Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samostoječi(dvo) trosistemski zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
Pestilence. je napisal/a:
So primerni. Bolj je važna postavitev, oblika ter ostale lastnosti sobe, kot sama velikost.

Je pa res vprašanje kaj ti manjka pri Indiana Line + Sub kombinaciji, pa se potem dela od tam naprej.

osvežitev z novimi zvočniki,malo že naveličal pa tud nisem glih zadovoljen z nakupom že v samem začetku indiana line,nekako ne data vse od sebe,pri višji glasnosti kot mi je svetoval prodajalec iz playrooma(ker jih je priklopil na marantz za 3000eur,doma jih pa poganja moj marantz SR 4200 star 18let.velika razlika)ju pa moja dva stara skurjena Jamo stereo zlahkoto povozita...(z podobno močjo)

Mogoče pa iščeš drug tip zvočnika?
Se išče neka visoka kvaliteta in vernost, ali te zanima zvočnik ki bo igral glasno, imel ogromno basa in tako naprej?
ico

Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Verjetno sta Jamo-ta imela nižjo impedanco in/ali večjo občutljivost.

Predvsem na večjo občutljivost moraš biti pozoren (žal tudi pogosto zavajajo), če želiš da bodo dali več od sebe. Običajno imajo večji zvočniki (površina membrane) večjo občutljivost.

Morda bi bili za ta denar primerni kakšni Klipschi?
Morda tudi menjava ojačevalca (čeprav 70W se ne zdi tako malo).

tako nekako,večje zvočnike z več moči in večjo občutljivost,receiverja bi zaenkrat obdržal,saj mi dobro služi,oz.poganja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
So primerni. Bolj je važna postavitev, oblika ter ostale lastnosti sobe, kot sama velikost.

Je pa res vprašanje kaj ti manjka pri Indiana Line + Sub kombinaciji, pa se potem dela od tam naprej.

osvežitev z novimi zvočniki,malo že naveličal pa tud nisem glih zadovoljen z nakupom že v samem začetku indiana line,nekako ne data vse od sebe,pri višji glasnosti kot mi je svetoval prodajalec iz playrooma(ker jih je priklopil na marantz za 3000eur,doma jih pa poganja moj marantz SR 4200 star 18let.velika razlika)ju pa moja dva stara skurjena Jamo stereo zlahkoto povozita...(z podobno močjo)

Mogoče pa iščeš drug tip zvočnika?
Se išče neka visoka kvaliteta in vernost, ali te zanima zvočnik ki bo igral glasno, imel ogromno basa in tako naprej?

definitivno drug tip zvočnikov,vsaj dvosistemce samostoječe,z več moči in občutljivosti oz.čistejši zvok(lahko predlagaš kateri imajo vse to-znamke)rad imam malo več basa,zato imam woofer.
Nazaj na vrh
ico

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Načeloma so, kar se mene tiče. Če je prostor, da jih postaviš tako kot je treba.
Niso pa vsi samostoječi trosistemci enaki, tako da je težko odgovoriti.

Ker že omenjaš ponesrečen nakup me zanima kaj je pravzaprav problem, da morda vidimo ali bo to kaj rešilo. Ne vem zakaj bi drugače potem vse to omenjal.

definitivno bi šel na drug tip zvočnikov,vsaj dvosistemce z več moči več občutljivosti.(lahko predlagaš katere znamke imajo vse to)Imam rad malo več basa zato imam woofer.Marantza zaenkrat nebi menjal,ker še dobro služi.nikoli pri menjavi stereo zvočnikov (jamo,indiana line ne dobim željenega zvoka,kot ga obljubljajo prodajalci,a ko poslušam zvok,glasbo iz samostoječih dvo,tro sistemcih je to čisto nekaj drugega,ki si vedno želim,a me trgovci prepričajo da ne rabim toliko moči za mojo kvadraturo...tokrat bi naredil po svoje
Nazaj na vrh
ico

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan Varjačić Rajko je napisal/a:
ico je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Čist si me zmedel. Nekaj omenjaš Indiana Line nekaj DALI, ampak nobenih modelov.

Torej sprašujem, kaj manjka temu kar imaš trenutno (Indiana Line in subu)?
Pa napiši še modele.

če bi dobro prebral,razumel moj uvod v temo te nebi nič zmedlo...ne vem kaj je tu težko odgovorit če so samotoječi trosistemci,primerni za manjšo kvadraturo,pa res ne znam drugače razložiti...

Tudi meni je bil uvod in vse nadaljnje pojasnjevanje povsem nerazumljivo! Navedite modele in opišite problem. Trosistemski ali dvosistemski - to je sekundarnega pomena.

se opravičujem nisem se ravno audiofilsko izražal,sem pisal bol tako po domače(ulično) Smile sicer sem že želje in problem opisal pri kolegih,če lahko prebereš in kaj predlagaš,znamko,lahko tudi kakšen model vsaj dvosisatemca.hvala...
Nazaj na vrh
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem omenil bi bili mogoče kakšni Klipsch-i primerni.
Recimo Klipsch RP-6000F ali Klipsch RP-8000F.
Nazaj na vrh
habo66

Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jo Ico, za tvoj budget 300-700€ in torej, če hočeš malce drugačen sound, so dobra izbira Klipsch rp-600m. Ima jih frend, sem jih slišal, 95db, živi-živahni, zelo ok za ta denar. Ne rabiš nekega 100W+ feršta za to poganjati. Takoj čez mejo jih imaš za 500€/par, pri nas so malce dražji.

https://www.electronic4you.si/klipsch-rp-600m-regallautsprecher-177534.html

Samostoječi, kot predlaga Light, so malo izven tvojega budgeta.

Če se hočeš zakuriti poslušaj Steve-a Guttenberga, ampak tudi ostali so podobnega mnenja:
https://www.cnet.com/tech/home-entertainment/the-klipsch-reference-premiere-600m-is-the-audiophiliac-speaker-of-the-year/
Povzetek v videu: https://www.youtube.com/watch?v=4rQgSzyjq6U

Zero Fidelity: https://www.youtube.com/watch?v=jVheKhXuRNw
after the hype: https://www.youtube.com/watch?v=RS5Zju_IHXc

Darko Audio: https://www.youtube.com/watch?v=lGBE6sPyt8M
Nazaj na vrh
ducar

Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:

Vzameš 6000, nato pa Audiomarka prpele še suba.
luka79

Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
LightBit je napisal/a:

Al pa JBLe.
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
luka79

Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 03, 2021 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
ducar je napisal/a:
LightBit je napisal/a:

Al pa JBLe.

Ampak potem ne bo šlo brez supertweeterja. Sploh Crying or Very sad
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
ico

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2021 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:

uf kar malo visoka cena za moj buget,mogoče z Dali ne more biti švoh varjanta?
Nazaj na vrh
habo66

Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2021 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Model, če bi rad kupil Dali (najbrž Spektor linija), potem kupi in ne sprašuj. Če bi tukaj rad dobil potrditev, da Dali je "to je to, noro, top, ni drugega", tega ne boš dobil. Ker pač to ne drži. Vsi smo šli skozi to. Dali, Bowers, Monitor Audio, Kef... pač te firme, ki se te najprej dotaknejo, ko začneš raziskovati globine hifija, to je vse isto. Za 500€ (vrednost novega) nimaš to nekaj za filozofirati. Saj so razlike, valda, ampak "isto s****e drugo pakovanje". Ni bližnjice. To so pač po večini neki relativno anemični zvočniki z 88db, ki sicer lahko zelo solidno zaigrajo, ampak tudi z zelo dobrim (stereo) ferštom, kar tvoj Marantz žal ni.

Ampak, če že sprašuješ, tako kot ti je tudi Light namignil, morda obstaja zate bližnjica do drugačnega zvoka, bolj energičnega, kateremu bo kos tudi tvoj feršt, in to je Klipsch.

Na začetku se moraš znebiti nekaj vcepljenih predsodkov, kot npr., da je večji zvočnik boljši, kar ni (vedno) res. Pravzaprav je lahko v dnevnih sobah to slabše. In, da je več-sistemski zvočnik boljši, kar spet vedno ne drži...

Peace
Nazaj na vrh
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 04, 2021 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
LightBit je napisal/a:

uf kar malo visoka cena za moj buget,mogoče z Dali ne more biti švoh varjanta?

Kakor ti ustreza. Če boš ugotovil kasneje da niso dovolj, te pride še več kot če bi že na začetku kupil boljše. Lahko pa da se boš v vsakem primeru naveličal.
Če imaš možnost, poslušaj (morda s tvojim ojačevalcem). Možno tudi da ti Klipsch sploh ne bodo ustrezali.
Nazaj na vrh
ico

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:

Tako ja, sem pobraskal z manjšimi modeli za mojo kvadraturo.bi bili te vseeno ok?
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/hi-fi-zvocniki/klipsch/klipsch-reference-premiere/klipsch-rp-502s-oreh/
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/hi-fi-zvocniki/klipsch/klipsch-reference-premiere/klipsch-rp-600m-oreh/
Nazaj na vrh
ico

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2022 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Jo Ico, za tvoj budget 300-700€ in torej, če hočeš malce drugačen sound, so dobra izbira Klipsch rp-600m. Ima jih frend, sem jih slišal, 95db, živi-živahni, zelo ok za ta denar. Ne rabiš nekega 100W+ feršta za to poganjati. Takoj čez mejo jih imaš za 500€/par, pri nas so malce dražji.

https://www.electronic4you.si/klipsch-rp-600m-regallautsprecher-177534.html

Samostoječi, kot predlaga Light, so malo izven tvojega budgeta.

Če se hočeš zakuriti poslušaj Steve-a Guttenberga, ampak tudi ostali so podobnega mnenja:
https://www.cnet.com/tech/home-entertainment/the-klipsch-reference-premiere-600m-is-the-audiophiliac-speaker-of-the-year/
Povzetek v videu: https://www.youtube.com/watch?v=4rQgSzyjq6U

Zero Fidelity: https://www.youtube.com/watch?v=jVheKhXuRNw
after the hype: https://www.youtube.com/watch?v=RS5Zju_IHXc

Darko Audio: https://www.youtube.com/watch?v=lGBE6sPyt8M

Tako ja,ravno te sem pobrskal in se zagledal,sem pa v skrbeh da z mojim SR4200 ne bom dobil iz njih kar zvočniki ponujajo,ali pač?kakšnega pomena pa je če imaš že malce zastareli receiver cca 20let(a še vedno dobro služi) ali se novejši zvočniki sploh odzivajo kako drugače,kot na ostalih ki jih poganjajo naprave za 2000-3000eur?hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu