Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Priporočilo za manjše zvočnike
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta lista je še novejša:

http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je prefiltriran gornji seznam (samo DACi in PCM1792 čip):

AESTHETIX PANDORA
ANTELOPE ZODIAC+
ARCAM FMJ D33
ATOLL DAC200
AUDIO RESEARCH DAC7
AUDIO RESEARCH DAC8
AUDIO RESEARCH DAC9
BEL CANTO DAC 3
BEL CANTO DAC 3.5VB
B.M.C. DAC 1
CAYIN DAC11
CEC DA1N
CEC DX1N
COS ENGINEERING D1
LUXMAN DA-06
LUXMAN DA-200
MATRIX AUDIO M-STAGE DAC-1
MUSICAL FIDELITY kW DM25-DAC
MUSICAL FIDELITY Tri-Vista 21
MUSICAL FIDELITY V-DAC
MUSICAL FIDELITY X-DAC V3
MUSICAL FIDELITY X-DAC V8
Nmode X-DP1
North Star Design EXTREMO DAC
ONIX DAC25
ONIX DAC25A
ONIX DAC25B
PRO-JECT DAC BOX DS
TECHNICS SU-R1
TRI TRIODE TRV-DAC1.0SE
VIOLECTRIC DAC V800
WEISS DAC2
WEISS MINERVA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
china



Pridružen/-a: Sre Sep 2013 11:20
Prispevkov: 20
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni osebno Cambridge CXN povsem ustreza. Uporabljam predvsem Tidal in nekaj preko USB iz diska.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blaise17



Pridružen/-a: Čet Avg 2014 11:33
Prispevkov: 14
Kraj: Kidričevo

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2021 12:38    Naslov sporočila: Priporočilo Odgovori s citatom

Pozdrav!

Počasi sem malo tudi z vašo pomočjo dogradil zvočni sistem, ki mi res prija in dobro služi. Mislim, da imam pred seboj še eden malo večji korak - izvore zvoka, zato se še enkrat obračam na vas in vas povprašujem za mnenje.

Moj trenutni sistem: zvočniki Harbeth Compact 7ES3, integriran ojačevalec Yamaha A-S2100, gramofon Pro-Ject Debut Carbon, CD player Sony CDP-XB 720qs in mrežni predvajalnik Logitech Squeezebox Touch. Gramofon mi glede na to koliko in kako ga rabim, povsem zadostuje, šibka točka in možnost za nadgradnjo vidim predvsem v digitalnem delu sistema, ki ga tudi največ uporabljam: CD predvajalnik in mrežni predvajalnik. Kaj bi mi vi predlagali kot boljšo rešitev od trenutne v okvirih proračuna recimo 2000€?

Najbolj se nagibam k rešitvi v paketu - Yamaha CD-S2100, na katerega bi potem priključil tudi mrežni predvajalnik. Obstajajo še kakšne dobre alternative? Kot je razvidno iz starih prispevkov te teme, sem v preteklosti nekaj DAC-ov do 1000€ že preizkusil in nisem zasledil neke posebej omembe vredne izboljšave, tako da sem do nakupa dobrega DAC-a, na katerega bi potem priključil CD in mrežni predvajalnik, malo skeptičen. Alternativa je morda lahko tudi Marantz ND8006, ki je sistem vse v enem, a ne vem kako bi se ujel z mojim sistemom. Morda še kakšna ideja? Hvala za vse in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 01, 2021 13:51    Naslov sporočila: Re: Priporočilo Odgovori s citatom

blaise17 je napisal/a:
Pozdrav!
...
Kot je razvidno iz starih prispevkov te teme, sem v preteklosti nekaj DAC-ov do 1000€ že preizkusil in nisem zasledil neke posebej omembe vredne izboljšave, tako da sem do nakupa dobrega DAC-a, na katerega bi potem priključil CD in mrežni predvajalnik, malo skeptičen.

Sam ugotavljaš da si prišel na zadnjo postajo ko z mešanjem iste godlje ni več napredka.
Čas je za preboj/ preskok.
Jaz bi začel pri zvočnikih, ker tu vidim največjo rezervo. Makar samo z dodatkom subwooferja. Pa ne HT ampak avdiofilskega, naprimer REL. S HTji ti samo razbija, z avdiofilskim pa poveča stereo sceno in zračnost tudi če ga ni slišat kot takega.
Mislim da za digitalijo narediti konkretno razliko se tu hoče veliko denarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmtic



Pridružen/-a: Pet Jun 2013 10:23
Prispevkov: 20
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 02, 2021 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slab / cenen cd transport z dobrim dac-om ne prinese izboljšanja. Mislim ,da je nakup CD-S2100 dobra odločitev v tvojem primeru. V tem primeru bo optimalna povezava z ojačevacem preko xlr kablov in ne rca !

Nakup suba ti odsvetujem, razen če ga lahko preizkusiš v svojem sistemu in to z raznovrstno muziko. To je bolj za spektakel kot za naravno podajanje nizkih tonov. Od plošče do plošče druge nastavitve.

Primerni kabli so na koncu pika na i, poleg optimalne postavitve zvočnikov v prostoru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Harbeth je odličen zvočnik, zato je bolj vprašanje, ali je po velikosti in glede na mesto postavitve in poslušanja ustrezen za to sobo, kot pa kvaliteta. Seveda obstajajo tudi boljši, vendar je potem veliko vparašnje ali je ostali del sistema toliko dober, da se bo kvaliteta boljšega zvočnika poznala pri zvoku.

Sony ki ga imaš je zelo dober, zato brez nekega resnega testiranja drugih CDjev ne kupuj drugega. Sistem (+ soba) pač igra kot celota in je vprašanje, če je to trenutno njegov najšibkejši člen.

Kako si kaj s kvaliteto električne napetosti. Tu je morda potrebno kaj napraviti preden karkoli menjavaš.

Predvsem pa je pomebno, da je soba vsaj kolikor toliko ustrezna, tako akustično kot dimenzijsko, drugače lahko menjavaš v nedogled in boš vedno sabo slabe volje.

In ne pozabi na dobro mesto postavitve zvočnikov ter mesto poslušanja.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmtic



Pridružen/-a: Pet Jun 2013 10:23
Prispevkov: 20
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck če je Sony CDP-XB 720qs res tako dober , zakaj se potem prodaja pod sto euri ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mmtic je napisal/a:
ck če je Sony CDP-XB 720qs res tako dober, zakaj se potem prodaja pod sto euri ?


Sony so na splošno zelo dobri CDji, gre pa v tem primeru za več kot 20 let star model, ki očitno še dela in če z DAC za 1000€ ni slišal omembe vredne spremembe, potem ne more biti slab. Sam imam 28 let starega 511 in še vedno dobro dela in pa novejšega 5400 es (predvaja tudi SACD), ki je boljši, vendar razlike niso tako ogromne, kot bi človek sodil po ceni ali vgrajenih dacih.

Vsekakor pa obstajajo tudi boljši, a brez predhodnega poslušanja in primerjanja doma, ne priporočam nakupa, ker se investiranje v kaj drugega lahko bolj izplača - dobiš več dobrega zvoka za svoj denar.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 03, 2021 19:05    Naslov sporočila: Re: Priporočilo Odgovori s citatom

blaise17 je napisal/a:
... šibka točka in možnost za nadgradnjo vidim predvsem v digitalnem delu sistema, ki ga tudi največ uporabljam: CD predvajalnik in mrežni predvajalnik...


Na osnovi česa sklepaš, da je ravno to šibka točka tvojega sistema?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blaise17



Pridružen/-a: Čet Avg 2014 11:33
Prispevkov: 14
Kraj: Kidričevo

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 04, 2021 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Najlepša hvala za vse vaše komentarje in priporočila. Naj še enkrat ponovim, da sem načeloma z zvokom trenutnega sistema zadovoljen – po kakšnem desetletju eksperimentiranja in testiranja različne opreme v tem cenovnem razredu sem z zvočniki, ojačevalcem in umestitvijo sistema v prostor dokaj zadovoljen. Kar se mrežnega predvajalnika tiče, gre za, kot nedvomno poznate, poceni, a zelo učinkovito rešitev predvajanja pretočne glasbe, na katerega sem se navadil in mi deluje v glavnem brez težav. Edino kar bi si pri mrežnem predvajalniku želel, da zaobidem njegov že nekoliko postaran DAC, se pravi, da poiščem neko zunanjo rešitev. DAC-i, ki sem jih v preteklosti preizkusil, so zveneli drugače kot vgrajeni, mogoče kateri celo za kak odtenek boljše, le da se mi je v tistem trenutku zdelo, da je ta razlika premajhna za investicijo v višini cene preizkušane naprave. Nekaj podobnega velja za CD predvajalnik. Zdaj sem na točki, ko sem se odločil, da lahko eno ali kar obe omenjeni komponenti zamenjam ali nadgradim za tisti "malo boljši zvok". Prva komponenta, ki bi jo tako rad preizkusil, je nedvomno Yamaha CD-S2100 in če sinergija istega proizvajalca kaj velja, mislim, da bi to lahko bila zame v tem trenutku najboljša rešitev. Če veste za koga, ki kaj podobnega prodaja, se priporočam. Čez čas bi potem morda zamenjal tudi Squeezebox Touch za kaj bolj »modernega«, recimo novi Bluesound Node, ki ga kar precej hvalijo in ga priklopil na Yamahin DAC, kar bi potem po moje moralo dokončno zadovoljiti moje glasbene apetite. Imam pa za ta »hobi« proračunsko »kapico«, se pravi da v višji zvočni razred v tem trenutku ne bi šel. Sem pa seveda odprt tudi za kakšne druge vaše predloge… Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmtic



Pridružen/-a: Pet Jun 2013 10:23
Prispevkov: 20
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2021 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Model Yamaha CD-S2100 boš bolj težko preizkusil, ker ni več dobavljiv. Tam kjer je je stara zaloga. Poznam trgovino hifi regler ,kjer je možno komponento naročit, potem imaš pa 14 dni čas ,da jo preizkusiš. Če ti ni všeč jo vrneš. Par mesecev nazaj so jo še držali, zdaj ne več. Mal poišči po netu, morda še kje najdeš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe