Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ProÅ”nja za pomoĆØ pri nakupu sistema - cca 5 k EUR
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2022 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Dac bi bil pa lahko RME ADI-2 FS.
Sicer imam fetiÅ” na oldskul dace, ampak ta me je prepriĆØal. Ares-2 me ni. Za jurja dobiÅ” ogromno, tudi room correction.


Veliko je v sinergiji. Jaz sem si lastil oba kar nekaj ĆØasa. V mojem sistemu je RME zvenel dolgoĆØasno, flat, tanko...2D.
Je pa fin za igraĆØkanje. Na koncu se veĆØ igraÅ” z nastavitvami, kot pa posluÅ”aÅ” glasbo.
R2R se je pri meni boljŔe odrezal. Ima pa tudi ta slabosti.

lp,
Simon

ImaÅ” prav. VeĆØina ljudi ga hvali. Ni relevantno. Meni je malo preveĆØ rezal, ampak lahko da sem preobĆØutljiv na to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O Bog, bom Ŕe ugotovil, da Hajfi ni zame, ali Ŕe huje, da bom stopil na pot audiofila Wink

Samo tega ne!!!!!


Bo takoj konec radosti in veselja do muzike......

Easy, pusti stat nekaj ĆØasa..., pa pojdi malo naokoli na kak prisluh da dobiÅ” eno sliko. . V lj je par super lokacij, pa fejst fantje so:
CANYON AUDIO CelovŔka cesta 172, 1000 Ljubljana
Telefon: 041 775 119
Ubiq Audio CelovÅ”ka cesta 76, 1000 Ljubljana,041 695 029 Tu je par fantastiĆØnih prototip zvoĆØnikov ĆØe se uspeÅ” zmenit, kar nekaj amplifikcije in zvoĆØnikov ko se je Å”e trgovalo.
Lintone in EVO 4.4 in Klipsch Heresy III SLBimajo pa tu, pokliĆØi ĆØe ti jih priklopijo:
https://esvet.com/?s=4.4&post_type=product&taxonomy=product_cat&product_cat=0

Bo pa potem samo Ŕe težje.........

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2022 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naroci si nekaj od spodnjega-stvar bos dobil domov, v 45 dneh jo lahko konkretno sprobas, ce ti ni, pac posljes nazaj. Zvocniki izjemno pohvaljeni, zvok na toplejsi strani, poguglaj: zero fidelity, darko audio imata zelo ok reviewe.
https://buchardtaudio.com/collections/active-speakers

Najbolj relevanten test sistema je DOMA. Lahko gres na razlicne konce poslusat stvari, pa ko bos prinesel domov, bos lahko razocaran. Potem se pa zacne prepricevanje s strani prodajalcev, kaj bi se moral vse uredit in takoj odleti se jurcek ali dva in si konkretno cez zacrtan limit. Vem za dva podobna setupa mojega sistema, pa (sta) na obeh krajih zvenita drugace. Sam sem videl dovolj primerov, ko je folk dal konkreten denar, pa niso dobili tega, kar so pricakovali.

Definitivno pa kakega tisocaka investiraj v akustiko sobe-za zacetek debelejso zaveso do tal cez okna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Debele zavese dol tal, pa 10 debelih absorberjev, par difuzorjev, jea, to bo žena vesela. MiniDSP sicer ni fundamentalna, ampak vseeno bolj prijazna reÅ”itev za veliko veĆØino, imo.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1004
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Debele zavese dol tal, pa 10 debelih absorberjev, par difuzorjev, jea, to bo žena vesela. MiniDSP sicer ni fundamentalna, ampak vseeno bolj prijazna reÅ”itev za veliko veĆØino, imo.
Lp


Sploh, ĆØe rad posluÅ”a z oĆØmi Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Debele zavese dol tal, pa 10 debelih absorberjev, par difuzorjev, jea, to bo žena vesela. MiniDSP sicer ni fundamentalna, ampak vseeno bolj prijazna reÅ”itev za veliko veĆØino, imo.
Lp


Sploh, ĆØe rad posluÅ”a z oĆØmi Laughing

Dobra! Laughing Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Debele zavese dol tal, pa 10 debelih absorberjev, par difuzorjev, jea, to bo žena vesela. MiniDSP sicer ni fundamentalna, ampak vseeno bolj prijazna reÅ”itev za veliko veĆØino, imo.
Lp

miniDSP 2x4 za 100 oz. 250eur?
Za ta denar dobiÅ” en, oz. dva absorberja/difuzorja. Ti kapitalisti pa res ne znajo veĆØ raĆØunati.
Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Habo, zavese do tal se da zelo estetsko vkljucit v prostor, trenutni trendi v notranjem opremljanju celo preferirajo zavese. Ce ima trda tla, kaksno preprogo na tla, na zadnjo steno, pa ce ima sedezno stisnjeno ob njo, kake licne absorberje od npr. Vicousticsa - absorberji niso nujno grde crne, vafljaste zadeve. Drazja, a v osnovi vizualno najmanj moteca je obdelava stropa. Ce prostor v osnovi ne stima, si lahko navlece ne vem kak DSP, pa to ne bo to. DSP bi osebno uporabljal samo za korekcijo basa, ker je cenovno bolj vzdrzno tako. Dodaten plus je tudi to, da bo v primeru, ce bo prostor vsaj priblizno akusticno urejen (brez odmeva), tudi muziko lahko glasneje navil, ne da bi pri tem motil ostale v hisi/stanovanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Ce prostor v osnovi ne stima, si lahko navlece ne vem kak DSP, pa to ne bo to. DSP bi osebno uporabljal samo za korekcijo basa, ker je cenovno bolj vzdrzno tako.

Ja, DSP je "obliž" bolj za pod 100 Hz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e en zanimiv ponudnik panelov za urejanje akustike prostora:
https://addictivesound.eu/en/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ustaute se, ĆØlovek ne iÅ”ĆØe druge sobe za hifi!
IÅ”ĆØe hifi za svojo sobo!
ƈe je arhitektonski stil izrazit in ustvarja doloĆØeno vzduÅ”je prostora - ga ne moreÅ” kot ena balkanska seljaĆØina iznakaziti z navlako. Najbolje da obesi Ʀilim-e vse okoli po stenah, kot da je v Tuzli, ali kaj..
KveĆØjemu ĆØe bi hotel akustiĆØno urejati prostor, bi se veljalo z arhitektom in akustiĆØarjem uskladiti kako to izpeljati/ vgraditi/zakriti, da ne kvari stila.
Res pa obstaja varianta da se kot Cassius Clay konvertira v Muhameda Alija, potem Ʀilim ni veĆØ ovira.

Å e prej gre izbrati ustrezne zvoĆØnike za njegovo akustiko, neglede tudi ĆØe jo bo naknadno krotil. Že omenjeni Klipsch Heresy je zaradi trobelj zelo direktiven iznad 500Hz in s tem primeren tudi za bolj 'žive' prostore. SoĆØasno postavitev blizu zida, ĆØe je zvoĆØnik predviden za to, pomaga pri zmanjÅ”anju negativnih uĆØinkov pretirane živosti.
Ne vem ali ste opazili, kako avtor teme podzavestno kima ob doloĆØenih predlogih, kot se reĆØe - na vodi ĆØuti kaj bo bolj sedlo v njegovo akustiko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, DSP je za base top, ki pa suma popravi celotno zvoĆØno sliko. Saj, ponavadi so itak basi najveĆØji problem. In ja, morda absorber na prve odboje, strop morda... Vsekakor najbolj oboje. Ampak, tako gledam. ƈe bi hotel tretma sobe, je treba najprej zmeriti kje so bule. Potem je treba naÅ”timati toĆØno doloĆØene absorberje za te frekvence. ƈe želimo za base, bodo to pol-kubiĆØne kocke mineralne volne. Ne moreÅ” to oz. jaz ne morem. In potem pripeljeÅ” druge boxe, ki se drugaĆØe obnaÅ”ajo. Tudi zato je DSP ok.

benma je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Debele zavese dol tal, pa 10 debelih absorberjev, par difuzorjev, jea, to bo žena vesela. MiniDSP sicer ni fundamentalna, ampak vseeno bolj prijazna reÅ”itev za veliko veĆØino, imo.
Lp

miniDSP 2x4 za 100 oz. 250eur?
Za ta denar dobiÅ” en, oz. dva absorberja/difuzorja. Ti kapitalisti pa res ne znajo veĆØ raĆØunati.
Very Happy


Je rekel @raptor, da mu svetuje vtakniti v tretma sobe jurja. Za ta denar že dobiÅ” kar veliko akustiĆØnih panelov, realno pa ne vem, ĆØe jih lahko toliko vsak vtakne v prostor, ĆØe torej nima posluÅ”alnice.
MiniDSP z Dirac Live software-om in UMIK mikrofonom, to je npr. DDRC-22, koÅ”ta cca 1.000ā‚¬.


Nazadnje urejal/a habo66 Pet Jan 21, 2022 16:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 21, 2022 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam bolj minimalisticno opremljeno dnevno z velikim oknom, usnjeno sedezno, precej golih sten in sem imel tezavo z odmevom in s tem zapacano zvocno sliko. Bas stima. Itak je potem se tu faktor zene, financ, tudi sam nisem zelel, da bi vse skupaj ze na prvi pogled izpadlo kot poslusalnica. Po posvetu s strokovnjaki v Elektroakustiki, sem se odlocil za absorbcijo na zadnji steni, cez okna sem dal odstranljive zastore (diy). Vzel sem Vicoustics premium cinema round in je super. Skratka, že za dober efekt ni treba ne vem kakih nacrtov delat. Res pa je, da moja soba ocitno akusticno drugace ni problematicna.

Akustika prostora je pac osnova (tudi poslusalnice v trgovinah imajo vsaj osnovno akustiko postimano), najbolje je pa potem poslusati tipe ala sullly: vzami ta zvocnik, super bo. Dokler ga nimas doma, je vsak zvocnik v dolocenem delu neznanka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DoloĆØene zadeve so znane vnaprej (poznavalcem, seveda).
Vzamete omnidirekcionalne zvoĆØnike in boste videli da vam tri akustiĆØarji pri najboljÅ”i volji ne bodo mogli pomagati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 22, 2022 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, in potem imamo na forumu situacijo, ko si par poznavalcev meri organe, med njimi je pa se kak "objektiven" trgovec. In ko poznavalcu reces, naj umiri konje, ti subtilno pove, da se nimas kaj oglasat, ker ne pases v sekto posvecenih
Rolling Eyes


Nazadnje urejal/a raptor Sob Jan 22, 2022 16:19; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe