Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirc za cca 500€

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 02, 2008 20:45    Naslov sporočila: Integrirc za cca 500€ Odgovori s citatom

Katere integrirce priporočate v rangu 500€.
Lahko so novi, še raje rabljeni.

LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz bi ti priporocil Cambridge Audio Azur 640a in NAD C352.

seveda se moras sam odlocit, kaj ti je bolj vsec, kateri ti ima boljsi zvok. Tudi v tem cenovnem razredu imas kar nekaj izbire, sicer ne toliko kot malo visje (do 1000€), ampak vseeno. Ne kupuj hi-fija kot zemljice Wink za rabljeno opremo pa nimam pojma, ker nisem nic gledal (mogoce skoda ja) Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 03, 2008 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Za ta denar dobiš (rabljeno) recimo Primare, Audio Analogue, Rotel, NAD, Densen...
Počasi se bodo podobni oglasi znašli na straneh Audio Kontakt, med malimi oglasi in pa posebno ponudbo. Lahko pa enkrat svoj ojačevalec do mene pripeljes, da slišiva kako špila z mojimi zvočniki.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo izkušnje z Cyrus ojačevalci?
Predvsem Cyrus 3 ali Cyrus Straight Line. Po reviewih sodeč so super, zanima pa me, če ga kdo ima, ali ga je imel. Kakšni vtisi? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 07:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem Cyrusov CD player in lahko povem, da je bila odlična komponenta v svojem cenovnem razredu. Ojačevalci Mission Cyrus so v osnovi zelo cenjeni, primerljivi z dražjimi NADi, Arcami, Talki itd. Gre pa za dosti tipičen "angleški sound". Nadgradnja Cyrusu bi bil lahko Naim.

Zanimivo je to, da se je v Big Bang (Ljubljana), ki je bil svoje čase zastopnik Cyrus za Slovenijo, dalo dobiti komponente bistveno ceneje, kot so bile priporočene cene s strani proizvajalca.


Cyrus 6VS2

Mali Cyrus v audiofilskem smislu krepko povozi Yamaho, Onkyo, HK itd., vendar moraš biti previden pri izbiri zvočnikov. Za moj okus bi Cyrusa sparil z nekoliko mehkejšimi zvočniki, mislim da bi mu ustrezal kak mali PMC.

Pri Cyrusu močno priporočajo, da ima vsaka komponenta svoj Power Supply (PSX, PSX-R), ki deluje kot nekakšen filter el. toka. Vsi testi so pokazali, da naprava zvokovno močno dvigne nivo performanse, cena pa je temu ustrezna.

O Cyrusu torej vse najboljše ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 07:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, to pa potem ne vem kako bi šlo...

Imam zvočnike ki so kar balansirani, so pa malo trši na visokem koncu(kovinski visokotonec).

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem je težava v tem, da nimaš na ojačevalniku nikakršnih filtrov v smislu loudness ipd. Zvoka si torej ne moreš nastaviti, mislim pa, da niti ni problem v visokotoncu, prej v srednjetoncu, ki ne sme biti kričeč.

Seveda pa velja zadevo preizkusiti. Teorija tu dostikrat pade v vodo.

Pa še v oko ti more sesti Smile. Cyrus je čudna živalca, zgleda malo hecno - ozek in globok. Prodajal sem svoj CDP in je bil nek možakar totalno zapaljen, pa mi ga je razočaran prinesel nazaj. Ženi ni bil všeč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kje pa se dobi tega Cyrusa? Trancedeejay, ali se da s tabo kaj zmenit, mene matra ze odkar sem se zacel zanimat za hi-fi. Cyrus... Kje v sloveniji torej? Ali bi se ga dalo spariti z dynaudio zvocniki?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Majdič v Avstriji (Celovec). Matej (trancedeejay) ti bo znal točno povedat, mislim da mi je pravil, da je bil v Celovcu. Pojdi pogledat v BB (Ljubljana), morda se jim valja kak kos po omarah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno se 2 Cyrusa prodajata na bolhi. Preveri.

PS: Iz fotografij je razvidno, da ima ojačevalec tiste čudne angleške konektorje za zvočniške kable. Če kdo rabi, jih imam doma nekje (4 rdeče in 4 črne). Te konektorje uporabljajo po moje le še aristokrati (vsaj veš, da ima ojačevalec modro kri).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Majdič ga zagotovo ima oz. vsaj nazadnje je bil cel sistem s Cyrus komponentami. Pri Majdiču mi gre pa na živce ko imajo (vsaj pri kablih) pogosto drugačne cene kot v računalniku, je pa tam marsikaj za videt od komercialne robe do sistemov višjega ranga. No, bomo danes še kakšno rekli.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HairwayToSteven



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:57
Prispevkov: 15
Kraj: Ravne na Kor.

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Straight line-a prodajam jaz. Ker se v tej temi za Cyrus-e zanimata dva:
180 EUR, zadnja in fair cena (z zvočniškimi kabli, konektorji in orig. navodili). Je lepo ohranjen in tehnično brezhiben! Fotografije in kontakt tu v malih oglasih (in bolhi).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HairwayToSteven je napisal/a:
Straight line-a prodajam jaz. Ker se v tej temi za Cyrus-e zanimata dva:
180 EUR, zadnja in fair cena (z zvočniškimi kabli, konektorji in orig. navodili). Je lepo ohranjen in tehnično brezhiben! Fotografije in kontakt tu v malih oglasih (in bolhi).

LP


No Zed Leppelin, potem pa iz prve roke lahko poveš, kakšen se ti zdi zvokovno Cyrus.

BTW: ko smo že pri Zepplinih in ker ne smem objaviti naslova zaradi ilegalnega downloada samo namig. Na "The Pirate Bay" imate torrent s komplet njihovo diskografijo v FLAC formatu. V Search engine skopirajte "LED ZEPPELIN Complete Studio Recordings(10CD)". Odločitev je vaša Smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HairwayToSteven



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 21:57
Prispevkov: 15
Kraj: Ravne na Kor.

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 07, 2008 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
HairwayToSteven je napisal/a:
Straight line-a prodajam jaz. Ker se v tej temi za Cyrus-e zanimata dva:
180 EUR, zadnja in fair cena (z zvočniškimi kabli, konektorji in orig. navodili). Je lepo ohranjen in tehnično brezhiben! Fotografije in kontakt tu v malih oglasih (in bolhi).

LP


No Zed Leppelin, potem pa iz prve roke lahko poveš, kakšen se ti zdi zvokovno Cyrus.

BTW: ko smo že pri Zepplinih in ker ne smem objaviti naslova zaradi ilegalnega downloada samo namig. Na "The Pirate Bay" imate torrent s komplet njihovo diskografijo v FLAC formatu. V Search engine skopirajte "LED ZEPPELIN Complete Studio Recordings(10CD)". Odločitev je vaša Smile.



O zvoku ne bi rad kaj preveč filozofiral. Če bi lahko delal primerjave večih parov zvočnikov z večimi ojačevalci, bi lahko podal kakšno oceno (se pravi moje mišljenje). Zamenjal mi je NAD-a in mi je boljši... .Tako pa: za ta denar, s pravim parom zvočnikov-verjetno se ne vem kaj boljšega ne dobi (ali pač?).

Sam sem ga imel priklopljenega na samostoječe Mission-e. Če mi zvok ne bi bil všeč, verjetno ne bi sedaj imel Cyrus končno (no, to je tudi razlog, da ga prodajam).


p.s.besedne premetanke ti ne delajo težav Cool. Nisem ravno neki LZ fan, bom pa malo podownloadal, par komadov mi je bilo res včasih kar všeč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe