmišljal, ampak na koncu sem ugotovil, da pač.. nič zame ne obstaja. Zdaj pa imam Meizu mp3 predvajalnik ter HTC Tytn II (Win mobile FTW.).

Nekateri sošolci pa so bili z svojim iPodom ZELO zadovoljni. Meni se je sicer zdel ql, ampak te stvari z malim zaslonom so neuporabne za browsanje.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Panamajack



Pridružen/-a: Tor Sep 2009 13:17
Prispevkov: 2
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Doma imamo en iPod Touch prve generacije in en iPhone 3G in si skoraj ne predstavljam, da bi potreboval drugo napravo. Za maile je krasna, kaj na netu na hitro pogledat je tudi čudovito, da o programih sploh ne govorim, ker jih je ogromno in vsaj 10 jih je tudi res uporabnih. Malo pogrešam GPS in telefon, samo bi slednje verjetno preveč motilo kakovost zvoka. Edino kar je treba res narediti, je zamenjati neudobne slušalke, a je že za 100€ moč dobiti zelo spodobne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,

hvala za nekaj odgovorov. Verjetno bom nabavil ipoda. Odtehtajo predvsem aplikacije in pregovorno odziven vmesnik. Prostora bo dovolj, saj ga kupujem predvsem za vsakodnevne migracije. Za dopust mam se vedno videota z 80 gb. Ce je se kaksen z walkmanom pa se tudi priporocam za mnenje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe