Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SamostojeĆØi(dvo) trosistemski zvoĆØniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pravite na glas.trgovino?bi se dalo tu kaj preiskusiti?
http://www.audio-serum.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Mislil je seveda razliĆØne modele.

Ko sem jaz predlagal Klipsch sem imel v misli veĆØje modele (saj je tudi naslov teme tak). Klipsch-i veĆØinoma ne blestijo v linearnosti, ampak veĆØji modeli se odkupijo z dinamiko.

Za bookshelfe bi jaz verjetno gledal ELAC-e (recimo DBR62).

imam premajhno kvadraturo za veĆØje modele,samo dobrih 14 kvadratov.mislim da bi jih samo preplaĆØal...

Jaz imam Ŕe manjŔo, pa imam 380mm basovec v 135l neto na vsaki strani.
Ne bi se branil veĆØjih zvoĆØnikov ali prostora (najbolje oboje). MogoĆØe sem nor, ampak 200mm v 75l preprosto ni bilo vedno dovolj zame.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
Kaj pravite na glas.trgovino?bi se dalo tu kaj preiskusiti?
http://www.audio-serum.si/


pred vsem, imaÅ” možnost posluÅ”anja....ĆØe si resen kupec, tudi, si isposodiÅ” ĆØez vikend....
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ico je napisal/a:
Kaj pravite na glas.trgovino?bi se dalo tu kaj preiskusiti?
http://www.audio-serum.si/


pred vsem, imaÅ” možnost posluÅ”anja....ĆØe si resen kupec, tudi, si isposodiÅ” ĆØez vikend....

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem kar premleval in preraĆØunal da ko bo ĆØas za menjavo starega marantza raje vzel stereo ojaĆØevalnik,ker mi posluÅ”anje glasbe pomeni veĆØ kot gledanje filmov,za te bi pa raje vzel en kvaliteten soundbar bose ali yamaha sta kar visoko ocenjena...Bi bila ta varjanta za srednje zahtevnega posluÅ”alca dobra?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
NaĆØeloma so, kar se mene tiĆØe. ƈe je prostor, da jih postaviÅ” tako kot je treba.
Niso pa vsi samostojeĆØi trosistemci enaki, tako da je težko odgovoriti.

Ker že omenjaÅ” ponesreĆØen nakup me zanima kaj je pravzaprav problem, da morda vidimo ali bo to kaj reÅ”ilo. Ne vem zakaj bi drugaĆØe potem vse to omenjal.

prodajalec mi je svetoval da za moj marantz sr 4200 bi bile najbol primerne indiana line tesi 261,razoĆØaranje pa zato ker ni bilo fer ker jih je imel priklopljene na ojaĆØevalec viÅ”jega ranga 2000-3000eur in je vedel da bodo na mojem marantzu ĆØisto drugaĆØe igrali(lajka je lahko naÅ”ponati)
P.S. sedaj mi pa ponuja ta komplet a se ne bom Ŕe enkrat opekel
zapisal je,za vaÅ” receiver svetujemo zvoĆØnike z mehkejÅ”im zvokom in boljÅ”o odzivnostjo na celotnem frekvenĆØnem obmoĆØju. S Klipsci bo zvok kot na tranzistorju,
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/hi-fi-zvocniki/triangle-zvocniki/triangle-borea/triangle-borea-br03-oreh/
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/hi-fi-zvocniki/triangle-zvocniki/triangle-borea/dolby-atmos-zvocnik-triangle-borea-dolby-atmos-zvocnik-triangle-borea-bra1-oreh/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Karkoli že. Sprobaj doma, da ne bo te dileme.
Prostor ima veĆØji vpliv kot ojaĆØevalec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Karkoli že. Sprobaj doma, da ne bo te dileme.
Prostor ima veĆØji vpliv kot ojaĆØevalec.

verjetno je tudi problem v postavitvi ,ker veĆØina ĆØasa posluÅ”am vzporedno z zvoĆØniki ,ker na žalost nimam druge izbire v manjÅ”i sobi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pomeni manjÅ”a soba? In kaj pomeni vzporedno z zvoĆØniki? Kaj pa sluÅ”alke?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ico, poglej primer polarnega grafa nekega zvoĆØnika kot je npr. https://dl.dropboxusercontent.com/s/15kz3qfgbkmtmsm/Arendal%201961%20Bookshelf_360_Horizontal_Polar.png?dl=0

ZnaÅ” razbrati, kaj boÅ” sliÅ”al na recimo 60, 70 ali 80 stopinjskem kotu iz osi zvoĆØnika?

Kar je veĆØ kot 20 stopinj kota izven osi zvoĆØnika iz tega primera je že slabo. Poanta je, da si zvoĆØnike usmeri na mesto posluÅ”anja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Ico, poglej primer polarnega grafa nekega zvoĆØnika kot je npr. https://dl.dropboxusercontent.com/s/15kz3qfgbkmtmsm/Arendal%201961%20Bookshelf_360_Horizontal_Polar.png?dl=0

ZnaÅ” razbrati, kaj boÅ” sliÅ”al na recimo 60, 70 ali 80 stopinjskem kotu iz osi zvoĆØnika?

Kar je veĆØ kot 20 stopinj kota izven osi zvoĆØnika iz tega primera je že slabo. Poanta je, da si zvoĆØnike usmeri na mesto posluÅ”anja.

uf hvala ja za tale graf se mi je zdelo ja da bom na modrem polju,stereo sta na komodi proti pojstelji,moje sediÅ”ĆØe za raĆØunalnikom pa mi žal postavitem omogoĆØa le da sedim vzporedno z njima skoraj da 90Ćæ jah tako žal omogoĆØa postavite v enosobnem stanovanju.vsekakor pa vem da mora bit vse skupaj proti posluÅ”atelju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klipsch



Pridružen/-a: Pon Mar 2022 8:46
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2022 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo sem nov na forumu sicer ga precej redno prebiram zanima me ico kaj si kupil ker sem imel tudi sam precej neprijetnih izkuŔenj z raznimi vrlimi prodajalci hifi opreme lp
_________________
Gt350
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2022 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Ico, poglej primer polarnega grafa nekega zvoĆØnika kot je npr. https://dl.dropboxusercontent.com/s/15kz3qfgbkmtmsm/Arendal%201961%20Bookshelf_360_Horizontal_Polar.png?dl=0

ZnaÅ” razbrati, kaj boÅ” sliÅ”al na recimo 60, 70 ali 80 stopinjskem kotu iz osi zvoĆØnika?

Kar je veĆØ kot 20 stopinj kota izven osi zvoĆØnika iz tega primera je že slabo. Poanta je, da si zvoĆØnike usmeri na mesto posluÅ”anja.

Imam nasvet zate --aleksander44 -
kadar svetujeÅ” - si TI tisti, ki zna grafe, Ti si tisti, ki s skupkom svojih znanj ponudi reÅ”itev. Rezultat svetovanja naj bo vsaj smer v kateri iskati, ĆØe že nimaÅ” imena, modela..
Živa farsa je stisniti laika v kot z grafi.
Poleg tega, da laiku (pa niti meni, ki nisem ravno od vĆØeraj) itak NIƈ ne povejo kako se bo to sliÅ”alo na domu na tistem ojaĆØevalcu.
V razmislek:
Obstaja precej studijskih modelov malih aktivnih zvoĆØnikov, ki so na meritvah luĆØka. Niso pa primerni za domaĆØe posluÅ”anje. No, velikokrat niti za studijsko delo. Nekaj se jih proda samo zaradi meritev.
Razlog je v tem, ker se posluÅ”a z uÅ”esi, ne z oĆØmi.

Primer je Bowers, kjer modeli izpred 30+ let pokosijo nove serije z grafi kot bi jih z ravnilom, novi grafi so pokveka napram starim - ko posluŔaŔ pa je ravno obratno.

Brez grafov ne gre, brez smiselne razlage ki jih spremlja tudi ne. Predvsem pa en sam graf brez kompletne forenzike ne pomeni prav niĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2022 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@sullly ZgreÅ”il si kaj je želel s tem grafom povedati. Bistvo je da veĆØina zvoĆØnikov ni narejena za posluÅ”anje pod kotom 90Ā° in ne bodo zveneli dobro pa so lahko Å”e tako dobri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 03:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@sullly ZgreÅ”il si kaj je želel s tem grafom povedati. Bistvo je da veĆØina zvoĆØnikov ni narejena za posluÅ”anje pod kotom 90Ā° in ne bodo zveneli dobro pa so lahko Å”e tako dobri.

Kdo pri zdravi pameti ima zvoĆØnike tako, da je kot 90 stopinj? Pomeni da sta zvoĆØnika v ravnini s posluÅ”alcem levo in desno obrnjena nazaj.

Pa ni to edini razlog zakaj sem to pisal.
NaÅ” vrli --aleksander je že pred tem na osnovi enega grafa odsvetoval klipÅ”ev zvoĆØnik, ki je prodajna uspeÅ”nica po celem svetu. Vse kar je prav - brez posluÅ”anja na osnovi enega grafa ..
Glavni razsodnik je uho in ne graf.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 4 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe