Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Obnova stanovanja: katere kable in vtiĆØnice (230V)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2023 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eminent je napisal/a:
Kar sem jaz tega probal, kabel od vrovalke do vtiĆØnice ne vpliva kaj dosti, kot tudi ne sama zidna vtiĆØnica. Je Å”koda tja denar metat.




Stenska vtiĆØnica ima precejÅ”en vpliv na kvaliteto zvoka, absolutno se izplaĆØa investicija v posrebreno stensko vtiĆØnico kot je to npr. VIAUDIO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2023 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri obnovi si je pametno izdelati gnezda z veĆØ vtiĆØnicami v izogib razdelilnim letvam, izberite priznane firme, kot kakÅ”en Schneider, Legrand ali MerlinGerin. Meni je vÅ”eĆØ Wago tip zakljuĆØevanja, vijaĆØenje v par mesecih dovoli Å”e pol obrata zategovanja.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Eminent



Pridružen/-a: Sre Jul 2022 21:29
Prispevkov: 11
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2023 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audioveteran je napisal/a:
Eminent je napisal/a:
Kar sem jaz tega probal, kabel od vrovalke do vtiĆØnice ne vpliva kaj dosti, kot tudi ne sama zidna vtiĆØnica. Je Å”koda tja denar metat.




Stenska vtiĆØnica ima precejÅ”en vpliv na kvaliteto zvoka, absolutno se izplaĆØa investicija v posrebreno stensko vtiĆØnico kot je to npr. VIAUDIO.


ƈe ti tako praviÅ”, naj ti bo, po mojem ni, in joztom podeli spodaj odliĆØen nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Eminent



Pridružen/-a: Sre Jul 2022 21:29
Prispevkov: 11
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2023 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
Hvala za odgovore.

davor281: vpraÅ”anje je popolnoma na mestu in popolnoma razumem na kaj ciljaÅ”. Seveda je vseeno ali razdeliÅ” fazo na dva dela pred ali po varovalki (v naÅ”i elektro omarici). Seveda ima ta faza tudi obiĆØajnem smrtniku nedostopno varovalko od lokalnega elektro ponudnika.

Zelo enostavno, morda kaj pripomore, da imaÅ” HIFI na svoji fazi, ĆØe pa imaÅ” na tej fazi preko druge varovalke vezan Å”e pralni stroj, nisi kaj dosti naredil (seveda ko pralni stroj dela).

Hvala za nasvete. Bom dal nek malenkost boljÅ”i oklopljen 2,5mm kabel in je stvar reÅ”ena, ne bom pa pretiraval. Na svoji fazi se bo na žalost moral hifi deliti s trofazno toplotno ĆØrpalko.

lp, anze


Ne se zaradi tega koliko drugih porabnikov je priklopljeno na isto fazo. Jaz sem vĆØasih imel enofazni dovod in tudi ĆØe sem imel veĆØino naprav vklopljenih, od frižiderja, klime do pralnega stroja, je zvok zmerom bil isti. Nenavadno je bilo edino to, da je bil zvok boljÅ”i zjutraj nekje do 11h, potem popoldne med 15 in 19, po 20h pa ni bilo veĆØ za posluÅ”at.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2023 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eminent je napisal/a:
anzec je napisal/a:
Hvala za odgovore.

davor281: vpraÅ”anje je popolnoma na mestu in popolnoma razumem na kaj ciljaÅ”. Seveda je vseeno ali razdeliÅ” fazo na dva dela pred ali po varovalki (v naÅ”i elektro omarici). Seveda ima ta faza tudi obiĆØajnem smrtniku nedostopno varovalko od lokalnega elektro ponudnika.

Zelo enostavno, morda kaj pripomore, da imaÅ” HIFI na svoji fazi, ĆØe pa imaÅ” na tej fazi preko druge varovalke vezan Å”e pralni stroj, nisi kaj dosti naredil (seveda ko pralni stroj dela).

Hvala za nasvete. Bom dal nek malenkost boljÅ”i oklopljen 2,5mm kabel in je stvar reÅ”ena, ne bom pa pretiraval. Na svoji fazi se bo na žalost moral hifi deliti s trofazno toplotno ĆØrpalko.

lp, anze


Ne se zaradi tega koliko drugih porabnikov je priklopljeno na isto fazo. Jaz sem vĆØasih imel enofazni dovod in tudi ĆØe sem imel veĆØino naprav vklopljenih, od frižiderja, klime do pralnega stroja, je zvok zmerom bil isti. Nenavadno je bilo edino to, da je bil zvok boljÅ”i zjutraj nekje do 11h, potem popoldne med 15 in 19, po 20h pa ni bilo veĆØ za posluÅ”at.


To glede ur sem tudi jaz opažal v bloku, vendar nikoli nisem vedel ali je to drugaĆØno poĆØutje, manj zvoĆØne nesnage okolice ali dejansko Å”trom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Men se Ŕe zdej to zdi, pa smo u bajt, v bloku pa itak. Vcer zvecer neki stelam, premikam, potih, naglas, dosadno, tenko, ne igra. Dons zjutrej, evo spet mikrodinamika, odprto, ni mi jasn... ampak, zdej sem spocit, vcer zvecer pa nism bil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bemma, nikakor ne gre za provokacijo. VpraÅ”anje sem postavil, ker vem za primere, ko so ljudje dodelili ne samo linijo/varovalko posebej za avdio ampak celo fazo. ƈe se prav spomnim, si je nek entuziastiĆØni Japonec celo dal napeljat poseben dovod od trafo postaje do hiÅ”e posebej za avdio naprave.

Koliko to doprinese je stvar posameznika.

S staliÅ”ĆØa lagodnosti/varnosti, je nedvomno priporoĆØljivo imeti avdio naprave na posebni varovalki, koliko pa to doprinese zvoku ne vem. Avdiofilske varovalke - bom enkrat preizkusil, imam možnost uporabit linijo ki je samostojna, pa da sliÅ”imo...Javim...

Lp,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anzec - Tƈ tudi pri meni, trofazna. Pozimi je "hudiĆØ", v toplejÅ”ih dnevih pa jo lahko za "sweet hours" itak odklopiÅ” - njene varovalke ven vržeÅ”. Se pa mi poraja misel, kaj dela veĆØ Å”kode, Tƈ ali vezje in switchersko napajanje na elektronskem krmillju...

Lp,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas en elektriĆØni sekljalnik povzroĆØi da na TV zaĆØne slika zatikat in izginjati. Razen samega ropota, ki prihaja iz sekljalnika pa ni sliÅ”nih problemov na zvoku iz ojaĆØevalca (morda se ne sliÅ”i zaradi ropota). Sem pa sliÅ”al vpliv prižiganja fluorescentne cevi na zaĆØetku ko luĆØ utripa.

Iz mojih izkuÅ”enj je ponavadi svinarija ki jo naprava naredi na elektriki veliko manj problematiĆØna kot zvok ki ga proizvede. Je pa seveda odvisno kakÅ”ne naprave so in kako dobro napajanje imajo audio naprave.

BTW, a mi lahko kdo pojasne kaj je fora da te toplotne ĆØrpalke sredi noĆØi lavfajo? Morajo ogrevati tudi ponoĆØi? Grem sredi noĆØi po ulici pa povsod ropotajo toplotne ĆØrpalke, Å”e ponoĆØi ni veĆØ tiÅ”ina.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se poraba energije za ogrevanje objekta zmanjÅ”a. PonoĆØi je režim ogrevanja dve do tri stopinje nižji kot podnevi. ƈe se objekt preveĆØ ohladi, dobimo tki žagasti diagram ogrevanja. To je izrazito pri slabo izoliranem objektu. Kot npr pri avtomobilu tempomat proti stalnemu pospeÅ”evanju in zaviranju.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri dobro izoliranih klasiĆØno grajenih objektih se notranjost zelo malo ohladi in sploh ni potrebe po noĆØnem naĆØinu obratovanja.

Temperaturne izgube so enostavno izraĆØunljive.

PonoĆØi je elektrika cenejÅ”a (ĆØe imamo dvotarifni Å”tevec) in nekateri zato veselo ogrevajo - lahko tudi poviÅ”ajo temperaturo in nato v viÅ”ji tarifi ugasnejo, saj ima klasiĆØno grajena hiÅ”a kar nekaj akumulacije v zidovih.

Montažne hiŔe so druga zgodba.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot doma opažam dvomim da bi do jutra padlo za veĆØ kot 3Ā° v res pravem mrazu. Morda pa tudi ponoĆØi segrevajo vodo za ĆØez dan. Hvala za pojasnilo, da ne bomo preveĆØ zaÅ”li.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Pri dobro izoliranih klasiĆØno grajenih objektih se notranjost zelo malo ohladi in sploh ni potrebe po noĆØnem naĆØinu obratovanja.

Temperaturne izgube so enostavno izraĆØunljive.

PonoĆØi je elektrika cenejÅ”a (ĆØe imamo dvotarifni Å”tevec) in nekateri zato veselo ogrevajo - lahko tudi poviÅ”ajo temperaturo in nato v viÅ”ji tarifi ugasnejo, saj ima klasiĆØno grajena hiÅ”a kar nekaj akumulacije v zidovih.

Montažne hiŔe so druga zgodba.

1. Tƈ potrebujejo veĆØ ĆØasa kot recimo oljna peĆØ, da proizvede enako toploto, zato je smiselno, da ne deluje on off, da deluje na daljÅ”i režim

2. cena elektrike je seveda ponoĆØi cenejÅ”a(dvotarifno) , torej.. se ne veže samo na delovanje ĆØez dan ampak ĆØez celih 24h,
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2023 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Men se Ŕe zdej to zdi, pa smo u bajt, v bloku pa itak. Vcer zvecer neki stelam, premikam, potih, naglas, dosadno, tenko, ne igra. Dons zjutrej, evo spet mikrodinamika, odprto, ni mi jasn... ampak, zdej sem spocit, vcer zvecer pa nism bil.


NaÅ”e poĆØutje ima enormno vlogo tudi na drugih doživljajskih podroĆØjih.
Jaz sem pej nekaj lotal, pred tem pa cel kažin s tamalima in Å”e maĆØek je bil siten. Seveda sem pustil plastiko na Å”pici, tako da sem si naredil Å”e 5x veĆØ dela. Vedel pa sem, da bi moral preložiti na kakÅ”en drug dan, pa vseeno nisem Laughing
Dobro je, da sem testo za kruh zamesil že vĆØeraj...
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2023 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Men se Ŕe zdej to zdi, pa smo u bajt, v bloku pa itak. Vcer zvecer neki stelam, premikam, potih, naglas, dosadno, tenko, ne igra. Dons zjutrej, evo spet mikrodinamika, odprto, ni mi jasn... ampak, zdej sem spocit, vcer zvecer pa nism bil.


NaÅ”e poĆØutje ima enormno vlogo tudi na drugih doživljajskih podroĆØjih.
Jaz sem pej nekaj lotal, pred tem pa cel kažin s tamalima in Å”e maĆØek je bil siten. Seveda sem pustil plastiko na Å”pici, tako da sem si naredil Å”e 5x veĆØ dela. Vedel pa sem, da bi moral preložiti na kakÅ”en drug dan, pa vseeno nisem Laughing
Dobro je, da sem testo za kruh zamesil že vĆØeraj...


Se strinjam. Morda vpliva tudi kakÅ”na vlaga. Recimo zvok motorja v avtu mi gre vĆØasih res na jetra, saj je k en mlinĆØek, kdaj pa je sprejemljiv. Se mi zdi, da ko je veĆØja vlažnost, da ga bolje sliÅ”im in je teĆØen. Dvomim pa da se vlaga v stanovanju zelo spreminja? Ali paĆØ? Ker ĆØe se, je to morda glavni krivec, ki ga iÅ”ĆØemo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe